Eksen Sağlık Bir Sen Başhekimi Doğan Yıldırımı Kınadı!

Eksen Sağlık Bir Sen Genel Başkanı Arif Yaşar yaptığı yazılı açıklama ile İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırımı kınadı.

Sendika 07.01.2021, 21:26 Güler Sağlam
Eksen Sağlık Bir Sen Başhekimi Doğan Yıldırımı Kınadı!

Yaşar açıklamasında;

TIKLAYIN

"Liyakatsizlik abidesi bir sözde başhekim daha bulunduğu kurumun ilkelerine misyonuna vizyonuna aykırı tavır sergilemiş, bulunduğu makamın ağırlığını taşıyamayarak tüm şahsi hafifliği ile mahiyetindeki bir meslek gurubunu kastederek fütursuzca hakaretler savurma gafletini göstermiştir. Elbet her kurumda bu tür çürük yürekli tipler çıkabilecektir. Bunu engellemenin bir yolu da liyakat ve ehliyete dayalı atamalar yapmaktan geçmektedir.

Kendi tabiriyle “Devlet-i ebed-müddet” in bir kurumunda devlet memuru olma adabına aykırı kişiliğini tüm utanmazlığı ve aymazlığı ile ortaya koymuştur. İstifa mesajında ise özrü kabahatinden büyük sözler sarf etmek suretiyle de yaşanan olaydan ders almadığını ayan beyan vurgulamıştır. Burada esas alınması gereken, bir çok akademik hocalarımız dururken hangi referansla Başhekim olarak, söz konusu başhekimin ataması yapılmıştır. Atamaya referans olan ilgili kişinin diğer referansı ile olan atamalar sorgulanacak şekilde, idari tahkikat genişletilmelidir. Bir an önce Başmüfettişlerin devreye girerek, soruşturmayı genişletmesini talep ediyoruz.

Söz konusu Başhekimi esefle kınıyor ve onun gibi, çalışma barışını dinamitleyen kişilerle mücadelemizin soluksuz süreceğinin bilinmesini istiyoruz." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Covid Savar 1 hafta önce
EKSEN Sağlık-Sen kim ya? Ne özgül ağırlığınız var da bir başhekimi kınıyorsunuz? Sizi bilen, tanıyan, yolda görse selam veren mi var? Kendi kendinize düşene bir tekme de ben atayım diyerek rol kapmaya çalışıyorsunuz. Allah'ın merdiven altı sendikacıları...
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?