Eksen'den Seçim Açıklaması

Eksen Sağlık Bir Sen Genel Başkanı Arif Yaşar, 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin bir mesaj yayınladı.

Eksen'den Seçim Açıklaması

Eksen Sağlık Bir Sen Genel Başkanı Arif Yaşar, 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin bir mesaj yayınladı.

Sendikanın resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamasında Genel Başkan Yaşar;

“Öncelikle ifade etmek isterim ki: Eksen Sendikaları, üyelerinin ve büyük Türk milletinin hizmetindedir. Diğer bazı sendikalar gibi siyasi partilerin hizmetinde değildir.

Ülke olarak yeni bir seçimin arifesinde bulunmaktayız. 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz başta olmak üzere siyasi partilere ve adaylarına hayırlar getirmesini diliyoruz.

Milletçe siyasi hafızamızı diri tutmak ve siyasi tarihten gerekli dersleri çıkararak yolumuza devam etmek durumunda olduğumuz unutulmamalıdır.

Siyasilere düşen kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı söylemlerden ve özellikle nefret dilinden uzak durmaları; daha yapıcı ve birleştirici, bütünleştirici bir dille siyasi propaganda yapmalarıdır.

Türk milleti derin ferasetiyle iradesini elbette sandığa yansıtacaktır. Bu halde siyasilerimiz meydanlarda ve fırsat buldukları mecralarda kendilerini ve projelerini anlatacak ve bu yarıştan galip çıkacak yöntemler deneyeceklerdir. Bu demokrasinin bir gereğidir. Fakat unutulmamalıdır ki, milletimiz nefret içerikli söylemlerden huzursuzluk duymakta ve meydanlarda bu tarz tablolar görmek istememektedirler.

Özetle, seçimlerin kavga aracı olmaması gerektiğini beyan ediyoruz. Nezaket sınırları içinde Türk demokrasisine yaraşır bir tarzda, bayram havası içerisinde kavgasız ve gürültüsüz bir seçim süreci geçirmeyi temenni ediyoruz.

Bu vesile ile tüm siyasi parti temsilcilerine ve bağımlı, bağımsız bütün adaylara bu yarışta başarılar diliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

www.eksensaglikbirsen.org

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 21:45

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER