Döner Sermayenin Cenaze Namazı Kılındı!

"Gelinen noktada sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir. " diyen Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç2un basın açıklaması haber detayımızda.

Sendika 04.12.2019, 10:20 04.12.2019, 11:04 Güler Sağlam
Döner Sermayenin Cenaze Namazı Kılındı!

Döner Sermayenin Cenaze Namazı Kılındı!

Gelinen noktada sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir. Miadını dolduran Döner Sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi Sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının barışını zedeler duruma gelmiştir.

TIKLAYIN

Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı olarak sağlık çalışanları için ayrıcalık değil ADALET istiyorum.

Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve adaletli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin bilinmesini isterim. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir.

Aynı fedakârlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir.

Genel Başkanımız Sayın Semih DURMUŞ konu ile ilgili Döner Sermaye modelimizi Sağlık Bakanımıza iletmiş ve de takibini yapmaktadır. Sağlık çalışanlarının döner sermayede hak ettikleri ücreti alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır...

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Fahrettin Kayıkçı 1 yıl önce
Günaydın
Mehmet 1 yıl önce
Sendika Yönetici Atama adamları bir yer yerleltirme 1. hedefi olursa tabiki döner sermayenin cenaze namazı kılınır.
tıbbi sekreter 1 yıl önce
doğru bir tespit ama gecikilmiş bir tespit. sağlık sendika başkanları bir araya gelip sayın bakanla bu konuları görüşmeliler, çözüme kavuşması gereken binlerce surun var.
Abdulkadir 1 yıl önce
Laf ola ber ola kim kimi gale alıyor neyin ne takibi haktan adaletten bahsedenler kendi adaletini sağlaması lazım Başkan maaşlarınızı şeffaf şekilde kamuoyuna açıklaya bildinizmi artık kimse kimseye inancı kalmadı
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?