PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hak İş, Kamu İşçileri Toplu İş Sözleşmesi Hazırlıklarını Sürdürüyor

Hak İş Konfederasyonu, kamuda görev yapan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü için hazırlıkları başladığını duyurdu.

Sendika 13.01.2023, 12:22 Cansu Polat
Hak İş, Kamu İşçileri Toplu İş Sözleşmesi Hazırlıklarını Sürdürüyor

Hak İş Konfederasyonundan yapılan yazılı açıklamada; 11 Ağustos 2021 tarihinde imzalanan ve 2021 ile 2022 yıllarını kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşme Protokolünün geçtiğimiz 31 Aralık 2022’de sona erdiği hatırlatıldı.

2023 ve 2024 yıllarını kapsayacak toplu iş sözleşme çerçeve protokolü hazırlıklarını konfederasyonun gündeminde olduğu hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"HAK-İŞ, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün temsil ettiğimiz kamu işçilerinin beklenti ve sorunlarını çözecek şekilde olması için çalışmalarını kapsamlı yürütüyor. Bu çerçevede, HAK-İŞ Yönetim Kurulu kararıyla 2023-2024 dönemi Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü hazırlıklarına başlanmıştır. Hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün bir an önce imzalanabilmesi amacıyla oluşturulacak taslak çalışmamız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TÜHİS yetkilileri ile paylaşılacaktır."

Açıklamada, süreci yönetmek ve yürütmek amacıyla HAK-İŞ Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulunun oluşturulduğu kaydedildi.

Yorumlar (3)
İşçi 2 hafta önce
Düşük ücretlilerin yevmiyesi en az 500tl olsun SKLA Olsun sağlıkta Herkese aynı oranda zam adaletsiz çok alan daha çok oluyor az alan daha az zam oluyor eşit işe eşit ücret olsun artık sağlıkta işçilere
İsçi 7 gün önce
Saçma sapan yorumlar yazmayın akla olsun ne demek adaletsizlik istiyorsunuz hala bende yıllardır çalışıyorum
Özgür 2 hafta önce
İki üniversite bitiren ile lise mezunu niye aynı ücreti alsın ki...
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.