Başkan Zavaroğlu: Canımız İlk Günkü Gibi Yanıyor!

Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Kadın Komisyonu Özgecan Aslan’ı unutmadı. Komisyon Başkanı Tuba Zavaroğlu, ‘’Bugün Özgecan'ımızın 5’inci ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Canımız ilk günkü gibi yanıyor’’ dedi.

Sendika 11.02.2020, 17:25 Güler Sağlam
Başkan Zavaroğlu: Canımız İlk Günkü Gibi Yanıyor!

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Tuba Zavaroğlu 5 yıl önce canice katledilen Özgecan Aslan’ı unutmadıklarını ve unutmayacaklarını ifade ederek, ‘’Bundan tam 5 yıl önce duyduğumuz haberle sarsıldık. Tarsus'ta 20 yaşındaki bir genç kızımıza, evine gitmek için bindiği minibüste kendini bilmez biri tarafından tecavüz etmeye çalışılmış ve direndiği için defalarca bıçaklanıp başına demirle vurmak suretiyle canice öldürülmüş, sonrasında cesedi saklamak amacıyla yakılarak gömülmüştü. Ailesi kızlarının eve gelmemesi sonucu emniyete haber vermiş ve yapılan takipte Özgecan'ın cesedine ulaşılmıştı. 'Çok acı çekmiş midir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi canı yanmazdı’ diyen annenin, ' toprak atma meleğime' diyen bir babanın feryadı hepimizin yüreğini dağladı. Bugün Özgecan'ımızın 5’inci ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Canımız ilk günkü gibi yanıyor. Toplumumuzda kadına şiddet ve taciz haberlerini duymadığımız günler yaşamak için, çocuklarımızı çekirdekten eğitmenin ve onlara ahlaki değerleri öretmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz’’ dedi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

‘’Tüm Minibüs Hatlarına Asıyoruz’’

Başkan Zavaroğlu Özgecan’ı asla unutmayacaklarını belirterek, ‘’Toplumsal yozlaşmayı engellemek, kültürel ve ahlaki değerlerimize sahip çıkmak için, kadına yönelik her türlü saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtmek isterim. Bugün Özge Can'ın 5’inci ölüm yıl dönümünde Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Kadınlar Komisyonu olarak İzmir'deki tüm minibüs hatlarına asacağımız afişlerle Özge Can'ı unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz’’ dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?