PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastanede İpler Kimin Elinde Belli Değil, Gölge Yöneticiler Var!

Hakkındaki onlarca şikayet üzerine devlet hastanesindeki bir çalışanın görevinden alınması sonrası ödül gibi başka bir göreve verilmesine tepki toplarken, hastanede gölge yöneticilik yapanlar olduğu iddia edildi.

Sendika 04.10.2022, 21:30 Cansu Polat
Hastanede İpler Kimin Elinde Belli Değil, Gölge Yöneticiler Var!

Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özbek, Bolu Devlet Hastanesinde yaşanan ödül gibi görevlendirmeye adeta isyan etti.

Furkan Özübek, Bolu devlet hastanesinde iplerin kimin elinde olduğunun belli olmadığını, gölge yöneticilik yapanlar olduğunu ileri sürdü. Özübek açıklamasında, “geçtiğimiz günlerde bir temsilcimize iftira hakkında onlarca şikayet alan malum bir kişi görevden alınıyor fakat ödül gibi bir atamayla farklı bir sorumluluk veriliyor” dedi.

ÇALIŞMA HAYATI HERKESE ZİNDAR OLUR

Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, açılmasını şöyle sürdürdü;

“Bir yerde yönetim açısından acziyet oluşursa orada başka unsurlar devreye girer ve çalışma hayatı herkese zindan olur, haksızlıklar tahammül edilemez noktaya ulaşır. Çalışama barışı diye bir şey ortada kalmaz. Birilerinin adamı, başka güçlerin emrinde olanlar cirit atmaya kurumu her açıdan zedelemeye başlar. Yaptığı her kötü iş adeta takdir ediliyor. Peki bunu yapan kim, yaptıran kim, idareye bu konuda baskı kuranlar mı var.”

KONUYU ANKARA’YA TAŞIYACAĞIZ

“Mesai dışı çalışmada arkadaşlarımızın hakkı ödenmiyor, birilerine iltimas geçiliyor, onlar açıkça kayrılıyor. Emek veren hizmet edenin hakkı yok sayılıyor. Üstüne üstlük birde bu arkadaşlarımız türlü baskılarla mesai dışı çalışmaya zorlanıyor. Kısacası hastanede her açıdan yönetim ve idare neresinden utsanız elinizde kalıyor.”

“Kurumu kendi çiftliği gibi görenlere müsaade ediliyor. İstedikleri gibi at oynatmalarına ses çıkarılmıyor. Bu düzen devlet, çalışan ve millet lehine acilen değiştirilmelidir. Böyle sağlık hizmetleri yürütülemez, böyle bir idare şekli ile kaliteli hizmet sunumu sağlanamaz.”

“Çalışma barışı tesis edilemez, kuruma huzur gelmez. Biz bu yaşanan tüm sıkıntıları ilgililere de ileterek gereğinin yapılmasını isteyeceğiz. Durumu Ankara’ya kadarda taşıyacağımızdan herkes emin olsun.”

“Mücadelemiz daha iyi çalışma koşulları, adaletin hakim olduğu, mevzuatın esas alındığı bir çalışma düzeni, hak edene hakkının verildiği bir Mutlu Çalışan Mutlu Türkiye idealinin hakim olduğu bir çalışma hayatıdır. Bunun içinde her daim mücadeleye devam ediyoruz, edeceğiz.”

Yorumlar (5)
Asabi 2 ay önce
Alanya ağız ve diş sağlığı merkezi başhekimi ve müdürü kurumda görevli bayan personellere fahişe dedi. Bu resmi ifade tutanaklarında mevcut. Bakanlığa resmi olarak bildirilmesine rağmen hiç bir işlem yapılmadı. Bekir YİĞİT olayı kapatı. Siz taşısanız ne olur. Ödül veriliyor
hakan 2 ay önce
Zamanında sizler de aynı haksızlıkları yaptınız,şimdi de bunlar yapıyor. yani birbirinizden farkınız yok ki...
bolu beyi 2 ay önce
Başkan zamanında sizin sendika da aynı sistemi işletiyordu niye isyan ediyorsunuz. Biraz empati kurarsanız daha iyi olur.
SAMSUNLU EROL 2 ay önce
Sanırım Samsun Araştırma Hastanesinden bahsetmek istemiş. Ama hastane ismini ve il ismini bilerek faklı yazmış
Kirha 2 ay önce
Bolu devlet hastanesi kadar rezil bı hastane yok, müdür kim başhekim kim, baş hekimin varlığı belli değil, kanlı ishal vakalarında canla başla çalışan hemşirelerin yeri değişiyor neden,ayıp be, müdüre hanım ben nasıl olsa emekli olcam diye kafasına göre takılıyor,arka taraftan sağlık müdürü kış kıs yazık bu hastaneye,hastalara, yerel gaztelede sağlık müdürü nün boy boy fotoları,ama hastaneye git rezalet ,hastala memnun değil, personel gergin herkes birbiriyle takisik vesaire,vesaire başhekim varmı,yokmu belli değil hastanede zaten ikide bir millet vekiline istifa edicem, istifa edicem, etmesen nolcak varlığın belli değil ki..