Durmuş: 'Sağlık Çalışanları Hâlâ 2013’te Aldıkları Maaşa Çalışıyorlar!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Zonguldak Ereğli ve Alaplı ilçe teşkilatının düzenlediği kahvaltı programında üyeler ile bir araya geldi. Semih Durmuş kahvaltı programında önemli açıklamalarda bulundu.

Durmuş: 'Sağlık Çalışanları Hâlâ 2013’te Aldıkları Maaşa Çalışıyorlar!

Açıklamasında;

“Sağlık çalışanları için iliklenmesi gereken ilk düğme DÖNER SERMAYE sistemidir! Döner sermaye düğmesi yanlış iliklenince bütün düğmeler yanlış iliklenmektedir. Sağlık çalışanları hâlâ 2013’te aldıkları maaşa çalışıyorlar. Zira maaşlara zam gelse bile döner sermaye zaman içinde sıfırlandığı için toplam ücret değişmemektedir!

TIKLAYIN

Sendika olarak seçildiğimiz günden itibaren ilk oluşturduğumuz komisyon 'döner sermaye komisyonu' oldu. Öncelikli olarak ortaya koyduğumuz genel kriterlerimiz var. Bunların ilk başında gelen hekim ve hekim dışı personelin havuzlarının ayrılması gerektiğidir.

Eğer bugünkü döner sermaye mantığı içerisinde hekim, hekim dışı personelin yani performans üreten hekim ile performans üretmeyen hekim dışı personelin ücretlerinin aynı havuzdan verirseniz burada adaleti sağlayabilmeniz mümkün değildir. İkinci olarak dağıtılacak olan döner sermayenin hastanenin gelirlerine göre düzenlenmemesi gerekir.

Eğer hastanenin gelirlerine bağlı ve bağımlı hale getirirseniz, hastaneler arasında adaleti sağlayamaz olursunuz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 20:57

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağ.mem.
sağ.mem. - 2 ay Önce

Sayın Durmuş.
Sendikalar olarak gölge etmeyin başka ihsan istemez. Kahvaltı sofralarında verilen demeçlerle olmuyor bu işler. Görüşmelerde masadaki başarısızlıklarınız aşikar. Sağlık personelleriyle dalga geçmeyi bırakın artık. Huzur hakkınızı alın oturun bi köşede. Becerisizlikleriniz huzurunuzu kaçırıyordur belki hakkınız.

Murat
Murat - 2 ay Önce

Bi döner istemiyoruz
SENDİKA aylık 7500 Tl huzur hakkı verse yeter

Mert
Mert - 2 ay Önce

Sorarlar şu soruyu ozaman 2013 ten beri ne yaptı sendikamız. Böyle emeçler vermekle olmuyor malesef

SIRADAKİ HABER