Durmuş: 'Sağlık Çalışanlarının Gelirleri Ciddi Oranda Artacak'

Tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmanın öncelikli amaçları olduğunu söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Genel kazanımlarla birlikte sağlık çalışanlarının gelirlerinde ciddi oranda artış yaşanacak” dedi.

Sendika 24.09.2021, 02:10 24.09.2021, 08:24 Zeynep Elmalı
Durmuş: 'Sağlık Çalışanlarının Gelirleri Ciddi Oranda Artacak'

Konya teşkilat toplantısına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmanın öncelikli amaçları olduğunu söyledi. Durmuş, toplu sözleşmede önemli kazanımlara imza attıklarını belirterek, imza atılan en önemli kazanımlardan birinin sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 oranındaki artış olduğunu kaydetti. 

Sağlık-Sen olarak, tüm sorunların çözüme kavuşması noktasında durmadan çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Durmuş, “Toplu sözleşme görüşmeleri öncesi ve sırasında bizlerden desteğini esirgemeyen teşkilatımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde daha nice kazanımlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Genel kazanımlarla birlikte sağlık çalışanlarının gelirlerinde ciddi oranda artış yaşanacağını ifade eden Durmuş, “Bundan sonra da sağlık çalışanlarının her açıdan refah düzeyini artırabilmek için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” diye konuştu. Durmuş, Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuşması noktasında durmadan çalışmaya devam edeceklerini kaydeden ifade etti. 

“ŞİDDETE KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE BAŞLATILMALI”

Döner sermayedeki adaletsizlik ve istihdam yetersizliğinden kaynaklı ağır iş yükü altında ezilen sağlık çalışanlarının aynı zamanda şiddetle mücadele ettiğini belirten Durmuş, şunları söyledi:

“Sağlıkta şiddetin bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Sağlık çalışanlarımız, insanlara sağlık hizmeti sunabilmek, vatandaşları hayata bağlayabilmek için her türlü riski göze alacaklar ama bunun karşılığında şiddetin hedefi olacaklar. Bu asla kabul edilemez. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için toplumun bütün kesimleriyle, topyekûn bir mücadelenin başlatılmasını arzu ediyoruz.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
SAĞLIKÇILAR DİYORKİ 1 ay önce
Hangi Artıştan Bahs ediyorsun Semih Kazanımlardan mı ne kazandınki refaha erişelim kendi kendini kandırıyorsun.
ali veli 4 hafta önce
SAĞLIK SEN ŞUBE BAŞKANLARININ SENDİKADAN ALDIKLARI MAAŞLARI BİLSENİZ,DUDAĞINIZ UYUŞUR. Bİ ARAŞTIRIN İSTERSENİZ!!!!!
abdullah 1 ay önce
üye miisn sendikaya?
doğru söylüyor kendi için 1 ay önce
maaşın bakın 35.000 tl bundan güzel kazanım olur mu? sağlık personeli 5.000 tl senin sendikanda duran koyunlara hakkımız haram olsun.
Bayburtlu 3 hafta önce
sağlık-Sen herkesın sendıkasıdır,edepsızlıgınızi ve cahilliğinizi yaptıgınız yorumda özetlemişsiniz ! koyunun etide,sütüde,deriside,kılıda,sakatatıda velhasıl her şeyi kullanılan mübarek bir hayvandır,ya siz ?
SAĞLIK MEMURU 1 ay önce
SAYIN BAŞKANIM PERFORMANS EK ÖDEMESİNİ DÜZELTİLMEDİĞİ SÜRECE BAŞARI OLDUĞU SÖYLENEMEZ. LİSANS MEZUNU SAĞLIK PERSONELİ 0 T.L PERFORMANS EK ÖDEMESİ ALIYOR .PERFORMANS EK ÖDEMESİ YA BİR AN ÖNCE DÜZELTİLSİN YADA TAMAMEN ORTADAN KALDIRILSIN NASIL OLSA 0 T.L PERFORMANS EK ÖDEMESİ ALIYORUZ...
Kazanım 4 hafta önce
Hakkaten çok kazanımlandık sayende.Şimdi bu paraları napıcaz harca harca bitmiyor..lütfen bu sorunumuza da bir çare bul.Allahım akıl fikir ver..
dr 4 hafta önce
bu pandemide doktor maaşları düşürüldü başka bir şey demiyorum
saf maaşa yapacağınız zamı ek ödemelerden bizden alıp diğer birlikte çalıştığımız sağlık çalışanlarına verdiniz, o da emekliye de yansımayacak zaten
Sgk 1 ay önce
Bunlara 50 binde versen gözleri doymaz asgari ücrete düşürülmüş olsa aylıklar hiç değilse şükrederler bunlar Türkiye ekonomisini batırmaya calışıyorlar
boşver 4 hafta önce
zeki mürende bizi görecek mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?