PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Durmuş: Promosyonda Diğer Kurumlar Sağlık Bakanlığını Örnek Almalı

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “promosyon anlaşmalarının güncellenmesi konusunda Sağlık Bakanlığının göstermiş olduğu hassasiyeti diğer kurumlarda örnek almalı” dedi.

Sendika 29.10.2022, 17:45 31.10.2022, 12:31 Cansu Polat
Durmuş: Promosyonda Diğer Kurumlar Sağlık Bakanlığını Örnek Almalı

Banka maaş promosyon anlaşmalarının güncellenmesi için Sağlık Bakanlığının devreye girmesini olumlu bir gelişme olduğunu kaydeden Semih Durmuş, bankaların son bir yıllık karını %500 oranında arttığını ve geçmiş yıllarda dağıtılan promosyon tutarlarının yeni yapılan anlaşmalara kıyasla çok düşük kaldığını belirtti.

Banka maaş promosyonu protokollerinin revize edilmesini isteyen Semih Durmuş, “tüm kamu çalışanlarını ilgilendiren ortak ve kapsayıcı bir düzenleme yapılmasının elzem haline geldiğini kaydederek, bu konuda Sağlık Bakanlığı irade ortaya koyarak bankalarla görüşmeye başladı. Üzerinde uzlaşılacak ram, çalışanların beklentisinin gerisinde kalmamalı ve yüzleri güldürmelidir. Sağlık Bakanlığının göstermiş olduğu hassasiyeti diğer kurumların da örnek alması gerekmektedir” dedi.

“EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ İLE ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI”

Geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren Ek Ödeme Yönetmeliği hakkında da değerlendirmelerde bulunan Durmuş, yönetmelik ile önemli adımlar atıldığını söyledi.

Durmuş devamında, “İş barışını bozan, sağlık çalışanlarını birbirine düşüren performansa bağlı ödeme sisteminin değiştirilmesi için yıllardır mücadele ediyorduk. Uzun mücadelemiz sonucunda adaletsiz döner sermaye sistemine son verildi. Yeni Ek Ödeme Yönetmeliğiyle; sağlık çalışanlarının havuzları ayrıldı, ek ödemeler SUT fiyatlarından bağımsız hale geldi, mahsuplaşma kaldırıldı ve hastanenin gelirine bağlı ödeme sistemine son verilerek merkezden ödeme sistemine geçildi” bilgisini verdi.

Yönetmeliğin eksik ve adaletsizliğe yol açan yönlerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Durmuş, “Teşvik ek ödemeden yararlanamayan sağlık çalışanlarımız var, veya günümüz ekonomik şartlarından uzak teşvik ek ödeme alan arkadaşlarımız var. Eksikliklerin giderilmesi ve adaletsizliklerin ortadan kaldırılması için hem Sağlık Bakanlığı’na hem de yargıya başvurumuzu yaptık” diye konuştu.

Yorumlar (41)
Sahipsiz 112 personeli 1 ay önce
Hikaye anlatma bakanlık el atmadan önce 35 bine kadar çıktı.Ne oldu bi kereden 20 binlere düştü.Ayrıca 112 personeli olarak teşvik doneri alamıyoruz.Utanıp özür dileyeceğine ek ödeme yönetmeliğini savunuyor
Asabi 1 ay önce
Küfür edeceğim onada değmez ki hala döner sermaye diyor gerizekalı
Viki gih memur 1 ay önce
Bizim hiç bir hakkımızı savunmadınız işinizi düzgün yapin
Memur 1 ay önce
istifa et gardaş.bak biz ettik başka sendikalara geçtim.3 büyük sendikadan fayda yok.
İlker 1 ay önce
Sağlık bakanlığınının promosyon işini hallettiniz sıra diğer kurumlara geldi. Sanırsın adam Cumhurbaşkanı.
Sağlık bakanlığı personelleri 1 ay önce
Yav kardeşim ben şunu anlatamıyorum bu sendikalar işçinin memurun sendikalarımı işleri ve işvereninmi tüm üyeler bir gecede hepsi tüm nekadar sendika var hepsinden istifa etseler ne kadar güzel olurdu
Ali 1 ay önce
Sus yav susss. Dalga geçme bari!!!
Yhs 1 ay önce
Yhs bu şerefsizlerden hayır yok sandıkta hesap soracağız
... 1 ay önce
Olum mal mısın sağlık bakanlığı dışında herkes anlaştı. Biz ağzımızı ayırıyoruz daha. Kim bizi bir örnek alsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın