Durmuş:“Sağlık Çalışanlarının Sorunları İçin Çözüm Üretilmeli”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, acil sağlık çalışanlarının değerinin yeterince bilinmediğini dile getirerek, “Sağlık çalışanlarımız döner sermaye adaletsizliği, aşırı iş yükü ve şiddet gibi sorunlarla karşı karşıya. Bu sorunlar için artık konuşmak yetmiyor, çözüm üretmek lazım” dedi.

Sendika 23.12.2019, 16:52 Güler Sağlam
Durmuş:“Sağlık Çalışanlarının Sorunları İçin Çözüm Üretilmeli”

Yeni kurulan Sağlık-Sen İstanbul 5 No'lu (112) Şube Başkanlığı’nın 1. Olağan Genel Kurulu Esenler Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimlerde Şemsettin Göktürk şube başkanı seçildi.

“Yetkililerle Sorunları ve Çözüm Yollarını İletiyoruz”

Genel Kurulda konuşan Genele Başkan Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunlarının yıllardır çözüm beklediğini belirterek “Yetkililerle sorunları ve çözüm yollarını iletiyoruz ama sağlık çalışanlarını memnun edecek çözüm anlayışı ortaya ne yazık ki konulamıyor” ifadelerini kullandı. Sorunları dile getirmekten geri durmayacaklarını da ifade eden Semih Durmuş, “Çalışanlarımızın alın terini her zaman savunmaya devam edeceğiz. Her platformda sorunları dile getirip çözüm yollarını yetkililere sunacağız. Sağlık-Sen ve sağlık çalışanları olarak vereceğimiz mücadele sonucunda hakkımız olanı inşallah alacağız” şeklinde konuştu.

“112 Çalışanları Olarak Zor Bir Görev Yapıyorsunuz”

Acil sağlık çalışanlarının zor şartlar altında çalıştığını belirten Dumuş, “Sizler zor bir görev yapıyorsunuz. Önce insan diyerek gece gündüz insanımızın sıhhati için koşturuyorsunuz. Büyük fedakarlıklar göstererek görevini yapan sizleri kutluyorum. Yeni kurulan şubemiz ile sorunlar derinlemesine tartışılarak çözümler üretilecek. İstanbul gibi metropol bir şehirde yaptığınız görevin farkındayız. Bu yüzden sizler için çalışacak arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Yeni şubemiz İstanbul’a ve acil sağlık çalışanlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu. 

Şube Başkanı Göktürk: Sorumluluğumuzun Farkındayız

İstanbul 5 No'lu Şube Başkanı Şemsettin Göktürk, 112 acil sağlık çalışanlarının sesi olacaklarını kaydederek, “Sorunların ve sorumluluğumuzun farkındayız. Yönetim kurulu ile İstanbul gibi bir şehirde döktüğümüz alın terinin hakkını almak için mücadele edeceğiz” dedi.

Genel Kurulda Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan yaptı. Toplantıya Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Umut Gümüşay, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Zafer Caner ve İstanbul Üniversiteler Şube Başkanı İsmail Çor katıldı.

Sağlık-Sen İstanbul 5 No'lu Şube Başkanlığı’nın yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Şemsettin Göktürk, Şube Başkan Vekili Osman Gündoğan, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Umut Koyunsatan, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Kurtoğlu, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bilal Başıbüyük, Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nureddin Çelik, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk İdrisoğlu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Sağ mem 2 yıl önce
Kamuda en düşük maaşı sağlık çalışanları alıyor ey Semih bey daha ne laga luga ediyorsun git de önce bunu bir hallet de öyle çok sağlık çalışanları nin karsisina olur mu
memur06 2 yıl önce
SAYIN DURMUŞ YETKİLİ SENDİKA OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN!!!!
sağlıkçı 2 yıl önce
sendikacılar önce kedilerini düşünen yalaka insanlar
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?