PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Birlik Sağlık Sen Öldürülen Güvenlik Görevlisi Tuğrul Okudan İle İlgili Basın Açıklaması

Esenyurt Devlet hastanesinde Öldürülen Sağlık şehidimiz güvenlik görevlisi Tuğrul OKUDAN ile ilgili Ege Üniversitesi Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı,

Sendika 16.09.2022, 21:15 Cansu Polat
Birlik Sağlık Sen Öldürülen Güvenlik Görevlisi Tuğrul Okudan İle İlgili Basın Açıklaması

BİRLİK SAĞLIK SEN, TÜRK SAĞLIK SEN, SES, GENEL SAĞLIK İŞ, HEP SEN VE Türkiye Sağlık İşçileri sendikasının katıldığı basın açıklamasında BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL sağlıkta şiddetle ilgili caydırıcı cezaların verilmediği sürece sağlıkta şiddetin devam edeceğini vurguladı.

Doğruyol konuşmasında, “27 ve 11 sabıkası olan insanların toplum içinde gelinmelerinin sonucunda 1,5 aylık evli genç bir kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. SAĞLIK hizmetleri sunumunun vatandaş memnuniyeti üzerinden sunularak, SAĞLIK çalışanşarımızın haklarının unutulması, görmezden gelinmesi, SAĞLIK çalışanlarının problemleri karşısında bilmem, görmem, duymam diyerek, tedbir almayıp, sağlıkta şiddet yasasını etkin hale getirmeyip, üç maymunu oynayanlarında öldürülen SAĞLIK çalışanlarımızın ölümünde payları bardır” dedi. 

Sebep her ne olursa olsun şiddetin hiç bir şeklinin kabul edilemeyeceğini de değinen Doğruyol; hayatı, önce insan diyerek bakmak gerektiğini, SAĞLIK çalışanlarımızında, bu ülkenin vatandaşları olduğunu, her birinin de ailelerinin olduğunu, sevenlerinin olduğunu unutmamak gerekir dedi. Doğruyol her türlü şiddete  karşı olduklarını, çıkarılmayan geciktirilen yasaların geciktirilme gerekçesinin vatandaş memnuniyetini sağlamak, vatandaş şikayetlerini azaltmak İçin çıkarılmadığını ya da geciktirildiğini,  SAĞLIK hizmetleri sunumu üzerinden siyasi rant elde etme gayretinden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti. 

Öldürülen güvenlik görevlisi Tuğrul kardeşimize Allah tan rahmet geride kalanlara sabır ve metanet diliyorum diyen Doğruyol, şifa veren ellere şiddet kabul edilemez dedi.

Yorumlar (3)
... 1 hafta önce
Yav bu kim ..
Osman demiral 1 hafta önce
Sağlık çalışanları öldürülmeye devam ediliyor...siyasiler boş laf salatası üretiyor.
sağlık 1 hafta önce
öldürülen hekim olunca 1 hafta yas tutulurdu. twitter,instgramda duyar kasılırdı.güvenlik görevlisi olunca yas 1 gün bile olmadı.herkes ikiyüzlü ... özellikle h....
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?