Durmuş: Sabite Gelen Yüzde 20 Zam Sağlık Çalışanlarının Maaşında Ciddi Artış yaşatacak!

Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş, “Sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 oranındaki zam ve genel kazanımlarla birlikte sağlık çalışanlarımızın gelirinde ciddi oranda artış yaşanacak” dedi.

Sendika 21.10.2021, 13:20 21.10.2021, 19:04 Zeynep Elmalı
Durmuş: Sabite Gelen Yüzde 20 Zam Sağlık Çalışanlarının Maaşında Ciddi Artış yaşatacak!

Sağlık çalışanlarının en önemli sorununun döner sermayeye bağlı ücret adaletsizliği olduğunu dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık-Sen olarak ücret politikalarının yeniden revize edilmesini, çalışanların emeğinin, alın terinin karşılığı olacak şekilde adil ve hakkaniyetli bir ücret politikasının belirlenmesini istiyoruz" dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Bilecik Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısında, teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplantıda konuşan Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları hakkında bilgi verdi. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her açıdan refah düzeyini artırmak için hem sahada hem masada mücadele verdiklerini anlatan Durmuş, “Sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 oranındaki zam ve genel kazanımlarla birlikte sağlık çalışanlarımızın gelirinde ciddi oranda artış yaşanacak” dedi.

“Hakkımız Olanı Talep Ediyoruz”

Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde çok yıprandığını ve yorulduğunu belirten Durmuş, sağlık emekçilerinin tüm sorunlarının çözüme kavuşması için mücadeleyi sürdüreceklerini bildirdi. Sağlık çalışanlarının en büyük sorununun döner sermayeye bağlı ücret adaletsizliği olduğuna değinen Durmuş, “Sağlık-Sen olarak ücret politikalarının yeniden revize edilmesini, çalışanların emeğinin, alın terinin karşılığı olacak şekilde adil ve hakkaniyetli bir ücret politikasının belirlenmesini istiyoruz. Döner sermaye sistemi muhakkak değiştirilmelidir. Biz sağlık çalışanları olarak hakkımız olanı talep ediyoruz” diye konuştu.

Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının ağır iş yükünün yanı sıra şiddetle de mücadele ettiğini belirten Durmuş, sağlıkta şiddet haberlerinin gündemden hiç düşmediğini söyledi. Sağlıkta şiddetin sonlandırılması gerektiğini ifade eden Durmuş, bu konuda yetkililere seslenerek,  gerekli adımların bir an önce atılmasını istedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (25)
sağlıkçı 1 ay önce
sabite gelen %20 zam kadar tavana da gelecek mi.......gelecekse tamam yoksa boş boş bağırmanın anlamı yok
Yuvarlak mi sın 1 ay önce
En azından yalaka olup ağzına büyük şey almaz rakı içer onuruyla erkek gibi
sağ..mem 1 ay önce
HADİ İYİSİN RAKIYI BÜYÜK İÇCEN
Sosyal hizmet uzmanı 1 ay önce
Dolar 9,30.benzine,dizele haftada bir 25 kuruş zam geliyor.Söyleyeceklerim bu kadar.Gördüğünüz gibi beddua etmedim semih'e.
sağlık bakanlığı çalışanı 1 ay önce
dolar siz yazanakadar 9.45 oldu
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
SEN ORTALIKTA GÖRÜNME YORUM YAPMA YETER .YÜZSÜZ HERİF SAHTEKAR.HAKKIMIZI HELAL ETMİYECEĞİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Karaincir 1 ay önce
Ay bayılacağız şimdi. Her hafta aynı haber.
hani 1 ay önce
hani nerde sabitlerin sigortaya yansıması, hani nerde adeletli döner sermaye, hani nerde her unvana 3600 ek gösterge, hani nerde yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma, hani nerde taban maaşlara iyleşme, sağlıkçıların ası sorunları bunlar.....
hemşire 1 ay önce
doktorlar bizden fazla döner alıyor haksızlık biz onlardan fazla çalışıyoruz
att 1 ay önce
bunu bir hemşirenin yazdıgını sanmıyorum..ortalık kızışsın diyen bir hekimde olabilir..şuda bir gerçek dönerde adalet yok hekim ve digerleri arasında
Hemşire 1 ay önce
Üç iğne yapıp iki damar yolu açıyoruz, abartma istersen .d
Doktor 1 ay önce
2 ya da 4 yıl eşeği koysan okuyacak bölümleri okuyup kendini üstün görmeyi nerden öğrendin acaba ? Hastalara da veteriner bakıp riski alıp ilaç yazsın da tam istediğin gibi o zaman olur.
Sağlık memuru 1 ay önce
Maaş diye yorum yapmak zavallılıktır. Sabit ek ödeme emekliliğe yansımadığına göre %50 gelse de booooş
Doktor düşmanları 1 ay önce
Doktorun niye ayrı tutunuz zam yapmadınız hekim düşmanları.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
9
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?