PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastane Müdüründen Sağlık Çalışanına Skandal Tehdit

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Sağlık-Sen’in Bursa’da devam eden genel kurul sürecine ilişkin delege seçimlerinde büyük bir skandal yaşandı.

Sendika 04.06.2022, 14:30 06.06.2022, 13:33
Hastane Müdüründen Sağlık Çalışanına Skandal Tehdit

Yapılan delege seçimlerinde istediği sonucu alamayan ve sağlık çalışanlarından yeterli desteği bulamayan Şube Başkan adayı İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Müdürü Tamer Elinç sinir krizi geçirdi.

Delege seçim sonuçlarına göre üst üste aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle öfke patlaması yaşayan Elinç, haddini aşarak Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanı alenen tehdit etti. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde Elinç’in bir sağlık çalışanına “Anandan emdiğin sütü burnundan getireceğim, sen benim kim olduğumu biliyorsun, seni bitireceğim” diyerek parmak salladığı iddia edildi. Elinç’in skandal ifadeleri sağlık çalışanın suç duyurusunda yer alırken, kamuya açık alanda yaşanan hadise, başka bir sağlık çalışanının video kaydına alması ve şahitler sayesinde delillendirilmiş oldu. Tehdide uğrayan sağlık çalışanı ise karakola giderek suç duyurusunda bulundu.

ÇİÇEKEL, “O KOLTUKTA OTURMASI SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ZUL OLMAKTADIR”

Konu hakkında açıklama yapan Sağlık-Sen Bursa Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çiçekel ise; “İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Müdürü Tamer Elinç isimli şahıs son derece hadsiz, çirkin ve tasvip edilmesi asla mümkün olmayan utanç verici davranışlarıyla hepimizin yüzünü kızartmıştır. Sağlık çalışanlarının hukukunu korumak zorunda olan, onlara bir idareci olarak destek olmak sorumluluğunda olan, hele hele bir sağlık çalışanı şiddete uğradığında onun yanında olması gereken bir yönetici bakın ne hale düşmüş. Anlaşılan o ki bu arkadaş sendikacılığa soyunmuş ama onu becerememiş, deyim yerindeyse seçim yarışında çakılmış kalmış, elde ettiği sonuçları da hazmedememiş, bununla yetinmemiş sağa sola tehditler savurmuş, sağlık çalışanlarına sözel şiddet uygulamıştır. Ayıptır, utanç vericidir. Konu zaten yargıya intikal etmiştir. Bu haliyle hastane müdürü olarak o koltukta oturması da biz sağlık çalışanları için zul olmaktadır. Kendisi hakkında ayrıca idari soruşturma yapılması da yerinde olur” şeklinde konuştu.

