Güvenlik-İş Sendikası sonunda patladı: “Yeter artık! Kınamaktan gına geldi”

Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli İl Başkanı Muhammet Ali Tatlıgül, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde güvenlik görevlisi olan Tuncay Emin Çelik’in hasta yakınları tarafından darp edilmesine tepki gösterdi.

Sendika 01.08.2019, 01:17
Güvenlik-İş Sendikası sonunda patladı: “Yeter artık! Kınamaktan gına geldi”

Hastane içerisinde huzursuzluk yaratarak taşkınlık çıkaran ve yaşanan olaya müdahale etmek isteyen Güvenlik görevlisi Tuncay Emin Çelik’in darp edilerek hastanelik edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli İl Başkanı Muhammet Ali Tatlıgül, yaşanan olayın ardından gözaltına alınan şahısların savcılık serbest bırakılmasına da sert tepki gösterdi.

SERBEST BIRAKILMALARINI SENDİKA OLARAK KABUL EDEMEYİZ             

TIKLAYIN

Açıklamalarında Başkan Tatlıgül, “Yine bir Özel Güvenlik görevlisi arkadaşımız görevini icra ederken darp edildi. Özellikle sağlıkta çalışan Özel Güvenlik görevlilerine her gün uygulanan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Kocaeli Darıca Farabi Devlet hastanesinde görev yapmakta olan Tuncay Emin Çelik görevi başında 6 kişi tarafından öldüresiye darp edilmiştir. Hastane içerisinde huzursuzluk yaratarak taşkınlık çıkaran ve Güvenlik arkadaşımızı darp eden şehir eşkıyaları bir gece bile içerde yatmadan savcılık tarafından serbest bırakılmışlardır. Serbest bırakılmalarını Güvenlik -iş sendikası olarak hiçbir şekilde kabul etmemiz mümkün değildir bu konuda derhal gerekli adımların atılmasını talep ediyoruz. Yüz kızartıcı suç işleyenlerin tutuksuz yargılandığı, Terör örgütü propagandası yapanların Anayasa mahkemesi tarafından hak ihlaline uğradıkları kararı verilebilen bir Ülkede bu magandaların serbest bırakılmaları bizi şaşırtmamıştır” dedi.

ARTIK YETER NEYİ BEKLİYORSUNUZ ?

Özel Güvenlik hizmetlerinde yıllardır alınmayan tedbirler ve kanunlar yüzünden daha çok meslektaşlarının canının yanacağını ifade eden Tatlıgül, “Dün Gaziantep bugün Kocaeli yarın İstanbul nerde olursa olsun Özel Güvenlik hizmetlerinde 15 yıldır alınmayan tedbirler değiştirilmeyen yenilenmeyen kanunlar ile devam edildiği sürece daha çok canlar yanacaktır. 5188 sayılı kanun nezdinde görev yapan Özel Güvenlik görevlileri İçişleri Bakanlığına bağlı olarak 7/24 görev yapmaktadır ve #Amacı; Gerçek ve tüzel kişilere ait yaşam hakkı, mülkiyet, zilyetlik ve işletme yönetimi hakları ile diğer hak ve hürriyetlerin saldırıya uğramaması amacıyla kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette verilen koruma ve güvenlik hizmetidir. Bu amaç içerisinde Kamu düzeni adına görev yapan Özel Güvenlik görevlilerine karşı olası yapılacak saldırıların cezai karşılığı ve yasal düzenlemeler neden yapılmamaktadır. İçişleri Bakanlığımız Özel güvenliğe karşı yapılan şiddet terörüne ne zaman dur diyecek?  Bunun için ölmek mi gerek?  Artık yeter neyi bekliyorsunuz  Güvenlik-iş sendikası olarak meclise sunduğumuz Özel Güvenlik kanun teklifinin bir an önce kabul edilmesi ve hayata geçirilmesi artık kaçınılmazdır.  Sayın vekillerimize sesleniyoruz Ülkenin Halkın ve çalışanların sorunlarına daha fazla sessiz kalmayın. Yaşamın olduğu her yerde görev yapan Özel Güvenlik görevlilerini daha ne kadar görmezlikten geleceksiniz, daha ne kadar yok sayacaksanız. Bizler Güvenlik-iş Sendikası olarak ülkemizde görev yapan 350 bin Özel Güvenlik görevlisinin sesi olmaya devam edecek ve arkadaşlarımızın her platformda haklarını hukuklarını savunmaya devam edecek ve yapılan saldırıların takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?