PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Entegre Aile Hekimleri Çözüm Bekliyor

Yerine göre hem poliklinik yapması, hem acil nöbeti tutması hem de adli nöbet tutması istenen entegre aile hekimleri nöbet sonrası izin dahi alamıyorlar.

Sendika 09.11.2022, 00:39 09.11.2022, 23:26 Cansu Polat
Entegre Aile Hekimleri Çözüm Bekliyor

Hekim Birliği Sendikası, entegre aile hekimlerinin sorunları hakkında açıklama yaptı.

“Entegre Çıkmazı” başlığıyla aile hekimlerinin sorunlarını dile getiren sendika, yerine göre hem poliklinik yapmaları hem acil nöbeti tutmaları hem de adli nöbet tutmalarının istendiğini kaydederek, aile hekimlerinden asıl işleri olan koruyucu sağlık hizmeti vermelerinin de gerektiğine dikkat çekilerek tüm bunlara rağmen nöbet sonrası izin kullanmamaları konusunda çözüm bekledikleri dile getirildi.

Acilde bakılan hastaların teşvik kapsamında sayılmadığı, acil ve adli nöbet ücretinin ödenmediği, akşam ve hafta sonu nöbetlerinin öncelikle aile hekimlerine yazıldığı ifade edilen Hekim Birliği Sendikası açıklamasında, bu kadar yoğun şartlarda hizmet sunması beklenen aile hekimlerinin doğal olarak hastalarına da ailelerinede yeteri kadar zaman ayırıp ilgilenmedikleri ifade edildi.

Sendika, aile hekimlerinin sosyal hayatlarını ve aile ortamını idame edecek enerji ve motivasyonu bulmakta zorlandıklara dikkat çekerek, her hekim gibi entegre aile hekimlerinin de çözüm beklediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)