PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Genel Başkan Sağlık İşçilerini Mali Kaybın Olur Diye mi Kandırıyor?

Sosyal medya'ya yansıyan iddiaya göre Sağlık Bakanlığındaki sürekli işçilerin yetkili sendikası olan Öz Sağlık İş Genel Başkanı Devlet Sert, sendikasından istifa eden üyelere sms göndererek mali kaybın olur diyerek kandırdığı iddia edildi.

Sendika 10.04.2022, 00:21 10.04.2022, 14:01 Cansu Polat
Genel Başkan Sağlık İşçilerini Mali Kaybın Olur Diye mi Kandırıyor?

Yönetim Kurulu adına imzalı SMS gönderen Devlet Sert'in, sağlık bakanlığı sürekli işçilerinden istifa edenlere gönderdiği mesajlarla gündeme geldi. Sert, "sendikadan istifa etme mali kaybın olur diye işçiyi kandırır" iddialarına konu oldu. 

Yapılan paylaşımda, Öz Sağlık İş sendikası Genel Başkanı Devlet Sert'in sms ekran görüntüsü paylaşılarak, "Bir sendika düşününki işçi Kendi üyesi iken temsilci telefonunu açmaz.İşçi sendikasından yardım ister kimseye ulaşamaz.İşçi sendikasından toplu sözleşme ister sendika imzalamaz. İşçi son çare olarak sendikadan istifa eder !!!

Bu kez genel Başkan mesaj atar;

Sendikadan istifa etme mali kaybın olur diye işçiyi kandırır."

DEVLET SERT TARAFINDAN GÖNDERİLEN SMS

"Değerli üyemiz; Varlığınız ile güç kazandırdığınız ailemizden ayrılma talebiniz sendikamıza ulaşmıştır. Üyelikle ilgili kazanmış olduğunuz mali ve sosyal haklar açısından da (Ferdi kaza sigortası vs) bir kayba uğramamanız açısından istifa talebinizin gerekçelerinin iki yönlü olarak gözden geçirilmesi ve yeniden değerlendirme yolunun her zaman açık olduğunu belirtir, saygılar sunarız. Devlet Sert"

Yorumlar (1)
İşçi 1 ay önce
Evet ferdi kaza sigortası var sadece kişiye sendika tarafından yapılan ve pandemide sendika genel başkanının açıklaması Ramazan ve Kurban bayramında 500 er tl her iki bayramda da yardım olarak sendika üyelerine verecek diye üyeliği iptal olan doğal olarak alamaz bunlardan bahsediyordum bu mesajın yorumu bu ve her ay en az her üyeden 216 tl kesiliyor ve hiç birsey yapılmıyor bunun 4 aylık üyelik aidatını geri iade ediyor tabiri üyeliğini devam ettirsinler bende yetkili sendika olarak kalayım siyaseti hepsini bilmek birşey değiştirmiyor diyer sendikalardan ses çıkmıyor işçi açıklama yapıyor görüyorsunuz sendikacılık nereye gelmiş ne işe yarıyor tümü için geçerli bu düşünce ve analiz değerlendirmek tabi herkesin kendi sahsinın bilecegi iş
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?