Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Tam Bir Fiyasko!

Sağlık Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nın tam bir fiyasko olduğunu söyleyen Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, "29 Branştan 80 sorunun iptal edilmesinin kabul edilemez bir hata olduğunu" vurguladı.

Sendika 21.10.2020, 22:42 21.10.2020, 22:46 Güler Sağlam
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Tam Bir Fiyasko!

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Sağlık Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından 4 Ekim 2020 tarihinde yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nda 80 sorunun iptal edilmesi üzerine basın açıklaması yaptı.

KABUL EDİLEMEZ

Yazılı sınav sonuçlarında 29 Branştan 80 sorunun iptal edilmesinin kabul edilemez bir hata olduğunu, bu hatanın da sınava girenler açısından ağır bedelinin olduğunu belirten Taşkın, "Pandemi nedeniyle yoğun emek ve mesai harcayarak yorgun düşen ve yıpranan sağlık çalışanları bu kadar ağır yükün altında bir de Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına hazırlanmış, emek ve para harcamış, uykusuz geçen günlerin akabinde umutla girdikleri sınavın fiyaskoyla sonuçlanmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşamışlardır. Sağlık çalışanları için bu durum kabul edilemez "dedi.

Feride İÇKİLLİ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (26)
Sağlık bakanlığı 10 ay önce
Sağlık bakanlığı bir an önce sınavı iptal etmesi herkes için daha hayırlı olcak.... Sınava girenleri çok büyük vebal altında bırakmayın.....
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM. 10 ay önce
VAKTİYLE AFRİKADA ÇOK KURNAZ BİR ADAM VARMIŞ.FİLLERİN GEÇECEĞİ GÜZERGAHA TUZAK KURUP FİLİN TUZAĞA DÜŞMESİNİ BEKLEYE DURMUŞ.GÜN GELMİŞ FİL TUZAĞA DÜŞMÜŞ. FİL TUZAKTA ETKİSİZ HALDEYKEN SİYAH ELBİSELERİ GİYİP BAŞLAR FİLE İŞKENCE EDER.ERTESİ GÜN AYNI ADAM BEYAZ ELBİSELERİ GİYİP İYLİK MELEĞİ OLUP,FİLİ TUZAKTAN KURTARARAK FİLİN KAHRAMANI OLU VERMİŞ.TABİ FİL KENDİSİNE İŞKENCE EDENİ SİYAH ELBİSEYLE,İYİLİK YAPANIDA BEYAZ ELBİSEYLE HATIRLAR,BEYAZ ELBİSEYLE FİLİN GÖZÜNDE KAHRAMAN OLMAYI BAŞARIR.FİLDE BÖYLECE KENDİSİNE İTAAT EDER.BU KURNAZLIK ŞİMDİDE YHS ÇALIŞANLARA YAPILIYOR YERSEN TABİ.BU NE LAHANA NE PEHRİZ TURŞUSU.SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 8 YILDIR ATANMAMIŞ MAĞDUR,SINAVSIZ SINIF ATLATILANLARA SES ÇIKARMA,TAŞERONA KADRO VERİLSİN SES ÇIKARMA,SÖZLEŞMEYLE İDARECİ ATANSIN SES ÇIKARMA.SONRA KENDİNİ KAHRAMAN İLAN ET.YEMEZLER İNSANLAR APTAL DEĞİL.SENDİKAYMIŞ BAŞKANMIŞ HEPSİ KENDİ YAŞAM KALİTESİ,KOLTUĞU VE KONUMUNUN MÜCADELESİNİ VERİYOR.KAFASINDA ÜÇ ŞEY VAR CÜZDANI,MAKAMI VE YAŞAM KALİTESİ.UMRUNDAMI YARDIMCI HİZMETLER EK GÖSTERGE,YAN ÖDEME ALAMIYORMUŞ.EVİNE GÜÇ BELA KIT KANAAT EKMEK GÖTÜREMİYORMUŞ.ALLAH KABUL ETMESİN,HAKSIZLARIN HAKKINDAN YARADAN GELSİN.İYİSİNİ RABBİM BİLİR,ŞİKAYETİMİZ RABBİME.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ........
lab.tek 10 ay önce
ASKIDA EKMEK VAR YERMİSİNİZ:)))))))
ali ihsan 10 ay önce
Onların işi var burun karıştırmakla uğraşıyorlar
gaza gelmeyin! 10 ay önce
Barajı geçememişler gibi sınav derhal iptal edilmeli demek yerine Barajı aşnlara kadro verilmeli, mülakat kaldırılmalı, kazananların hakkı gasp edilmemeli demek en doğrusuu!
fizyoterapist 10 ay önce
Diğer kurumların yaptığı gibi sınavsız istesenize kardeşim. Bence daha yaratıcı ve yerinde bir istek olur. Zaten memur değil miyiz? MEB nasıl yapıyorsa bizler de onların yaptığı gibi kıdem yılına göre sıramız geldiği anda geçeriz. En azından ne okuduğumuzu biliriz.
sağlıkçı 10 ay önce
barajı geçenlere yada en azından mülakata katılmaya hak kazananlar ünvanlarını verin artık yormayın sağlıkçıları
xyz 10 ay önce
Mühendislik soruları hem çok zor hemde yanlış soru sayısının fazla olmasından dolayı çalışan arkadaşlar çok zorlandı. Sınavı muhtemelen birileri zor duruma düşmesin diye iptal edemeyecekler. Fakat en kısa sürede yeni kontenjanlar belirlenip sınav telafisi yapılabilir . Lütfen hem sendikalar hemde sınava giren tüm arkadaşlar bu fikri dile getirsin mağduriyetler bi nevi giderilsin.
Hakan 10 ay önce
Angut olanlara bu sınav çok bile.dayan,kakala gitsin,uyandırmayın milleti.
Emrah 10 ay önce
Böyle rezil sınav olamaz 80 iptal ne demek benim inşaat muhendisliği bizde 5 soru iptal oldu 100/45=2.22 benim 26 dogrum vardı 2.22*26=57.77 kaldım eyer sorular iptal yerine doğru sayilsaydi 26+5=31x2=62 gecerdim hem yanlış sorup hem iptal ediyor o kadar vakit kaybına sebeb oldu bu zor süreçte bize bu yapilmamaliydi hakkımı helal etmiyorum yazıklar olsun
Sağlıkçı 10 ay önce
Çok şükür bir sınavla ilgili sendika sağlıkçıların sesi oldu. Diğer sendikalar nerelerdesiniz
aaaaaaaaaaa 10 ay önce
sesi oldu yeter mi hayır icraat lazım üyesi oluduğunuz sendikaları uyandırın çalıştırın
RASİM 10 ay önce
Matematik yazınca insanlık tarihi boyunca herkesin aklına Temel Matematik gelir, sınavı hazırlayan kimselerin kafası nasıl çalışıyorsa Matematik 2 / İleri Matematik / Calculus soruları hazırlamak gelmiş akıllarına. Üniversite 1. sınıfta vize sınavı yapıyorlar sanki. Endüstri mühendisliği hesaplama soruları da öyle hakeza. Vize, final gibi sınav hazırlamışlar. Böyle sınav mı hazırlanır.
"BU ÜLKE SU ALAN BİR GEMİ."
Reşat 10 ay önce
sınavdan 85 üstü alan herkes incelenmeli. Şu covid dönemi bile etkilenmedi ise Ya aşırı dinç ve zeki yada aşırı yalaka ve hırsız. Bu kadar hatalı soular içinde bunu almak başarısını göstermek ne kadar büyük beceri. Mülakatı söylemiyorum bile adam 30 almış vekil bana söz verdi diyor. Korku cumhuriyeti olduk ya la.
fizyoterapist 10 ay önce
fizyoterapistlik soruları hem çok zordu hem de ters köşe yapmışlardı. Öyle ki bazı soruları eğitim hayatımız boyunca görmediğimiz yerlerden sormuşlardı. Barajı geçtim ama geçen herkesin MEB' de olduğu gibi kendi ilinde yerleşmesi çok mantıklı. Baraj geçmek yetmiyor mu? Diğer kurumlarda Sınavsız yapılırken hele.
ünvan 10 ay önce
herkes cimere sağlık bakanlığına yazsın,,, sınava girenlerin hepsi birlik olursa başarabiliriz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?