Doktorların İlave Sigorta Prim Kesintileri İçin SGK’dan Cevap

Kamuda görevli doktor ve diş hekimlerinin ilave prim ödeyerek emekli aylığını yükseltmeleri amacıyla döner sermayeden aldıkları paydan 2010 yılından beri yüzde 20 oranında ilave prim kesintisi yapılmaktaydı.

Doktorların İlave Sigorta Prim Kesintileri İçin SGK’dan Cevap

2019 yılı ocak ayından itibaren bu kesinti sonlandırılmıştı. 9 yıldır kesilen ilave sigorta primlerinin geri ödenmesi ile ilgili olarak çeşitli söylentilerinin ortaya çıkması nedeniyle herhangi bir aksaklığa mahal vermemek ve sağlık çalışanlarının bir hak kaybına uğramaması nedeniyle sendikamız tarafından SGK’ya bir başvuru yapılmıştı. 

TIKLAYIN

Yapmış olduğumuz başvuruya karşılık olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen cevabi yazıda, 01.01.2019 tarihine kadar tabip ve diş tabiplerinin döner sermaye ek ödemelerinden yapılan ilave sigorta prim kesintilerinin emekli olmadan talep edilip geri alınmasının mümkün olmadığı belirtilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 19:01

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER