Başkan Zavaroğlu: Canımız İlk Günkü Gibi Yanıyor!

Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Kadın Komisyonu Özgecan Aslan’ı unutmadı. Komisyon Başkanı Tuba Zavaroğlu, ‘’Bugün Özgecan'ımızın 5’inci ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Canımız ilk günkü gibi yanıyor’’ dedi.

Başkan Zavaroğlu: Canımız İlk Günkü Gibi Yanıyor!

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Tuba Zavaroğlu 5 yıl önce canice katledilen Özgecan Aslan’ı unutmadıklarını ve unutmayacaklarını ifade ederek, ‘’Bundan tam 5 yıl önce duyduğumuz haberle sarsıldık. Tarsus'ta 20 yaşındaki bir genç kızımıza, evine gitmek için bindiği minibüste kendini bilmez biri tarafından tecavüz etmeye çalışılmış ve direndiği için defalarca bıçaklanıp başına demirle vurmak suretiyle canice öldürülmüş, sonrasında cesedi saklamak amacıyla yakılarak gömülmüştü. Ailesi kızlarının eve gelmemesi sonucu emniyete haber vermiş ve yapılan takipte Özgecan'ın cesedine ulaşılmıştı. 'Çok acı çekmiş midir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi canı yanmazdı’ diyen annenin, ' toprak atma meleğime' diyen bir babanın feryadı hepimizin yüreğini dağladı. Bugün Özgecan'ımızın 5’inci ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Canımız ilk günkü gibi yanıyor. Toplumumuzda kadına şiddet ve taciz haberlerini duymadığımız günler yaşamak için, çocuklarımızı çekirdekten eğitmenin ve onlara ahlaki değerleri öretmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz’’ dedi.

TIKLAYIN

‘’Tüm Minibüs Hatlarına Asıyoruz’’

Başkan Zavaroğlu Özgecan’ı asla unutmayacaklarını belirterek, ‘’Toplumsal yozlaşmayı engellemek, kültürel ve ahlaki değerlerimize sahip çıkmak için, kadına yönelik her türlü saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtmek isterim. Bugün Özge Can'ın 5’inci ölüm yıl dönümünde Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Kadınlar Komisyonu olarak İzmir'deki tüm minibüs hatlarına asacağımız afişlerle Özge Can'ı unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz’’ dedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER