PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Durmuş: Sağlıkçıların Ücretlerinde Yapılacak Uygulamalar Emekliliğe Yansıyacak

Ücretlerde yapılacak uygulamaların emekliliğe yansıyacak olması da önemli olduğunu ifade eden Semih Durmuş, Üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının da bu düzenlemelerden yararlanacağını söyledi.

Sendika 30.03.2022, 11:40 30.03.2022, 17:53 Cansu Polat
Durmuş: Sağlıkçıların Ücretlerinde Yapılacak Uygulamalar Emekliliğe Yansıyacak

Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarının refahı için mücadele ettiklerini söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık çalışanlarını ayrıştıran hiçbir söylemi ve uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları bir bütündür” dedi.

Sağlık-Sen Elazığ Şubesi ve Elazığ Üniversite Şubesi'nin ortak düzenlediği İl Divan Toplantısı’nda Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözmek için kararlı bir mücadele yürüttüklerini söyledi.

Sağlık-Sen'in yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Durmuş, "Biz ne istediğini bilen bir sendikayız. Ne söylüyorsak üzerinde düşünerek, alanında uzman olan kişilerle çalışarak söylüyoruz. O yüzden taleplerimiz yerinde talepler” dedi.

Sağlık-Sen'in duruşundan taviz vermediğini söyleyen Durmuş, bu anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çekti.

“Düzenlemelerin İvedilikle Hayata Geçmesi Sağlık Sisteminin Geleceği Açısından Önemli”

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan müjdelerin bir an önce hayata geçmesi gerektiğine vurgu yapan Durmuş, “Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan müjdeler sağlık çalışanları açısından önemli. Biz yıllardır şiddete karşı caydırıcı önlemlerin, malpraktis davalarına karşı sağlık çalışanlarını koruyacak uygulamaların ve ek ödeme adaletsizliğine yönelik adım atılmasını savunuyoruz. Ayrıca ücretlerde yapılacak uygulamaların emekliliğe yansıyacak olması da önemli. Üniversite hastanelerinde çalışanlar da bunlardan yararlanacak. Verdiğimiz mücadele ile birçok soruna karşı adım atılacak olmasını önemli buluyoruz. Bu noktada verilen müjdelerin ivedilikle hayata geçmesi sağlık sisteminin geleceği açısından önemlidir” diye konuştu.

3600 ek gösterge kazanımının yasalaşmasıyla emekli maaşları ve tazminatlarında önemli oranda artış olacağını söyleyen Durmuş, “3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalar sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla 3600 ek gösterge artışı yasalaşacak. Bu kazanımın altında Memur-Sen'in imzası var" diye konuştu.

"Sağlık Çalışanlarını Ayrıştıracak Hiçbir Politikayı Kabul Etmiyoruz"

Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarının refahı için mücadele ettiklerini söyleyen Durmuş, "Sağlık çalışanlarını ayrıştıracak hiçbir söylemi ve ayrıştırıcı uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarının bir bütün olduğuna inanıyoruz ve çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürüyoruz. Sağlık çalışanlarını ayrıştıracak hiçbir politikayı kabul etmedik, etmiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (26)
eagle 2 ay önce
bos bos laflar icraat sifir
öldük beee 2 ay önce
ölmezssek o vakte. iyileştirme diye servis edilen şeye bak
Semih başkancık 2 ay önce
Hangi uygulamalar? Hani nerede uygulamalar?
Saglik 2 ay önce
Aynen boş boş konuşup siyaset yapan birisi açıkçası başkanlık yapacak birisi değil...15 yıldır saglik memuruyum kazandıkları tek şey yüzde 20 sabit zammı o da kaybedilenleri telafi etmez...
dr 2 ay önce
hekim haric demeyi unutmussun semihcim.
Hekim 2 ay önce
Senin kapasiten hekimleri yorumlamaya yetmez.onlar icin hekim sendikalari kuruldu.sen ysp lerin hak ve hukuklari icin mucadele et.seni asan hekim haklari icin kafani yorma.hekim disi yuzde yirmi anladin sen onu.
Sağlık personeli 2 ay önce
Ysp yok
SAĞLIKÇI 2 ay önce
Eeeeee! Haniii! Ooooo! laf laf laf!
NipTuck 2 ay önce
Hekim dışına %20 sabit zam diyen mi bütünlükten bahsediyor? Hadi oradan hadi oradan
44 2 ay önce
Hekim dışı tabirini kendisi kullanmamış gibi laf söylüyor. Allah çarpacak
Hakkm 2 ay önce
Hekimlerin sirtindan in artik
Nedimplt 2 ay önce
Hadi inşAllah olur diyeni göremedik hep boş boş eleştiri eleştiri memnuniyetsizlik hayat bitti ömür bitti hala mutsuzluk bazılarının kanına işlemiş.
mert 2 ay önce
aga sana makarna kolisi mi geliyor. sen nasıl mutlu olmayı başarıyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?