Bu İlde Sağlık Personelleri Tam 3 Aydır Nöbet Parası Alamıyorlar!

3 aydır nöbet paralarını alamayan pandemi Kahramanları yormayın. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde görevli sağlık çalışanlarının nöbet paralarının 3 aydır ödenmediğini iddia edildi.

Bu İlde Sağlık Personelleri Tam 3 Aydır Nöbet Parası Alamıyorlar!
banner71

TIKLAYIN

Türk Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, yazılı açıklamada, şunları söyledi:

Sağlık çalışanlarının alın terinin kurumadan ödenmesi gerektiği, hak ettikleri değerin en iyi şekilde gösterilmesi lazım gelen zamanlardan geçiyoruz. Fakat ne yazık ki gereken özen gösterilmiyor, hassasiyet çalışandan esirgeniyor. Bunun son bir örneğini de Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşıyoruz. Ay bitince ödenmesi gereken nöbet ücretleri her ne hikmetse 3 aydır ödenmemiştir. Çalışanlar Haziran, Temmuz ve Ağustos ayına ait ücretlerini alamamışlardır. Buradan hastane yönetimine sesleniyoruz, hiçbir şey çalışanın emeğinin karşılığını vermemenin bahanesi olamaz. Bir kurumda öncelikli çalışanın hakkıdır. Mevzuatta açıkça neyin ne zaman ödenebileceği yazarken bunu hiçe sayarak ödeme yapılmaması kabul edilemezdir. İdarecilerimiz başka meselerle meşgul olmak yerine çalışanın hakkını teslim etmeyi düşünmelidirler, bunun için çaba içinde olmalıdırlar. Salgın sürecinde hayatını ortaya koyarak kahramanca bir hizmet sunulan sağlık çalışanlarına ekstra ücretler, maaş zammı gibi düzenlemelerin verilmesi gereken bir dönemde rutin nöbet ücretini bile ödenmemesinin izahı olamaz. Üniversitede görev yapan sağlık çalışanlarımız adına bir kez daha yöneticilere sesleniyoruz; çalışanın emeğinin karşılığını hemen ödeyin, geciktirmeyin. Salgınla uğraşan kahramanları  türlü türlü meselelerle yormayın, üzmeyin.”

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Napcaklar nöbet paralarını
Napcaklar nöbet paralarını - 6 gün Önce

Sağlıkçılar öyle iyi,böyle iyi,böyle fedakarlar şöyle cefakarlar…iki alkış şak şak şak...hakkınız ödenmez ifinim...buyrun ödedim

SIRADAKİ HABER