Ek Ödeme Tavandan Söylemi İle Göz Boyandı!

"Biz sağlık çalışanları olarak Kahraman olma gibi bir derdimiz hiç olmadı. İnsanca yaşayabileceğimiz bir ücret politikası ve özlük haklarımızı istiyoruz. Bizler yapılması güç ve imkânsız isteklerde bulunmadık, bulunmuyoruz. Sağlık ordumuzun hakkını ve kararlılığımızı bir kez daha tekrarlıyoruz." diyen Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, "Ek Ödeme Tavandan Söylemi İle Göz Boyandı!" açıklamasını yaptı.

Sendika 29.05.2020, 17:36 29.05.2020, 17:54
Ek Ödeme Tavandan Söylemi İle Göz Boyandı!

SAĞLIK ÇALIŞANLARIN HAKKI ÖDENMEZ DEDİLER, ÖDEMEDİLER !

Şube Başkanımız Erdal Yıldırım yaptığı açıklamada; halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarımız, Sağlık Bakanlığının ilgisizliğinden dolayı bu bayramı da buruk geçirdi.

Covid-19 ile ön cephede mücadele eden Sağlık çalışanlarımız için aylardır dile getirdiğimiz hem mali hem özlük hakları ile ilgili hiçbir düzenleme yapmaması bizleri derinden yaralamıştır. Karşımızda o kadar ilgisiz muhataplar var ki diyen Yıldırım, maalesef biz söylemekten yorulurken onlar önemsememek ten hiç yorulmadı, dedi.

EK ÖDEME TAVANDAN SÖYLEMİ İLE GÖZ BOYANDI !

Vatandaş her akşam evlerinde korkuyla bakanın söyleyeceği günlük Covid-19 tablosunu beklerken o hastalığa karşı en ön cephede mücadele veren sağlık çalışanlarımıza sadece minnettarız demek adaletsizlikten, haksızlıktan başka bir şey değil de nedir? Öğretmen girmediği dersin ücretini alırken, bir başka kamu çalışanı 1000- 2000 lira bayram ikramiyesi alırken hekim harici sağlık çalışanlarımız genel manada çok fazla getirisi olmayan ek ödemenin tavandan ödenmesi jesti ile göz boyamaktan öte bir eylem değildi.

Bayram geldi geçti vatandaşın evden çıkamadığı misafirliğe gidemediği bayramlaşamadığı gündem olurken, bırakın bayramlaşmayı hastanede çalışıp bulaş riskini evine taşımamak ve ailesini korumak için otellerde kalıp evine gidemeyen ailesini günlerdir hiç göremeyen sağlık çalışanlarımız kimsenin aklına bile gelmemiştir.

TIKLAYIN

Başkan Yıldırım, biz sağlık çalışanları olarak Kahraman olma gibi bir derdimiz hiç olmadı. İnsanca yaşayabileceğimiz bir ücret politikası ve özlük haklarımızı istiyoruz. Bizler yapılması güç ve imkânsız isteklerde bulunmadık, bulunmuyoruz. Sağlık ordusu olarak hakkımızı ve kararlılığımızı bir defa daha tekrarlıyor;

- 3600 Ek Gösterge sağlık çalışanları için lüks değil, haktır. Verilen sözler tutulmalı, 3600 branş ayrımı yapılmadan, bütün sağlık çalışanlarını kapsayarak çıkarılmalı.

- Ek ödeme yönetmeliğinin yeniden ve ayrım gözetmeksizin düzenlenmeli.

- Kahraman sağlık çalışanlarımıza en az 2.000 TL olmak üzere seyyanen zam verilmeli.

- Görevde yükselme sınavına girecek sağlık çalışanlarımız bir kereye mahsus olmak üzere sınavdan muaf tutulmalıdır.

- Farklı türdeki sözleşmeli istihdam modelleri çalışma barışını bozduğundan, sözleşmeli istihdam türüne son verilmeli, 4/B’liler, vekil ebe ve hemşireler, kamu dışı çalışanlar vb. kadroya geçirilmeli.

Bunlar yapılamayacak istekler değildir diyen Başkan Yıldırım, bütün ilgililere söyleyeceğimiz son sözümüz bunlar hakkımız ise bir an önce hayata geçirilmeli, hakkımız değilse alkışı kesmeniz yönündedir. Bu bayramı sağlıkçıya yaşatmayan virüs ise, çalışanlara vefasızlık yapanda Sağlık Bakanlığıdır.

Yorumlar (6)
Cemal 5 ay önce
Valla helal olsun kardeşim.. Semih Durmuş tan bu sözleri duyamadık.. zaten herhangi bir icraatide yok ..ağzına sağlık..
Halil 5 ay önce
Evet ek ödeme tavandan verildi,ama hiç hastaneye gelmeyen ,hasta yüzü görmemiş evinde yatan doktorlara verildi.24 saat haftasonu dâhil pozitif hastalarla yüzyüze filyasyon yapan ,temaslıları tespit Edip evlerinde yüzyüze konuşup izalasyon yapan Tsm personelini bile riskli kabul etmeyip 500 TL verdiler.adaletleri bu işte
TORPIL 5 ay önce
Biz HAVA ALMAKLA YETINDIK MAASIMIZA IYILESTIRME ISTIYORUZ
Mehmet İşbilir 5 ay önce
Bu isteklerin olabileceği ihtimalini bile hayal edebiliyor musunuz ? Welcome to Türkey
Doğru 5 ay önce
Doğru söze ne denir. Sendikaların daha çok sesi çıkmalıdıtr
Sag.mem 5 ay önce
Sayın ali ve semih beyler siz neredesiniz diliminizi yuttunuz sesiniz çıkmıyor
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?