PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cebeci Hastanesi Önünde Taban, Teşvik ve Nöbet Ücretlerimizi Neden Ödemiyorsunuz Eylemi!

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Başhekimliği önünde toplanan Anadolu Sağlık Sen Ankara Şubesi üyeleri, ödenmeyen taban, teşvik ve nöbet ücretleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Sendika 19.11.2022, 22:21 19.11.2022, 22:24 Cansu Polat
Cebeci Hastanesi Önünde Taban, Teşvik ve Nöbet Ücretlerimizi Neden Ödemiyorsunuz Eylemi!

Cebeci Hastanesinde görev yapan sağlık personelleriyle Anadolu Sağlık Sen Ankara Şubesi ve Kırıkkale İl Temsilciliğinin katıldığı basın açıklamasında Şube Başkanı Vural Duran, “alkışlanmak değil haklarımızın verilmesini istiyoruz” dedi.

Üniversite yönetimine seslenen Duran, “taban, teşvik ve nöbet ücretlerinizi neden ödemiyorsunuz?” diye sordu.

Değerli basın mensupları, kıymetli sağlık çalışanları,

Bizler emeği sömürülürken aynı zamanda da değersizleştirilen kamu çalışanlarıyız. Her şartta milletimizin hizmetinde olmayı ve gerektiğinde milletimiz için ölmeyi şiar edinmiş olanlarız. Ancak bizler personel yetersizliği nedeniyle uzun, yorucu ve ağır koşullarda gece gündüz çalışırken mobbinge maruz kalıyor, baskılarla yıldırılıyor, görev yaptığımız alanlarda şiddete maruz kalıyor ve katlediliyoruz. Bu olumsuzluklara rağmen görevimizi bırakmıyor ve hizmet vermeye devam ediyoruz.

Değerli arkadaşlar,

Pandemi döneminin ağır koşullarında hizmet vermeye çalışırken; sağlık çalışanı olduğumuz için hastalık kapma riskine karşı insanlar bizden kaçarken, öcü gibi davranırken ve ötekileştirilirken bizler yine görevimizin başında olduk. Çocuklarımızı, aile ve yakınlarımızı günlerce göremedik. Hastalık kaptığı için şehit verdiğimiz arkadaşlarımız oldu. Bunların karşılığı “hakkınızı ödeyemeyiz” oldu. Sadece alkışlandık. Sağlık çalışanları olarak bizler, milletimizin her zaman yanındayız. Alkışlanmak değil, haklarımızın verilmesini istiyoruz. Sağlık çalışanlarını alkışlayanlara, “hakkınızı ödeyemeyiz” diyenlere soruyoruz; Tavan, teşvik ve nöbet ücretlerimizi neden ödemiyorsunuz? Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor şartlarda yaşamaya çalışan sağlık çalışanlarının haklarının ödenmesi söz konusu olduğunda bizleri duymayan, görmeyen ve söz konusu sağlık çalışanları olduğunda kulağının üzerine yatanlara soruyoruz; gecemizi gündüzümüze katarak uykusuz ve yorgun geçen mesaimizin karşılığını neden zamanında ödemiyorsunuz? Tavan, teşvik ve nöbet ücretlerimizi derhal ödeyin ve bundan sonra da geciktirmeden zamanında ödenmesini sağlayın. Kurumumuzda mağdur olan arkadaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının bir an önce yapılmasını talep ediyoruz.

Yorumlar (2)
Sendikali 2 hafta önce
Diskapidan Etlik şehir Hastanesi'ne giden Dr hemşirelerin ne tabanları ne teşvikleri nede fazla mesaileri yattiiiiii
hemşire 2 hafta önce
hastane daha yeni, bu sorunlar çok normal ankara şehirde de aynı sorunlar vardı, hastane tam kapasite ile çalışmaya başlayınca bu sorunlar çözülecektir