PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhura Muhalif Yönetimle Cumhur İddiası: Yeni Sendika

Yeni Sendika, kuruluş manifestosundan sosyal medya paylaşımlarına kadar ısrarla “cumhur” vurgusu yaparken, gerek genel merkez yönetimi, gerekse il temsilciliklerindeki “cumhura muhalif” şahsiyetler, kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

Sendika 25.12.2022, 12:48 25.12.2022, 14:06 Cansu Polat
Cumhura Muhalif Yönetimle Cumhur İddiası: Yeni Sendika

Facebook'ta "Sağlık Emekçisi" kullanıcısı tarafından "CUMHURA MUHALİF YÖNETİMLE CUMHUR İDDİASI: YENİ SENDİKA" başlıklı paylaşımı yorumsuz paylaşıyoruz..

Memur maaşlarına yapılan zamlarla birlikte sendika üyesi aidatlarının artması dolayısıyla özellikle sağlık sektöründe sendika enflasyonu baş göstermeye başladı. Sabah erken kalkan, hastane koridorunda 7 kişiyle selamlaşan ertesi gün köşeyi dönme umuduyla sendika kurmaya başladı. Büyük sendikalarda umduğunu bulamayan, seçim kaybeden, ilgi görmeyen, sağlık çalışanı olmak zor gelen, emek vermek yerine hazıra konmayı marifet sayan, popüler olma heveslisi çalışanlar umudu sendikacılığa bağlamış durumda. Kimisi sosyal medyanın verdiği gazla, kimisi atanamayan sağlık çalışanlarının umutları ve hevesleri üzerinden yakaladığı popülariteyle, kimisi de büyük sendikalardan geçmişte elde ettikleri ancak seçimlerde kaybettikleri menfaatlerinin hayaliyle kolları sıvayıp sendika kuruveriyorlar.

Bunlardan biri de “Yeni Sendika” ismiyle bilinen Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası. Büyük sendikalardan birinde Genel Başkanken son genel kurulda rakibine seçimi kaybedince, illerde seçim kaybetmiş şube başkanı arkadaşlarıyla birlikte “kaybedenler kulübü” mahiyetinde kurulmuş görünüyor Yeni Sendika. Özellikle bünyesinden koptukları büyük sendikanın seçimlerinde aday olup seçimi kaybeder kaybetmez yeni sendikaya geçen kişilerin, birkaç gün içinde nasıl olupta bu kadar hızlı aidiyet değiştirdikleri merak konusu. Bu durum, sendikal çevrelerce “dün bir kıza kara sevdaya tutulduğunu söyledikten sonra evlenme teklif edip red cevabı alınca yarın başka bir kızla evlenmek” şeklinde yorumlanıyor.

Yeni Sendika, kuruluş manifestosundan sosyal medya paylaşımlarına kadar ısrarla “cumhur” vurgusu yaparken, gerek genel merkez yönetimi, gerekse il temsilciliklerindeki “cumhura muhalif” şahsiyetler, kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

Sosyal medya uygulaması Facebook’ta yer alan ve Yeni Sendika sosyal medya organı olarak kullanılan “Sağlıkçılar Odası” isimli grubun sahibinin Genel Merkez yönetim kurulunda yer alması, grubun uzun yıllardır Sağlık Bakanlığı, Cumhur İttifakı ve T.C. Hükümeti aleyhindeki tutumunun cumhurun sendikası iddiasıyla oluşturduğu vahim çelişki dikkatleri çekiyor.

Bir diğer Genel Başkan Yardımcısı hakkındaki, kapatılan bir takım derneklerde yöneticilik yapmak, ihraç komisyonuna sevk edilmek gibi iddiaları hatırlamak adına Google’da arama yapmak istedik ancak Google’dan bu haberlerin sildirildiğini gördük. Hukuki süreçlerin devam ediyor olması ihtimali olduğu için hukukun işleyişine saygımızdan dolayı bu konuya girmiyoruz. Kimseyi zan altında bırakmak istemeyiz, TC mahkemeleri en doğru kararı verecektir. Buna inanıyoruz.

Diğer bir Genel Başkan Yardımcısı ve ekip arkadaşı olan İstanbul İl Temsilcisi hakkında ise yine sosyal medyaya başvurduğumuzda yoruma mahal bırakmayan, “Cumhur” anlayışıyla hiçbir ilgisi olmayıp tamamen zıt tarafta olan ekran görüntülerini paylaşmayı yeterli görüyoruz.

Bunlar arasında özellikle GEZİ PARKI terörüne destek veren paylaşımı son derece dikkat çekici Yeni Sendika Genel Başkanının.

GEZİ dışında ise Cumhur İttifakı’nın bilge lideri Devlet Bahçeli’ye başkaldıran Meral Akşener ve İyi Parti hareketi ile Selahattin Demirtaş ve Ahmet Davutoğlu güzellemeleri dikkat çekiyor.

Yeni Sendika İstanbul İl Temsilcisi’nin ise nerede Cumhur İttifakı aleyhinde paylaşım varsa onu desteklediği açıkça görülüyor. Irkçı paylaşımlarıyla Cumhur İttifakına sürekli saldıran Prof. Pelin Gündeş, isim benzerliği de dikkat çeken fetöcü Twitter fenomeni Suna Varol, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Mansur Yavaş gibi isimler özellikle destekledikleri arasında büyük yer tutuyor

Kaynak: https://www.facebook.com/100077827620610/posts/pfbid02u7sTz4wxEUnrhLne9GaGgwcpiztGWWtaDzbzHrqRXk6qeHWHNKFfFjU6A25zxamKl/?d=n

Yorumlar (25)
2351 3 ay önce
MALUM SEN' İN İPİNİ TUTANLAR BİZIMDE İPİMİZİ TUTSUN DEMEK İSTİYOR BU MEMİŞ .SAHİPSİZ KALDİ ELLAAAMMM.2351 YHS 'nin SESİNİ DUYDUNUZMU Y.....AK LAR.BİRBİRİNİZE DÜŞMEYE BAŞLADINIZ İKTİDAR DEĞİŞİNCE BARINAK ARAYACAKSINIZ. ŞİFA OLUR DİYE YÜZÜNÜZE BİLE TÜKÜRMEYECEĞİZ .SAĞLIKĆININ VE SAĞLIK ÇALIŞANININ VEBALİ ÜZERİNİZDE OLACAK .İKİ CİHANDA ELİMİZ YAKANIZDA OLACAK.KORKU VE MAKAM UĞRUNA SİZE VE MALUM SEN E ÜYE OLANIN AKLINA ŞAŞARIM. BOS BELEŞ LER.
TABİ TABİ ÖNCELİK TAŞERON SÖZLEŞMELİ MÜBAŞİR. 3 ay önce
EY ALLAHIN ZALİM KULU YHS NIN HELE HELE 2351 VHKİ NİN AHI VEBALİ SENİ İFLAH EDERMİ HA TÜRKİYENİN HER YERİNDEN SEN TOKATA KADAR HAYIR DUA ALIYORSUN ALMAYADA DEVAM EDERSİN.2351 VHKNİN AHINA DOYMA EKMEK ATLI SEN YAYA KAL EMİ.ULAŞAMA
2351 Mağduru Hizmetli 3 ay önce
Ağzına sağlık kardeşim
fatih cingöz 3 ay önce
sana yorum yapmaya bile değmez
Ali 1 ay önce
Senin çocuk hangi fotonun okulundanokuda cingoz
30 yıllık sağlık memuru 3 ay önce
Önce sözleşmeli idareci sorununu çözün bunlar odasında çay kahve içmek için yönetici olmuş lar
Sağlık camiası 3 ay önce
BOŞ ADAMLAR
Gazi bulut 3 ay önce
Editör cumhur ittifakınımi destekliyor acaba
Hasan doğru 3 ay önce
Siz bir haber sitesi olarak analiz görevini bırakin üyelere bırakin ,üye olanların aklı var ,nasıl hareket edeceklerini bilirler ,muhalif kişilerin olması çok yönlü her türlü kesimi kucaklayan bir sendika yorumu da çıkar buradan, siz sağlık seni masaya yatırın , pandemide ölen sağlıkçı yakinlarina ne yapmışlar
Serkan Çay 3 ay önce
METİN MEMİŞ İZMİRDE ATADIĞI TEMSİLCİLERLE ŞİMDİDEN KAYBETTİ. ESKİLERDEN YENİ SENDİKA OMAZ ANCAK BİT PAZARI OLUR.
Hakkı 3 ay önce
Çok güzel yalakalık olmuş, sendikacı olamaz ama kesin Milletvekili adayı olur....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.