PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çankırı Devlet Hastanesinin Radyoloji Sorumlusu: Benim Arkamda Sendikam Var, Siyasiler Var

Çankırı Devlet hastanesi Radyoloji biriminde görev yapan sağlık çalışanlarına, keyfi tutum ve davranışları ile çalışanların moral ve motivasyonlarını bozan, akıl almaz yöntemlerle baskı uygulayan birim sorumlusu Sağlık Bakanlığına şikayet edildi.

Sendika 04.10.2022, 08:07 Cansu Polat
Çankırı Devlet Hastanesinin Radyoloji Sorumlusu: Benim Arkamda Sendikam Var, Siyasiler Var

Konu ile ilgili Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci tarafından yapılan açıklamada;

Çankırı Devlet hastanesi radyoloji sorumluluğunu yürüten teknisyen E.K., yetki ve sorumluluklarının sınırlarını aşarak kendisini Sağlık Hizmetleri Müdürü ve Başhekim olarak görüyor. Bir çok kez yapılan şikayetlerin idare tarafından göz ardı edilmesinden cesaret alan sorumlu teknisyen, idarenin, üye olduğu sendikanın ve siyasilerin arkasında olduğunu ifade ederek haddini aşan davranışlar sergilemeye devam etmesi bardağı taşıran son damla olmuştur. Birinci, yakın zamanda Çankırı iline giderek gerekli görüşmeleri yapacaklarını ve konuyu kamuoyunun gündemine taşıyacaklarını ifade etti.


*Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci

Üç dört aydır düzelir ümidi ile beklediklerini ve gelişmeleri izlediklerini ifade eden Birinci, gün geçtikçe baskı ve tehditlerin dozunun artması, çalışanların moral ve motivasyonlarının bozulması, iş barışı ve huzursuzluğun artması üzerine ayrıca suç duyurusunda da bulunarak çalışanların hakkını sonuna kadar arayacaklarını belirtti.

arasında bariz bir şekilde sendika üyeliğine göre ayırım yapan, arkasında olduğunu ifade ettiği sendikanın üyelerine farklı, diğer sendika üyelerine farklı şekilde bir yaklaşım sergileyen, düzmece ve kurmaca tutanaklarla çalışanları yıldırmaya ve yörüngesinde tutmaya çalışan, otağından geçmeyenleri zorlu alanlarda çalıştıran, personel rotasyonunu belli ilkeler ve kurallara göre değil, belirli kişileri himayesinde tutabilmek üzere yapan, idareci edası ile çalışanlara emir kipi kullanan teknisyen Erol Kaya , çalışanların etkin ve verimli sağlık hizmeti sunmalarına engel teşkil ettiği gibi, geçmişte örneği olduğu gibi çalışanların başka illere tayin yapmalarına sebebiyet vermektedir. Bu güne kadar hukuka aykırı davranışlarını ve çalışanlara uyguladığı baskıları bildiklerini ve kendisine haddini bildireceklerini ifade eden Birinci, sağlık hizmetleri müdürü ve başhekimin hangi gerekçe ile kendisine ses çıkarmadıklarına bir türlü anlam veremediklerini ifade etti.

Usulüne uygun hazırlanmayan ve çalışanlara yine usulüne uygun tebliğ edilmeyen nöbet listelerinin, ay sonunda listede nasıl tahrifat yapıldığının, Watsap üzerinden çalışanlara yapılan tehditkar ve mevzuata aykırı duyuruların hesabını soracaklarını ifade eden Birinci, birimi babasının malı gibi görüp, görev yetki ve sorumluluklarının dışına çıkarak sicil amiri gibi davranan teknisyenin kendine göre oluşturduğu çiftlik düzenini bertaraf edeceğiz dedi.

Çalışanları ayrıştırarak kendine yakın kişilerle hısım, kurduğu saadet halkasına girmeyenlerle hasım olan teknisyenin Allah’tan da korkmadığını ileri süren Birinci, eş dost ve arkadaşlarının yakınlarına aynı gün MR çektirip sıradan insanlara ise bir aya yakın randevu vererek görevini kötüye kullanmaktadır, bu adamın yatacak yeri yok dedi.

Yorumlar (21)
Mustafa 2 ay önce
Evet kardeşim dinlensin ayrımcılık yapıldığı anlaşılacak kendi adamları Tabiki memnunuz diyecek çünkü çalışma listeleri oluyo istedikleri yerden çalışıyorlar radyolojiyle uzaktan yakından alakası olmayan arkadaşlar diplomasız film çekiyo Çankırı halkı duy bunu sağlığınız kimlere emanet
HEMŞİRE 2 ay önce
ALLAH'dan benim arkamda ABD var dememiş:)))))))))))))
Kadir A... 2 ay önce
Mahkeme kadıya mülk değil, Gün gelipte bu görevden azledildiğinde orda çalışan arkadaşlarının yüzüne nasıl bakacak bunu düşünmedi gerek. Gerçi bunu düşünecek kapasitede olsa bu şekilde davranmazdı karakter yoksunu...
Ka-Tu-Ata 2 ay önce
Kadir B...Tu-Di abisinin peşinden ayrılmaz artık sözleşme zamanı geldi ya..yalakalık bin para.
M. Çelik 2 ay önce
Rüzgar eken fırtına biçer, çalışma arkadaşına yaptığın mobing affedilir birşey değil.
Uzman 2 ay önce
Yapılan yanlislar elbet bir gün son bulacak kimsenin kimseye yanlış ve haksız yere yaptığı yanında kalmayacak hep beraber kokusmus duzen değiştirilecek
M. Çelik 2 ay önce
Rüzgar eken fırtına biçer, çalışma arkadaşına yaptığın mobing affedilir birşey değil.
Teknisyen Ziyareti 2 ay önce
Bu konulara şahit olan biri olarak bu haber çok abartılmış bu açıklamayı yapan arkadaşın çankırıdaki temsilcisinin tek amacının ve zevk aldığı olayın ortalık karıştırma olduğunu bütün hastane. Biliyor bu hastanede daha doğrusu tüm türkiyede hatası olanın arkasında siyaset olmaz mesela senin hangi sendikanın arkasında siyaset yokmu şimdi vebal almayın arkadaşım çok abartılı yazmışsınız nedir bu böyle
Muhammet 2 ay önce
Orda çalışan tüm birimi dinlemek gerekir . Herkesi kafanıza göre suçlu ilan etmek etik değil .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın