Durmuş: 'Sağlık Çalışanları Hâlâ 2013’te Aldıkları Maaşa Çalışıyorlar!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Zonguldak Ereğli ve Alaplı ilçe teşkilatının düzenlediği kahvaltı programında üyeler ile bir araya geldi. Semih Durmuş kahvaltı programında önemli açıklamalarda bulundu.

Sendika 15.02.2020, 20:41 15.02.2020, 20:57 Güler Sağlam
Durmuş: 'Sağlık Çalışanları Hâlâ 2013’te Aldıkları Maaşa Çalışıyorlar!

Açıklamasında;

“Sağlık çalışanları için iliklenmesi gereken ilk düğme DÖNER SERMAYE sistemidir! Döner sermaye düğmesi yanlış iliklenince bütün düğmeler yanlış iliklenmektedir. Sağlık çalışanları hâlâ 2013’te aldıkları maaşa çalışıyorlar. Zira maaşlara zam gelse bile döner sermaye zaman içinde sıfırlandığı için toplam ücret değişmemektedir!

TIKLAYIN

Sendika olarak seçildiğimiz günden itibaren ilk oluşturduğumuz komisyon 'döner sermaye komisyonu' oldu. Öncelikli olarak ortaya koyduğumuz genel kriterlerimiz var. Bunların ilk başında gelen hekim ve hekim dışı personelin havuzlarının ayrılması gerektiğidir.

Eğer bugünkü döner sermaye mantığı içerisinde hekim, hekim dışı personelin yani performans üreten hekim ile performans üretmeyen hekim dışı personelin ücretlerinin aynı havuzdan verirseniz burada adaleti sağlayabilmeniz mümkün değildir. İkinci olarak dağıtılacak olan döner sermayenin hastanenin gelirlerine göre düzenlenmemesi gerekir.

Eğer hastanenin gelirlerine bağlı ve bağımlı hale getirirseniz, hastaneler arasında adaleti sağlayamaz olursunuz" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
sağ.mem. 12 ay önce
Sayın Durmuş.
Sendikalar olarak gölge etmeyin başka ihsan istemez. Kahvaltı sofralarında verilen demeçlerle olmuyor bu işler. Görüşmelerde masadaki başarısızlıklarınız aşikar. Sağlık personelleriyle dalga geçmeyi bırakın artık. Huzur hakkınızı alın oturun bi köşede. Becerisizlikleriniz huzurunuzu kaçırıyordur belki hakkınız.
Murat 12 ay önce
Bi döner istemiyoruz
SENDİKA aylık 7500 Tl huzur hakkı verse yeter
Mert 12 ay önce
Sorarlar şu soruyu ozaman 2013 ten beri ne yaptı sendikamız. Böyle emeçler vermekle olmuyor malesef
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?