Cumhurbaşkanından 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmelilere Kadroyu 2022'de Tamamlayın Talimatı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam saatlerinde Külliye'de memur sen heyetini kabul ettiği görüşmede önemli 3600 ek gösterge ve sözleşmeli kamu personeline kadro talimatı verdiği öğrenildi.

Sendika 05.10.2021, 11:11 06.10.2021, 14:27 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanından 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmelilere Kadroyu 2022'de Tamamlayın Talimatı!

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş ile Memur-Sen yönetim kurulu üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkanlarından oluşan heyeti kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlil Bakanı Vedat Bilgin'in de hazır bulunduğu görüşmede 6. Dönem Toplu Sözleşme'nin sonuçları değerlendirilirken kamu görevlilerinin beklentileri ve kamu personel rejimine ilişkin başlıklar ele alındı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde olumlu yaklaşımları ve sürece desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

Toplu Sözleşmenin kapsamının geniş tutulmasının önemine değinen Yalçın, kamu görevlilerinin sonuçtan memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Toplu Sözleşmede mutabakat metninde yer alan 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konusunda Memur-Sen olarak katkı sunacaklarını ifade eden Yalçın, 4688 Sayılı Kanun'da Toplu Sözleşme ve kamu görevlileri sendikacılığının niteliğini artıracak  değişikliklerin de yapılmasına ilişkin beklentilerini aktardı.

Yalçın öte yandan Toplu Sözleşme ikramiyesinin 400 TL'ye yükseltilmesinin sendika üyeliğine değer kattığını vurgulayarak bu kararla birlikte sendikalı olanlar ile olmayanlar arasındaki ayrımın ortaya konulmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Toplu Sözleşmenin mutabakatla sonuçlanmasını değerli bulduğunu ifade ederek Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'e teşekkür etti.

Toplu Sözleşmenin kamu görevlileri için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan başta 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam olmak üzere çalışmalarının başlatılmasını ve 2022 yılı içinde tamamlanması, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin karşılanması için gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması talimatını verdi.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

ALIMLARI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
%3,5'ları Telafileri-600 TL Seyyanen-Bayram İkramiyeleri ... ??? 3 hafta önce
Toplu Sözleşme sonuçları ortada. Beleş kadro alan taşeronlara kepçeyle, Memurlara ise çay kaşığıyla ..... Velhasıl; memurlar küstürülmüştür.
hem.ri 2 hafta önce
çalışan memur görmedim..hakkıyla işe giren memur yüz de 10 ..sen kimi kandırı yon
yatanlara cevap 2 hafta önce
akşama kadar oturan masabaşı atm kartı (işini layıkıyla yapanlar baş tacıdır) memurları ve sadece işi damar yolu açmaktan ibaret olan (işini layıkıyla ve mesai gözetmeksizin yapanlar yine baş tacıdır) hemşirelere hiç bişey vermeyin kardeşim.. yoksa oy moy yok :)
vhki 3 hafta önce
bedavadan kadroya geçen işçilerin tediye ikramşye seyyanen zam denget tazmianatı bayram harçlığı gibi bir çok kalemle hahkıyla memurdan iki kat maaş aldığını bunun bir haksızlık olduğunu bu kalemlerin memurada (özellikle gih sınıfına) verilmesi gerektiğini arz ettiniz mi ....yoksa verin işçiye ölsün memur mu dediniz..
sağ..mem 2 hafta önce
kıskan dın mı sütten çıkmış akkaşık mısın sen
Bozo 2 hafta önce
Memuru kazanma yoluna gitmesi gerekirken kaybetti sahsi görüşüm seçim de fatura ağır olacak.
Konuşamazlar 3 hafta önce
CB’nin karşısında ağızlarını açıp sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatabileceklerine inanan var mı???? Keşke gerçekten anlatsalar da bir çözüm yolu aransa. Ne Bakanlar ne de sendika başkanları sahadaki sorunları CB’ye iletmiyor hepsi saklıyor. Hep aynı zihniyet. Başhekimler sağlık müdürlerinden hastane sorunlarını saklayıp halı altına nasıl süpürüyorsa en alttan en üste durum böyle. Konuşan sendika başkanı toplu sözleşmede %6 ya el sıkışmazdı.
MEMUR 3 hafta önce
Seyyanen 1000 tl çıkar o zaman bu görüşmede bir yere aday olmak için değilse görüşme ne dersiniz
Sağlıkçı 3 hafta önce
He he çıkar...
geser 3 hafta önce
valla kardeş 1000 tl verebileceklerini hiç sanmıyorum belki 400 500 o da emin değilim.ama gerçek şu ki herhangi bir iyileştime yapmazlarsa tüm memur ve ailelerinden seçimde oy alamayacaklar.özellikle de sağlık personellerinden
emre 3 hafta önce
sağlık bakanlığına atanan 3 yıllık sözleşmeli personele kadro verdiniz yine sağlık bakanlığına emeğiyle kpss ile atanan 8 yıldır kadro bekleyen personele halen kadro vermediniz bu adaletsizliğinizi unutmayacağız.
SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZİ YANILTIYORLAR BU SENDİKALARA İNANMAYIN ARKALARINDA KİMSE YOK 2 hafta önce
SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZİ YANILTIYORLAR BU SENDİKALARA İNANMAYIN ARKALARINDA KİMSE YOK HEP SİZE YALAN SÖYLÜYORLAR KİNDİ GELECEKLERİ İÇİN ÜLKEYİ KARARTIYORLAR İNANMAYIN BİZE SORUN
BATTALGAZİ44 2 hafta önce
Son 7/8 yıldır resmen memurun maaşından kesip sözleşmelilere verildi maaş olarak aradaki fark kapatıldı şimdi kadro verilince çok bir etkisi olmayacak hükümete çünkü ceremesini memurlar çekti, dahada çekecek gibi görünüyor. gözünüz doysun diyen insanlarımız var ben 10 yıllık memurum 5 bin tl maş alıyorum eşim çalışmıyor evim kira 16 sene okul okudum fabrikada çalışan bi arkadaş 4200 tl maaş alıyor + mesasi 5500 liaryı buluyor aylık geliri biz ne yapalım okudukta hatamı ettik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?