İşte Hastane Müdürü Tamer Elinç Hakkında Yapılan Suç Duyurusu

Yorumlar (39)
kamil 3 ay önce
Tamer Elinç isimli şahsla 18 yıl evvel çat sağlık merkezinde çalışmıştım.işi savsaklayan,askere gitmemek için sürekli rapor alan,iki yüzlü,karakter yoksunu bir insanın bu makamlara gelmiş olması beni hiç şaşırtmadı.
Alihan 3 ay önce
Ulan karakter yoksunları çattan yeni geldim daha adamın orda yaptığı hizmeti kim yapmış git herkese sor. Bugün bile millet Tamer beyi orda hatırlayıp teşekkür ediyor. Adam şimdikiler gibi bedelli gitmedi gidip Batman da askerlik yaptı Allah belanızı versin.
Sağlık-sen 3 ay önce
Kamil Bey Tamer Beyle çalıştığınızı kanıtlayin bir taraflarınız tutuştu tabi bedava para mevki olucaniz İftiralar atmaya baslayin Mehmet Ayşe'nin ne bok olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz Hastanede ki ilişkileri evli barkli adam ya üstü kapatıldı sen bunlara bak Tamer beye bakacağını ????????
Hep aynı terane 3 ay önce
Dediğini yapar Bursa’nın Tamer Elinç abisi işine gelmeyen herkesi süründürür odasından astsubay kovar güvenlik amirini 2 yıldır sürgünde tutar sağlıksenli çalışana mobing yapar başhemşiresini gönderir görünüşü iyi gibidir içten pazarlık yapar il sağlıktaki abilerini arar herkesin yerini değiştirir kendi çocukluk arkadaşını yanına geçici görevle aldırır millet pandemide bunalırken ilkerçelikcan yatar istemedikleri hariç döner sermayede para artsın diye hasta refakatçilerini hasta diye göstetir hasta çalışan anketlerini kendileri yeniden doldurur güvenliklere zorla aşı olun yoksa para ceza ödersiniz diye kağıt imzalatır hakkında çimere şikayet olur arkadaşları muhakkiklik yapar kendisini aklar bi utanmadan kalkar sendika başkanlığına aday olur BURSANIN TAmER ELİNÇ abisi
Sağlık-sen 3 ay önce
Aynen kardeş Aynen düzensiz çalışın birileri tarafından bir yerlere gelin baktınız rahat çalışma bitiyor bedava para gelmicek tutuştunuz karalayın emin olun kazansalarda kaybetselerde insanlar bir şeyleri anladı seçim zamanı çıktınız ortaya bundan önce milyonlar. Giriyor sağlıkçı düşünülmüyor seçim oldu hooop herkes hastanede bekleyin sonunuz geldi????????????
Ftdh kfstr 3 ay önce
Hem hak etmedigin halde müdür ol,
Birde etik olmadığı halde sendikaya gir,
Eeee hep dedik ve diyoruz
B...ku çıktı artık
Tuz koktu
Böyle liyakatsiz kişileri müdür yaparsanız olacağı bu....
Hoş bu kim bilir hangi siyasinin hangi kural tanimazin yakınidır
Adam olmak 3 ay önce
Koltuk gidecek bütün pislikleri ortaya çıkacak diye yapmadıkları kalmadı iftirayla kazanırız diye düşünüyorlar yazık size biraz adam olun
Sağlık Çalışanı 3 ay önce
Gökhan Yünkül her ne hikmetse yıllardır hastanelere gelmemiş şimdi seçim zamanı gelip kendi ekibine yemek yediriyor. Kendi ekibini özel lüks yerlere iftara götürüyor. Ramazan günü bile ayrıştırıyor. Bizlerin haberi yok. Sorsan kendi temsilcilerim der. Benim hakkım varsa haram zıkkım olsun. Bu haber bile bilerek yapılmış belli olmuyor mu? Bırakın da hukuk cevabını versin. Bilerek tasarlanarak yapılan bir durum. Her ne hikmetse olayı da hemen kameraya almışlar.

Bir de rakam vererek paylaşan Bay Gökhan. Hiç bir delege senin babanın uşağı değil. Hepsi bağımsız. Seçim günü onlar da sana cevabını verecek. Unutma ki sen de 30 delege ile başkan oldun. Algıların bitti.

Game over. Oyunların bitiyor.
T saglikci 3 ay önce
Görüntülerde parmak sallayan kişi yarın Allah korusun kazara başkan olsa
Sağlıkçı 3 ay önce
Acaba Gökhan Yünkül ve ekibi yedikleri paraların hesabını verememekten mi korkuyorlar. Mali yönden ibra olamayınca. Savcılık koridorlarında Gökhan Yünkül yaptığın bütün iftira ve adam kayırmanın cavabini vereceksin.
Birisi 3 ay önce
Evet, Tamer bey baya aktif çalışıyordu. Ama sanırım şuan ki sağlık sen bursa başkanı korkusundan karalamaya çalışıyor. Hepsi aynı b.kn laciverti… koltuk savaşları karalama çalışmaları vs.
Koltuk korkusu 3 ay önce
He yani sizde bunu yediniz.lan düpedüz provakasyon işte yani Tamer Elinçin canı sıkılmış gitmiş adama saldırmış öylemi.Bakın beyana eğer diyor hakaret etti bişey söyledi derse suçlarsa kabul etmiyorum diyo.Peki yüksek ihtisasın seçimleri 21 hazirandı.Mevcut yönetim okulların tatil edileceği saçmalığı ile seçimi 6 hazirana çekti.Bu seçmenin oy kullanma özgürlüğüne ipotek olmuyormu.şehir hastanesinin seçimleri 22 haziranda .Acaba yüksek ihtisas hastanesinden çıkmak sonuca göreni okullar tatil edilecek.Bu düpedüz mevcut yönetimin be yandaşlarını yıllarca oturduğu koltuğu kaybetme korkusu işte.Çünkü bunlara sırtını dayayıp kendileri dahil haksız yönetim kadrolarına girmiş Bursa’da onlarca eminim ki özellikle yönetici var.Bunlarda kormkmata başladılarda ondan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?