Durmuş: Sağlık-Sen’in Kazanımların Adresi Olduğunu Bir Defa Daha Gösterdik!

"Sağlık-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir defa daha göstermiş olduk." diyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Buna rağmen yapacak daha çok işimiz var. Bir olarak, omuz omuza vererek daha nice kazanımlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Sendika 22.09.2021, 11:06 Zeynep Elmalı
Durmuş: Sağlık-Sen’in Kazanımların Adresi Olduğunu Bir Defa Daha Gösterdik!

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetimi, Antalya Şubesinin Teşkilat Toplantısında temsilcilerle buluştu.

Toplantıda, döner sermaye adaletsizliğinin çözüme kavuşması için yıllardır mücadele verdiklerini söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, adaletli bir model önerisini yetkililerle paylaştıklarını söyledi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, toplu sözleşme süreci ve önümüzdeki süreçte atılacak adımlara dair değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık çalışanlarının hak ettiklerini alması için hem masada hem sahada mücadele ettiklerini belirten Durmuş, yapılan siyasi ve bürokratik görüşmelerle mücadeleyi güçlendirdiklerini söyledi.

“Yapacak Daha Çok İşimiz Var”

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için önemli kazanımların altına imza attıklarını dile getiren Durmuş, sabit ek ödemede yapılan yüzde 20 artış, sözleşmelilere kadro, 3600 ek gösterge, sosyal hizmet tazminatının artırılması ve kapsamının genişletilmesi gibi kazanımların sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yüzünü güldürdüğünü kaydetti.

Durmuş, “Sağlık- Sen; emek, mücadele ve kazanım demektir. Elde ettiğimiz kazanımlarla, Sağlık-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir defa daha göstermiş olduk. Buna rağmen yapacak daha çok işimiz var. Bir olarak, omuz omuza vererek daha nice kazanımlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

“Hakkaniyetli Bir Sistem İçin Mücadeleye Devam”

Sağlık-Sen olarak sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin tüm sorunlarının çözüme kavuşması için çalıştıklarını söyleyen Durmuş, döner sermaye adaletsizliğinin yılların kanayan yarası olduğuna dikkat çekti.

Sistemin yeniden inşa edilmesi için adaletli bir model önerisini yetkililerle paylaştıklarını kaydeden Durmuş, “Emek veren, ter akıtan, sağlık sistemini güçlendiren sağlık emekçileri döner sermaye sisteminin altında eziliyor. Sağlık çalışanlarını mağdur eden bu sistem yerine hakkaniyetli bir sistemin hayata geçirilmesi elzemdir. Sistemin muhakkak değiştirilmesi gerekiyor. Bu konudaki mücadelemizi hiç ara vermeden sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen’in büyük bir teşkilat olduğunu dile getiren Durmuş, toplu sözleşme sürecinde her daim kendilerine destek olan teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Antalya’da Sağlık Çalışanlarına Ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, İl Divan Toplantısı öncesi hastane, kurum ve kuruluşlarda sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde Durmuş’a; Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Sağlık-Sen Heyeti, ilk önce Kepez 20 No’lu Hüseyin Alıcı Aile Sağlığı Merkezi ile Muratpaşa 5 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na ziyarette bulundu. Burada görevli sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen heyet, 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları hakkında bilgi verdi. 

Daha sonra Kepez Devlet Hastanesi’ne geçen heyet, sağlık çalışanlarına kazanımlar hakkında bilgi vererek, onların taleplerini dinledi. Heyet, Başhekim Ramazan Gürkan ile de bir araya geldi.

Saha ziyaretlerinin ardından Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür’ü ziyaret eden Genel Başkan Durmuş ve beraberindekiler, sağlık çalışanlarının taleplerini İl Müdürü Hülür ile paylaştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
........... 1 ay önce
KUSURA BAKMAYIN AMA, ÖVÜNÜLECEK HİÇ BİR ŞEY YAPAMADINIZ. BOŞ BOŞ KONUŞMAYIN. AHİRETTE SİZLERDEN ALACAĞIMIZI ALIRIZ,YANINIZA BIRAKMAYIZ
hasan 1 ay önce
ARKADAŞLAR SAĞLIK SEN ŞUBE BAŞKANLARININ SENDİKALARINDAN NE KADAR MAAŞ ALDIKLARINI BİLİYORMUSUNUZ. BEN SÖYLEMEYECEĞİM. MERAK EDEN ARAŞTIRSIN. HATTA ÇOK DA MERAK EDİYORSANIZ, SENDİKANIZIN ŞUBE BAŞKANINDAN,SENDİKADAN NE KADAR MAAŞ ALDIĞINI GÖSTERİR BELGE İSTEYİN. ŞOK OLUP İNANAMAYACAKSINIZ. TABİ CESARETİNİZ VARSA!!!!!!!
Sağlık 1 ay önce
Bu haberin hemen arkasında döneri 0.50 kuruş yatan hemşire haberi var gerçekten baya kazanım yapmışlar...işçiler kadar itibarımızın olmadığı bir ülke birde okumaktan bahsederler işçi okumamış ama memurdan daha akıllı ve zekiler herşey ortada onlar her zmaan en iyi kazanımları almaktalar ve maaş olarak hak olarak artık bizi baya geçtiler....Bu ay zam farkı ve maaş la beraber tki işçileri bir dr dan fazla para alacaklar nerde adalet nerde hani buralar zarar ediyordu ozellesecekti acaba neden özelleşmiyor sebep ne buraların yükünü neden vatandaşlar çekiyor.
Dr. 1 ay önce
Sürekli ne yaptığını anlatma ihtiyacı duyuyorsan hiçbir şey yapmamışsındır
yasin yavuz 1 ay önce
yanarım yanarım 30 bin tl maaş alan biri 5 bin Tl maaş alan adamın hakkını savunuyor ona yanarım
sağlıkçı 1 ay önce
bu adam ciddi ciddi başka paralel bir evrende yaşıyor bu söylemlerinin başka açıklaması olamaz BAŞARISIZSINIZ. HİÇ KİMSE SÖZLEŞMEDEN MEMNUN DEĞİL SADECE KAYGILARINDAN DOLAYI İSTİFA EDEMİYORLAR ANLAYIN ARTIK
ali 1 ay önce
kazanım dedigi kendi maaşlarını 40 50 bin yaptıgı şube başkanları 15 20 bin aldıgı eş dost akrabası müdür müdür yardımcısı oldugu torpilli üyelerin boş gezdigi kazanımdır o
Durali 1 ay önce
Kes be
Biyolog 1 ay önce
Ağam bizimle eyleni ????
sağlıkçı 1 ay önce
Hayal dünyasında yaşayan bu karakteri sağlık camiası ne zman sistem dışına itecek?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?