Hakkın ve Haklının Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale İl Başkanlığı olarak bugüne kadar çalışanın, hakkın ve haklının yanında olmaya çalıştık. Bundan sonrada bu duruşumuzdan vazgeçmeyeceğimizi buradan tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum.

Sendika 05.11.2019, 15:49
Hakkın ve Haklının Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

2 Nisan 2018 tarihinde 696 sayılı kanun hükmünde kararname ile taşeron şirketlerin son bulup yerini 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4-D işçi kadrosuna geçişleri için bağlı bulunduğumuz Türk-İş Konfederasyonu’muzun rolü büyüktür. Fakat 4-D kadrosu işçiye hem güven hem de mağduriyet vermiş bulunmaktadır. Daha önce taşeron şirketlerinde iken birilerinin cv leri ile işe alımlar gerçekleştirilip eleman eksikliğine bir nebzede olsa çözüm bulunmaya çalışıyordu kurumlar. Çanakkale Devlet Hastanesinde ve İlçe Devlet Hastanelerinde çalışan üyelerimiz personel yetersizliğinden kaynaklı bir çok sorun ile karşı karşıya geliyor.

TIKLAYIN

MOBİNGLERDEN BIKTIK

Özellikle Ayvacık Devlet Hastanesinde yaşananlar artık ciddi sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Üyelerimize yapılan baskı ve mobingler bardağı taşırmıştır. 10.10.2016 tarihinde yeni hastane binasına taşınarak 30 yatak servis ve Palyatif Servisinde 5 yatak olmak üzere toplam 35 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmekte olan ilçe devlet hastanesinde hafta içi Gece 24:00 – 08:00 vardiyalarında hafta sonu 16:00 – 08:00 vardiyalarında koskoca hastanenin temizliğine servislerin işlerine , palyatif yoğun bakım ünitesinin işlerine ve de getir götür işlerine ACİL EKİBİNDE ÇALIŞAN üyelerimiz bir başına yapmak zorunda kalıyor yetişemeyince de hemen bir tutanak yazılıp olay resmiyete kavuşuyor. Bunun üzerine birde temizlik kadrosunda olup da bu kadar eleman eksikliği varken masa başı işlerde görevlendirilen işçiler mevcut. Bizler zor zamanlarda her zaman iyi niyetimizle devletimizi ve kurumumuzu düşünerek işlerimizi elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışırken geçirdiğimiz bu zor dönemlerde personel sıkıntısı yaşadığımız dönemlerden idarecilerimizden ve üstlerimizden bu tür davranışları gördüğümüzde iş yapacak  durumumuz kalmıyor. Sayın idarecilerimize burdan soruyorum ‘’ Hangi bir işi yapalım ? Acile mi bakalım ? Servise mi bakalım ? Palyatif yoğun bakıma mı bakalım ? ‘’ bizler kaça bölünelim. İnsan hayatı her şeyden daha değerlidir.Biz de üzerimize düşeni yapacağımızı ve her zaman üyelerimizin haklarını korumak için gerekeni yapacağımızı buradan kamuoyuna bildirmek istiyorum.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?