Döner Sermayenin Cenaze Namazı Kılındı!

"Gelinen noktada sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir. " diyen Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç2un basın açıklaması haber detayımızda.

Döner Sermayenin Cenaze Namazı Kılındı!

Döner Sermayenin Cenaze Namazı Kılındı!

Gelinen noktada sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir. Miadını dolduran Döner Sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi Sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının barışını zedeler duruma gelmiştir.

TIKLAYIN

Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı olarak sağlık çalışanları için ayrıcalık değil ADALET istiyorum.

Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve adaletli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin bilinmesini isterim. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir.

Aynı fedakârlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir.

Genel Başkanımız Sayın Semih DURMUŞ konu ile ilgili Döner Sermaye modelimizi Sağlık Bakanımıza iletmiş ve de takibini yapmaktadır. Sağlık çalışanlarının döner sermayede hak ettikleri ücreti alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır...

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 11:04

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin Kayıkçı
Fahrettin Kayıkçı - 6 ay Önce

Günaydın

Mehmet
Mehmet @Fahrettin Kayıkçı - 6 ay Önce

Sendika Yönetici Atama adamları bir yer yerleltirme 1. hedefi olursa tabiki döner sermayenin cenaze namazı kılınır.

tıbbi sekreter
tıbbi sekreter - 6 ay Önce

doğru bir tespit ama gecikilmiş bir tespit. sağlık sendika başkanları bir araya gelip sayın bakanla bu konuları görüşmeliler, çözüme kavuşması gereken binlerce surun var.

Abdulkadir
Abdulkadir - 6 ay Önce

Laf ola ber ola kim kimi gale alıyor neyin ne takibi haktan adaletten bahsedenler kendi adaletini sağlaması lazım Başkan maaşlarınızı şeffaf şekilde kamuoyuna açıklaya bildinizmi artık kimse kimseye inancı kalmadı

SIRADAKİ HABER