PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Doğruyol: Türk Ordusuna Düşmanlık, Düşmana Askerliktir

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın TSK ile ilgili yaptığı açıklamaları sert bir şekilde eleştirerek, “Türk ordusuna düşmanlık, düşmana askerliktir” dedi.

Sendika 21.10.2022, 18:32 Cansu Polat
Doğruyol: Türk Ordusuna Düşmanlık, Düşmana Askerliktir

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, “Türk Tabipler Birliği Başkanı ve Adli Tıp Uzmanı olan Doktor Şebnem Korur Fincancı’nın, PKK’nın propaganda yayın kuruluşu gibi çalışan medya haber’de yaptığı TSK’nın Kürdistan bölgesi topraklarında PKK’lılara karşı kimyasal silah kullanıldığı iddiaları ordumuza düşmanlıktır” dedi.

Son zamanlarda Terör örgütüne karşı yapılan mücadelede önemli kayıplar veren Teröristlerin kayıplarını hazmedemeyen ülke içindeki avenelerinin Türk Silahlı Kuvvetlerimize adeta Uluslararası kuruluşlara şikâyet eder tarzda yaptığı açıklamalar Devletimize Milletimize ihanettir.

Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden bu milletin, 20 yaşındaki gencecik askerleri şehit olurken, terörün etkili olduğu vatan topraklarımızda, doktorumuz, hemşiremiz, öğretmenimiz ve o bölgemizde yaşayan vatandaşlarımız, hatta beşikteki bebeklerimiz katledilirken sessiz kalanların terör kan kaybedince askerimizi suçlamaları kabul edilemez.

Birinci Dünya Savaşı, Çanakkale Zaferi ve İzmir'in işgalinde karşı bir isyan hareketi olan 14 Mart ruhundan yoksun, 1921'de öğrencileri şehit olduğu için mezun veremeyen Tıbbiyelilerin kemiklerini sızlatan söz konusu açıklamanın mutlaka karşılığı olmalıdır.

Askerimizin terörle mücadelesinin, sadece terör örgütlerini değil, terör örgütlerinin destekçilerini de rahatsız ettiği ortadadır.

Tüm tabiplerimize sesleniyoruz; odanıza sahip çıkın. Seçim zamanlarında devletine milletine sahip çıkan tabip arkadaşlarımıza yönetime getirmek için oy kullanmaya gidin. Gidin ki meydan birilerine kalmasın.

Ahmet DOĞRUYOL
BİRLİK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI

Yorumlar (1)
... 2 ay önce
Yav bu adam kim . Çıkıp çıkıp konuşuyor arada