PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Doğruyol, Hemşirenin Videosunun Çekilmesine Tepki Gösterdi

İzmir Karabağlar da bir ASM'ye randevusuz muayene olmak için gelen vatandaşın neden muayene olamayacağını kendisine anlatan hemşirenin açıklamasını sosyal medyaya yüklemesine Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol tepki göstererek sağlıkta şiddete dikkat çekti.

Sendika 22.04.2022, 17:29 23.04.2022, 02:01 Cansu Polat
Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Doğruyol, Hemşirenin Videosunun Çekilmesine Tepki Gösterdi

Sağlık Bakanlığının ASM'lere gönderdiği talimatla randevulu sisteme geçen Aile Sağlığı Merkezinde görevli hemşirenin oldukça düzenli bir şekilde bilgilendirme yapmasına rağmen bu anları kayda alarak sosyal medyada paylaşılması tepki topladı.

Çekilen video ile ilgili açıklama yapan Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol şunları kaydetti:

Vatandaşın çektiği video ile hemşireyi devlet büyüklerine şikayet ettiğine dikkat çeken Doğruyol, "Ancak bilmez ki o verilen talimat Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık çalışanlarına verilmiştir. Verilen talimata göre hekim ve hemşire arkadaşlarımız hastalara randevulu olarak bakmaktadır ve arkadaşımızın açıklamaları içerisinde acil olan hiçbir vakanın geriye çevrilmeyeceği zaten randevusuz hastaların da bakılabileceği ifade edilmesine rağmen bu görüntüler çekilmiş ve dağıtılmıştır. Sağlık çalışanlarının düştüğü durumu açıklaması açısından oldukça önemli bir videodur ve sağlıkta şiddetin ne boyutlara geldiğine bir örnektir." 

Öte taraftan Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, randevulu sisteme geçen ASM'lerle ilgili olarak "MERKEZİ RANDEVU SİSTEMİ AİLE HEKİMİ ÇALIŞMA CETVELİ TANIMLAMA KILAVUZUNU" da kamuoyuyla paylaştı.

Klavuz için tıklayınız

Yorumlar (3)
Saglikci 4 hafta önce
Senin icin soylenecek en hafif kelime NEBBAŞ liktır. Bozulan bir saglik sisteminin carpikligini kafana göre yorumluyorsun.Kaldi ki bakanlikbaike hekimliklerine mhrs disinda hasta bakmalari icin yazi gondermistir.Neyin pesindesin ahmak
Hasan 4 hafta önce
Bakanlık sadece mhrs ile hasta bak demiyor. Aile hekimleri mhrs yi suistimal ediyor. 10 açan aile hekimi de var 40 açan da. Tamamen aile hekimin keyfine kalmış bir standart yok. Hasta olmadığı halde gir randevu al diyen aile hekimleri var. Dinleri imanları para olmuş. Performansa girmeyen işleri yapnakta gevşekler.
Abc vs. 3 hafta önce
Herşey 3 katını bulmuşken memura verilen zam hiç adil değil. Eski alım gücümüz 3 e bölündü. Şu anda bir hemşire 16-18 bin maaş almalıydı.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?