PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Birlik Sağlık Sen’den Hastane Yöneticisine Suç Duyurusu

İzmir Bayındır Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ç.Ç.'nin Birlik Sağlık Sen 'e üye personele sendikal ayrımcılık yaptığı, kendi desteklediği sendikaya geçmeleri için baskı yaptığı ileri sürüldü. Teklifi kabul etmeyen personelin görev yerlerini değiştirmekle suçlanan Ç.Ç. hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Sendika 12.12.2022, 13:36 12.12.2022, 13:42 Cansu Polat
Birlik Sağlık Sen’den Hastane Yöneticisine Suç Duyurusu

İzmir Bayındır Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmakta olan Çiğdem ÇELİK’in sorumluluğu dahilinde bulunan  personellere yönelik sendikal olarak ayrımcılık faaliyetlerinde bulunmakta olması ve sorumluluğu altında bulunan sendika üyelerimiz olan hastane personellerinin görev yerlerini değiştirerek farklı farklı birimlere sevk etmesi, görev tanımı dışında iş yüklemesi, kendisinin de üyesi olduğu sendikaya geçmeleri dahilinde ise onlara daha rahat birimlerde yerleştirmesi vaadinde bulunmasına ve çalıştırmasına istinaden BİRLİK SAĞLIK SEN suç duyurusunda bulundu.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL, İlgili idareci arkadaşımıza çalışanlar arasında ayrımcılık yapmaması konusunda kendisine defaten uyarıda bulunduklarını ancak, maalesef bir gelişme kaydedemediklerini belirtti.

Doğruyol; “Öncelikle şunu söylemek isterim ki, sağlık kurumlarımızda önceliğimiz iş huzurunu sağlayabilmek için mücadele etmek. Bunun için de önceliğimiz diyalog. Ancak, siyasetin ve hükümet yanlısı sendikanın idarecilerime yaptığı baskı ve idarecilerimizin sözleşmeli olması ve sözleşme imzalamalarındaki tek kriterin siyasi referans olması maalesef darecilerimizi de zor durumda bırakmaktadır. Bayındır devlet hastanesinde yaşanan sadece bir örnektir. Ülke genelindeki kurumlarımızın pek çoğunda benzer sıkıntılar yaşanmaktadır. Bundan dolayı sözleşmeli yöneticilikten bir an önce vaz geçilmeli, liyakate dayalı bir sistem getirilmelidir. Bir yöneticinin görevi, yaptığı uygulamalarla çalışanlar arasında huzursuzluk çıkarmak değil, öncelikle kurumda huzuru sağlamaktır. Tüm bürokratlar kanunlara uymak zorundadır. Kamu kurumlarımız hiçbir siyasinin, hiçbir sendikanın, hiçbir bürokratın özel işletmeleri değildir. Sunduğumuz deliller sabittir. Yargımıza güveniyoruz. . Bu güne kadar yaptığımız gibi, bundan sonraki süreçte de ülkemizin neresinde olursa olsun, haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik karşısında ne gerekiyorsa yapacağımızdan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın” Dedi.

Ahmet DOĞRUYOL
Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 2 ay önce
Üyesi olduğu diyor, üyesi olduğu sendika başkanı da müdür hakkında basın açıklaması yapmıştı zamanında. Temsilciler köşe başını tutmuştur tabi hemen yüklenirsiniz. Buldunuz tabi sessiz hanımefendi birisi vurun gitsin..
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.