Durmuş: Sağlık Çalışanlarının Alın Terinin Hakkını İstiyoruz!

Sağlık çalışanlarının 130 saate varan fazla mesai yaptığını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “İnsanlığa hizmet veren sağlık emekçileri, insanüstü bir çaba ile kendilerinden ödün vererek çalışıyor. Bizler, bu alın terinin hakkını istiyoruz” dedi.

Sendika 22.10.2021, 18:23 Zeynep Elmalı
Durmuş: Sağlık Çalışanlarının Alın Terinin Hakkını İstiyoruz!

Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Muğla Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme ile sağlık çalışanlarının yüzünü güldürecek kazanımlara imza attıklarını dile getirdi. Konuşmasında sözleşmeli personel sorununa değinen Durmuş, bu sorununun Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in de içinde yer alacağı çalışma ile 2022 yılında çözüme kavuşacağını kaydetti. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

“Kendinden, Ailesinden, Çocuğundan Fedakarlık Yapması Gerekiyor”

İdari izinli günlerde tüm kamu çalışanları izinli iken sağlık çalışanlarının ne izin kullanabildiğini ne de nöbet ücreti alabildiğini hatırlatan Durmuş, “Resmi ve dini bayram tatilleri sebebiyle verilen genel idari izin günlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına nöbet ücreti verilmesini sağladık. Böylelikle büyük bir adaletsizliğin önüne geçmiş olduk” diye konuştu. Pandemi döneminde özveriyle çalışan sağlık emekçilerinin sorunlarının tümünü çözüme kavuşturmak için mücadeleye devam ettiklerini belirten Durmuş, istihdam yetersizliğine de değindi.

İstihdam yetersizliği nedeniyle sağlık emekçilerinin yoğun tempoyla çalıştığına vurgu yapan Durmuş, “Bugün bir sağlık çalışanı arkadaşımız 130 saate varan fazla mesaiyle çalışmak zorunda kalabiliyor. İnsanlığa hizmet veren sağlık çalışanları, insanüstü bir çaba ile kendilerinden ödün vererek çalışıyor. Kendi özelinden, ailesinden, çoluğundan çocuğundan fedakarlık yapması gerekiyor. Bizler bu alın terinin, bu fedakârlığın hakkını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (20)
Gökhan can 1 ay önce
Sanki toplu sözleşme masasında ben anlaşma yaptım daha kaç gün oldu masadan kalkalı resmen şarlatan bu adam. Bunlara üye olan destek veren herkes bu tiyatronun ve oyunun bir parçası neyse bizde sözde söylemleri alkislayalim ????????????
TURAN 1 ay önce
BİZİ MASADA SATAN SENSİN. ŞİMDİ NEYİN PEŞİNDE SİN. VALLAHİ ARKADAŞLAR BU ADAM KESİNLİKLE HASTA...
Sağlıkçı 1 ay önce
Editör admin site yöneticisi bunu haber yapmakta doğru değil, çünkü siz de sağlık çalışanları için elinizden geleni en iyi şekilde yapanlardan birisiniz, kaldı ki sağlık sen memur sen masa da talep etmediğini veya alamadığını şimdi söyleyerek reklam peşinde buna alet olmayalım
hemsire olmayan saglikcilar 1 ay önce
pessss diyorum basgan bey
Sincan 1 ay önce
Hani sabitler genel bütçeye aktarılacaktı. Artık boş umut dağıtmayı bırakın. Çünkü kimse size inanmıyor.
hemşire 1 ay önce
tek çare sağlıktaki unvanların kaldırılması hasta bakıcı, hemşire, doktor isimleri bizde ayrımcılıklara neden oluyor herkese sağlık çalışanı olarak değerlendirilmesi gerek ve hastanedeki döner herkese eşit olarak verilmesi gerek anca bu şekilde çözülür
Doktor düşmanı 1 ay önce
Kalksın ünvanlar vAllahi billahi ben razıyım, gel sen poliklinikte dur ben kan almada dururum vAllahi bak al. Senin olsun doktor ünvanı, hasta sorumluluğu, maplraktis davası, rapor isteği, ilaç isteği, randevum geçti vs vs senin olsun bunlar zaten maaşta aynı seviyeye geldi. Geçerim kan almaya kafa rahat al kanı geç gece evde o.sura o.sura uyu keşke seni dinlese sağlık bakanlığı ????
Hemşire 1 ay önce
Ünvan değişince bilgi donanım direkt yüklenmiyor ki, 4 sene iğne yapmanın damar yolu açmanın eğitimini aldık onda bile zorlanıyoruz tanı tedavi falan öğrenebilir miyiz sence? Hem o zaman böyle bol boş zamanımız olmaz durmadan hasta bakmamız gerekir, korkunç.
Hemşire rumuzlu arkadaşa 1 ay önce
Hemşire yine saçma sapan yorumlarıyla bizi güldürmeye devam ediyor. Allah herkesin akıl sağlığını korusun.
Samsunlu 1 ay önce
Ne zamandan beri sağlık çalışanlarının hakkın savunur oldun. Sen ve yandaşlarının tek derdi sağlık sen üyelerinin maaşlarından kesilen paraların rantiyesi....Hesap günü geldiğinde görüşmek üzere...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?