Ek göstergenin 4 meslek grubu için çıkması yeterli değil

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın “Ek göstergede atılan adımları olumlu bulduklarını ancak, sadece 4 meslek grubu ile sınırlı tutulmaması gerektiğini her platformda dile getirdik, getirmeyi de sürdüreceğiz” dedi.

Sendika 26.03.2019, 20:19
Ek göstergenin 4 meslek grubu için çıkması yeterli değil

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Samsun İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen İl Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Yalçın, sendikal gündemin hareketli ve yoğun olduğu bir sürecin içinde olduklarını belirterek teşkilatın özellikle üye çalışmalarına önem vermesi gerektiğini söyledi. Yaklaşan Toplu Sözleşme öncesinde Memur-Sen’i daha güçlü hale getirmek gerektiğine vurgu yapan Yalçın, Toplu Sözleşme masasında güçlü bir Memur-Sen’in, kamu görevlilerinin sorunlarını çözümünü kolaylaştıracağını ifade etti. Yalçın, şimdiye kadar çözülen konuların örgütlülük ile çözüldüğünü hatırlattı.

TIKLAYIN

EK GÖSTERGEDE ATILAN ADIMLARI OLUMLU, AMA…

Ek gösterge konusuna da değinen Yalçın, kapsamın genişletilmesi gerektiğini burada da bir kez daha ifade etti. Yalçın, “Ek göstergede atılan adımları olumlu bulmakla beraber, kapsamın yeterli olmadığını, sadece 4 meslek grubu ile sınırlı tutulmaması gerektiğini her yerde ifade ettik, etmeye devam edeceğiz. Bu işte zaman kadar kapsam da önemli. Kamu görevlileri bu konuda memnuniyet üretecek bir çözüm bekliyor” şeklinde konuştu. Kamu görevlilerinin talep ve beklentilerine değinen Yalçın, sözleşmeli istihdam türünün de ciddi maliyetlere yol açtığını kaydetti. Yalçın, sözleşmeli personellerin ciddi bir mağduriyet yaşadığını ifade ederek, konunun çözümünün kadrodan geçtiğini söyledi. Konuşmaların ardından Yalçın, teşkilat ve şube yönetimlerinden gelen taleplerini dinledi, çeşitli konularda istişarelerde bulundu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?