PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Dikkat! Sendika Parası İçin Yarın Son Gün Olabilir

AK Parti tarafından Meclis Başkanlığı’na sunulan %2 sendika üye barajının 2022 yılı bitmeden yasalaşması durumunda 2023 ocak maaşında ödenecek olan toplu sözleşme ikramiyesi barajın altında kalan sendikaların üyelerine verilmeme durumu ortaya çıkabilir.

Sendika 13.12.2022, 15:00 15.12.2022, 08:36 Cansu Polat
Dikkat! Sendika Parası İçin Yarın Son Gün Olabilir

Sağlık personelinin hak ve menfaatlerini öncelikli yayın politikası edinen sitemize gelen bilgilere göre, AK Parti Milletvekilleri tarafından Meclis Başkanlığına verilen kanun teklifi sonrası Ocak 2023 döneminde sağlık personelleri yeni mağduriyetler yaşayabilir.

15 Ocak 2023 tarihinde ödenecek olan toplu sözleşme ikramiyesinin yapılacak memur zammı sonrasında 1000 TL’yi aşması bekleniyor.

Diğer taraftan Meclis Başkanlığına AK Parti Milletvekillerinin imzasıyla verilen %2'lik sendika barajı düzenlemesini de içeren torba kanun teklifinin Aralık ayı sonuna kadar yasalaşacağı kulislere yansıdı.

%2 barajı olan 13615 üye sayısından daha az üyeye sahip sendikalara üye sağlık personellerinin mevcut sendikalarından istifa ederek %2 barajın üstündeki herhangi bir sendikaya geçme süresi ise yarın doluyor. Yarından sonra yapılacak istifalar ise 15 Ocak 2023 Maaş dönemine yetişmeyecek. Bu şekilde duruma sahip sağlık personelleri kanun Anayasa Mahkemesinden dönse dahi en erken Nisan 2023’de 1000 Liralık sendika parasını alabilecekler.

1 TL’nin bile önemi olan günümüz hayat pahalılığı karşısında sağlık personelleri Ocak 2023 maaş döneminde yaklaşık 1000 liralık sendika parası olarak bilinen ikramiyeyi alamama durumuyla karşı karşıya kalabilir.

Kulislere yansıyan bilgilere göre AK Parti tarafından verilen ve Mecliste çoğunluğu bulunan Cumhur İttifakı Milletvekillerinin oylarıyla 2022 Aralık bitmeden Meclisten çıkarılması öngörülen torba yasa sonrasında 13000 üyeden daha az sayıda üyesi olan sendikalara üye sağlık personellerinin yeni mağduriyet yaşama ihtimali doğmuş oldu.

Yorumlar (22)
Vedat 2 ay önce
Ya arkadaşım haber giriyorsun ama önü arkası boş 2024 e kadar mevcut ödeme sistemi anayasa mahkemesi ile güvence altında hangi sendikada olurda olsun yürürlüğe girse bile 2024 e kadar süreleri var sendikanın . Biri size fon aktarmıyorsa ona çalışmayın
Ragıp 2 ay önce
2024'e kadar süreleri olduğuna dair somut bir madde, açıklama vs. yazar mısın? Yoksa boş başkanlar gibi kanunu danıştay'da iptal ettireceğiniz gibi komik duruma mı düşeceksin.
Hak yiyen sendikaların düşmanı 2 ay önce
Milleti kışkırtıp malum sendikaların ekmeğine yağ sürmenize alıştık. Bu haber için para aldınız mı yoksa bize somut bir açıklama gösterecek misiniz? Habercilik sizin için dedikodu ve yön değiştirme çabası mı? Hepiniz hesap vereceksiniz.
Canan 2 ay önce
Noldu abisi, Site Semih Durmuş'a, Sağlık Sen'e sallarken kıs kıs gülüyordunuz :)) Gerçekler niye zorunuza gidiyor. Sende biliyorsun, Ak Parti Aralık bitmeden o yasayı geçirecek, Cumhurbaşkanıda 3-5 güne imzalayacak. Ocak ayında da üyeleriniz sendika parası alamayacak. Dürüst olun, milletin üç kuruşuna göz dikmeyin.
Yalaka saglıkpersonelihaber.net 2 ay önce
Yalakasınız
Burak salt 2 ay önce
Bu haberden sizin faydanız nedir merak ettik. Ali ile semih Audi ile bir tur gezdirerek herhalde
Memet 2 ay önce
Tamam anladık hangi sendikasiniz şu hemşire maaşı ne kadar olduğunu bilmeyen
RADTEK33 2 ay önce
Kanunlar geriye doğru işlemez sevgili personelsağlık !!
Demir Erden 2 ay önce
İstifa et diyen bir site. Yemezler
YALANCİNİN 2 ay önce
Yalancının kaynanası başına dert olsun mu . Bu saatten sonra sizi takip etmeyecem .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.