PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ek Ödeme Yönetmeliğinin İptali İçin Danıştay’da Dava Açıldı

Sağlık profesyonellerini yıllardır yok sayan ve kamuoyuna yeniden revize edildiği söylemi ile beyaz reform olarak takdim edilen yönetmeliğin iptali için DAVA açıldı.

Sendika 18.08.2022, 12:42 Cansu Polat
Ek Ödeme Yönetmeliğinin İptali İçin Danıştay’da Dava Açıldı

Hep Sen Sendikası tarafından Danıştay 12. Dairesi Başkanlığına yapılan Ek Ödeme Yönetmeliğinin iptali ile ilgili başvuru açıklamasında hiçbir ek ödeme talep etmediklerini TEK ÖDEME ısrarında kararlı oldukları vurgulandı.

Hep Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek tarafından Sağlık Bakanlığının dava edildiği Ek Ödeme Yönetmeliğinin İptal başvurusu Danıştay 12. Daire Başkanlığında görüşülecek.

Yapılan başvuruda; Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre çoğu hükümlerin yasa veya yürütme organı münhasır ve tek başına yetkili olan Cumhurbaşkanlığı kararı ile düzenlenmesi gerektiği halde sadece Sağlık Bakanlığı tarafından çıkartılan 01.07.2022 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe giren Resmi Gazete’nin 12 Ağustos 2022 tarihli 31921 Sayılı nüshasında Sağlık Bakanlığı Yönetmeliğinin 1,2, 4, 5, 6,7, 8,9, 10,11,13,14,15,16. maddelerinde hükümleri ile yönetmelik eklerinin tümünün iptali talep edildi.

Ek ödeme Yönetmeliğinin iptali istenen maddelerle ilgili verilecek kararın yürütmenin durdurulması yönünde olması istenen başvuruda yargılamanın da duruşmalı şekilde yapılması Danıştay’dan talep edildi.

Yorumlar (23)
Trip 1 ay önce
Böyle iptal davası mı olur. Mantıklı hiçbir gerekçe olmadan iptal istiyorsunuz. Hakimler ciddiye bile almazlar.
toplu sözleşmeye aykırı 1 ay önce
2021 yılında imzalanan toplu sözleşme ile alınmış olan haklara aykırı olan maddeler var semih durmuş bile paylaşmıştı. iptali için onlar en büyük koz
Sarıların Sülo 1 ay önce
İptal edilsin de herkes 0 tl alsın rahatlayın. Bu iptal olsa eski garabet performans sistemi geri gelecek bunu mu istiyorsunuz?
Allahınızdan bulun 1 ay önce
iki yüzlü reform bir tarafı kara hekim tarafı beyaz
Evet 1 ay önce
0 TL almaya razıyız. Böyle saçma bir yönetmelik olamaz
Sıfır istemeyen 1 ay önce
Çok komik.neyin kafası acaba otomatik cevap kısmı oluşturulmuş.0 TL almaya razıyız .Evet isteyen e 0 verilsin
ersa 1 ay önce
HAKLI DESSTEKLİYORUZ 1.BASAMAK YOK.
Drrr 1 ay önce
1. Basamak neden olsun!ben 25 yıllık doktorum,beyin cerrahıyım.aile hekimleri benden fazla kazanıyor.şimdi ancak eşitlendi..buradan hiç az kazanıyoruz geyikleri yapmayın,pratisyen arkadaşlarımız var,az çok kimin ne aldığınızı biliyoruz.benim yaptığım iş belli,sizinki belli.utanmadan böyle yorumlar yapıyorsunuz..
adalet 1 ay önce
gece nöbet yok resmi tatil var gelene geçene ateş ölçen tiplersiniz bir zahmet fark olsun
Hatice 1 ay önce
Biz ek ödeme değil emekliliğinden iyi bir maaş almak için tek maaş diyoruz ama bizi hep yüz üstü bırakıyorlar .emeklilikte faydası olmayan hiç bir ödeme bizi mutlu etmez
Adsız 1 ay önce
Burada söz konusu olması gereken şey; hükumetin bir ani bir kararla taşerondan daimi işçi kadrosuna geçen personelin maaşının döner sermaye bütçesinden karşılanıyor olması. Onlar için akşam konuşulup sabah kazanımlarının geriye dönük veriliyor olması. Biz 5 yıl sonra tekrar hatırlatıyoruz verecektiniz diye. Devlet Bu ikili anlayıştan vaz geçmeli..
Ali Utku 1 ay önce
Küçük sendikalar adlarını duyurmak için her halta dava açar oldu.
Burada Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek
Türkiye'de hiçbir hastane yeni yönetmeliğe göre teşvik ödemesi yapmamışken
Neyin davası bu?
Eskiye dönüp 0 mı alalım?
Ne istiyorsunuz?
Gercek 1 ay önce
Sadece tabip dışındaki sağlık çalışanların taban ödemesi iptal edilsin. Döner sermayeye katkısı olmayan saglik mensuplarına 750 tl * 1.000.000 devlete aylık 750 milyon TL zarar demektir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?