GAZİ'lerimiz Unutulmasın!

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza ÖKSÜZ yapmış olduğu yazılı açıklamada"Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Sağlık Çalışanlarımıza yönelik yapmış olduğu Vazife Malüllüğü/Meslek Hastalığı konusunda Sağlık ve Çalışma Bakanını konunun çözümü için görevlendirdim açıklaması Kendileri adına güven bizim açımızdan da umut vericidir.

Sendika 16.12.2020, 11:38 Güler Sağlam
GAZİ'lerimiz Unutulmasın!

Özellikle Çalışma Bakanı Sn.Selçuk'a ayrı bir parantez açmak gerekir.Bu konuyu gündem olduğu için anlamakta güçlük çekiyorum deyip Sn.Cumhurbaşkanımız konunun hızlı çözülmesi talimatı verdi açıklaması hiç kuşkusuz biraz ilginç oldu.

Pandemi dönemi öncesinde de ve Allah'ın izniyle bu süreç bitince de Sağlık Çalışanlarımız insanoğlunun hizmetinde insanlık olduğu sürece olacaklardır.

Şimdilik vefat eden sağlıkçı Şehidimiz 250  ye yaklaşmış durumda.Hepsine Allah'tan rahmet ailelerine, sevenlerine ve sağlık camiamıza sabır diliyorum.Aileleri için kanunda olan ama uygulamada çok ciddi sorunların olduğu vazife malüllüğü haklarından faydalanmaları sürecinin hızlandırılması talimatı her ne kadar hakların harp malüllüğü haklarından faydalanmak şeklinde beklenti ve taleplerimiz olsada sonuçlandırılacak olması memnuniyet vericidir.

Fakat burada gözden kaçırmamak adına şunu açıkça ifade etmek istiyorum. 

Şimdilik sayıları 130 binden fazla olan Covid olmuş tekrar cepheye dönüp mücadeye devam eden tedavileri süren ve bu risk içinde çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarımız Gazilerimiz ve buna aday arkadaşlarımız unutulmasın mutlaka onları da kapsayacak bir düzenleme yapılması gerekiyor.

TIKLAYIN

Bu konuda da Sn.Sağlık Bakanımız başta olmak üzere Sn.Çalışma Bakanımıza büyük sorumluluk düşüyor.

Covidin kanunun uygulanması ve devam eden maruziyetler nedeniyle Sağlık Çalışanları için yaptıkları iş nedeniyle mesleklerinden dolayı bulaşan bir hastalık olarak kabul edilmesi işleyişi kolaylaştıracak olması nedeniyle sürekli Covid Sağlık Çalışanları için bir meslek hastalığı olmalıdır dedik.

Toplam çalışan sayısının şimdilik 

%15'i nin hastalığa yakalandığı bir atmosferde gazilik haklarından faydalanılması ve sistem içerisinde aktif olarak görev yapan bütün meslektaşlarımıza ilave yıpranma payı süresi ile erken emeklilik süreleri değerlendirerek bir çalışma yapılmasının tamda zamanı bugündür.

Birbirinden kıymetli Sağlık Çalışanı kardeşlerimiz herşeyin en iyisini hak ediyor.

Kanunda olanın uygulanması için bile Sn.Cumhurbaşkanımız talimat vermek durumunda bırakılıyor ve hazır bu görevlendirme yapılmış iken iki Bakanımıza da çağrımız Gazilerimizi ve sürecin kahramanlarını unutmayın.
Zira hastalığı atlatsan bile ileride ne hasar bırakacağı belli değilken,vakit sağlık çalışanlarımız için bu konuda asıl mücadele etme ve elini taşın altına koyma vaktidir"dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?