PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Durmuş: Sağlık Çalışanlarına Gece Tazminatı Ödenmesi İçin Çalışıyoruz

6. Dönem Toplu Sözleşme ve sonrasında Sağlık Sen’in verdiğin mücadele sonrası kazanımlar hakkında Konya Teşkilatına bilgiler veren Semih Durmuş, nöbet ücretleri, giyim yardımı ve gece tazminatı konusunda açıklamalarda bulundu.

Sendika 19.11.2022, 22:32 Cansu Polat
Durmuş: Sağlık Çalışanlarına Gece Tazminatı Ödenmesi İçin Çalışıyoruz

Sağlık Sen Konya Teşkilatı tarafından düzenlenen ve Genel Merkez Yöneticilerinin katıldığı teşkilat toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Ek Ödeme Yönetmeliğinde eksikliklerin giderilmesi ve tüm çalışanların memnuniyeti için gerekli düzenlemelerin de bir an önce yapılmasını istedi.

“Nöbet Ücretleri Yüzde 100 Artırılmalı”

Önümüzdeki dönem hedefleri hakkında da bilgi veren Durmuş, "Sağlık çalışanlarının giyim yardımının artırılmasını talep ediyoruz. Nöbet ücretlerinin yüzde 100 oranında artırılması ve sağlık çalışanlarına gece tazminatı ödenmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

İstihdam konusunda da her yıl 60-70 bin sağlık çalışanı istihdamının yapılması gerektiğini belirten Durmuş, “Sağlık çalışanlarımız aşırı iş yükü altında görevlerini yerine getiriyor. Bir sağlık çalışanı arkadaşımız dört sağlık çalışanının yapması gereken işi tek başına yapıyor. Bu durum sürdürülebilir değil. Bu yüzden her yıl 60-70 bin sağlık çalışanı istihdam edilmesini istiyoruz. Bu sağlık sisteminin geleceği için zorunluluktur. 85 bin sağlık personeli alınacağı duyuruldu. Bugün Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, ilk etapta 42 bin 500 personel alımı için listelerin ilgili yerlere gönderildiğini açıkladı. Alımların bir an önce yapılması, sağlık çalışanlarımızı bir nebze de olsa rahatlatacaktır” diye konuştu.

“7 Gün 24 Saat Esaslı Kreş Uygulaması Faaliyete Geçirilmeli”

Durmuş, Sağlık-Sen olarak 7 gün 24 saat esaslı kreş uygulamasının faaliyete geçirilmesini istediklerini bildirdi. Bu konuda çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydeden Durmuş, “Yapacak olduğumuz görüşmelerde sağlık çalışanlarımız ile polis ve asker arkadaşlarımızın çocuklarının da kalacağı 7 gün 24 saat esaslı kreş uygulamasının başlaması için çalışmalarımızı hızlandırdık. Sağlık çalışanlarımız için, polis ve askerlerimiz için bu uygulama hayati öneme sahip. Bu noktada 7 gün 24 saat esaslı kreş hizmetinin başlaması için başta belediyeler olmak üzere yetkililerle görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (22)
Sendikali 2 hafta önce
Ya bir sus Allah aşkına beceriksiz herif cebinizi doldurmaya devam edin bırakın yakamizi
tülay 2 hafta önce
öğretmenler ne aldı uyuşuklar sağlıkçılara hiç bir şey alamadı
Kartal 2 hafta önce
Ey malum sendika niye lisansiyerlerin taban ek ödeme katsayısının düşük olduğunu söylemiyorsunuz
Dr 2 hafta önce
38 tl giyim yardımı yattı. Fıkra bu kadar! Nöbet ücretleri acilen zamlanmalı. Ayrıca gece mesaisinin ücreti normal mesaiden çok daha fazla olmalı
MDH 2 hafta önce
Bu adamın yatacak yeri yok. Suç bulmuyorum bunlarda tüm suç bunlara üye olanlarda iktidar değiştiğinde bir bardak su verenleri olmaz. İşçi sendikaları öyle haklar aldı ki biz ancak bakıyoruz. Prim var, gece mesaisi var, giyim için tedarik ediyorlar. Yıllık izinleri yanmıyor, aldıkları izinler pazar günü sayılmıyor. Gelmiş daha boş boş konuşuyor. Bir de bunun küçük muhalefeti var. Aynı yoldalar.
Ebe 2 hafta önce
Her yeşili boyadınuzda koyu yeşilmi kaldı.. ögretmen sendikalarından örnek alın. Dr ların özlüklerini iyleştirmeye devam edin. Seçimlerdede oyu dr alın
Sendikasız 2 hafta önce
Bakın promosyon u açıklıyorum 33 bin bu hafta resmi açıklama yapılır niçin açıklama yaptım Sendikalar biz yaptırdık diyecek her Hükumetin her yaptıgına hepsi ben yaptım yaptırdım diye sahiplenmesi bizi hiç birşey bilmiyor yerine koyması hoş birşey değil onun için
2351 2 hafta önce
G...t yine konuşmuş .Aklınca gündem değiştiriyor. YHS nın sorunlarını gündemden düşurmeyecegiz. Sen böyle ali cengiz oyunları yapmaya devam et y....ak
Nusret 2 hafta önce
Gereksiz insan yine boş boş konuşmuş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın