Başkan Özdemir: Başhekimi Özür Dilemeye Davet Ediyoruz!

Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir yaptığı yazılı açıklamada "Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr Doğan Yıldırım'ı sarf ettiği sözler nedeniyle özür dilemeye davet ediyoruz" dedi.

Sendika 06.01.2021, 23:05 06.01.2021, 23:32 Güler Sağlam
Başkan Özdemir: Başhekimi Özür Dilemeye Davet Ediyoruz!

Hepimizin bildiği üzere 2020 yılı Dünya Sağlık Örgütü tarafından Hemşirelik Yılı ilan edildi. Hemşirelik demek, fedakârlık demektir. Hemşirelerimiz bu yıl yaşadığımız COVID-19 Pandemisinde, sabrı, azmi ve fedakarlıklarıyla tarih yazdılar. 

Tepkilerin Odağındaki Başhekim İstifa Etti! haberi için tıklayınız

Covid-19 ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık emekçilerinden hemsireler, yaşanan bu zorlu süreçte koruyucu ekipmanlar içinde uzun süre çalışarak hastalara yardım etme ayrıcalığına sahip ender meslek gruplardandır.  Bu uzun pandemi döneminde hastalığı ailesine bulaştırmamak adına çocuklarından ailesinden sevdiklerini aylarca görmeden fedakarca hizmet vermişlerdir. 

Bu zorlu süreçte onlarca hemşiremiz Covid 19'dan dolayı vefat ederek hayatlarından olurken, fedakarlıklarıyla halkımızında takdirini kazanmıştır. 

TIKLAYIN

Pandemi sürecinde bir çok sorunumuz bulunurken,  aynı zamanda sağlık idarecilerinin hakaretlerine ve mobingine maruz kalmalarına müsade edemeyiz. 

Gazemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr Doğan Yıldırım tarafından doktorların whatsap grubunda yazılan basına da yansıyan hemşirelik mesleğini küçük düşürücü, hemşirelik mesleğini değersizleştiren, açıkca hakaret eden ithamlar kabul edilebilir bir durum değildir. 

Sağlık Sen İzmir olarak böyle bir durumu kabul edilebilir bulmadığımızı açıkça belirtiyoruz. Hastane başhekimi tarafından yazılan cümleler ve hakaretler için başhekimi, hemşirelik mesleğini rencide ettiğinden dolayı özür dilemeye davet ediyor. Bu konuda da yetkilileri göreve davet ediyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamoyunun bilgilerine sunuyorum.

Ekrem Özdemir
Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Yalaka Sen 2 hafta önce
Oluşan gündemden rol kapmaya çalışıyor. Bu millet sizin ciğerinizi biliyor.
Tta 2 hafta önce
Özür mü ? Ulan sendika çetesi ne özürü İSTİFA istemeniz lazım tabi yönetici sendikalı , sendikalı yönetici olursa at izi it izine karışır Burda en büyük kabahat sağlık personelinin alın teri üzerinden menfaat makam mevki sağlayan sendika çetesinden istifa etmeyen sağlık personelidir
ÖLÜM HAK TORPİL HELAL 2 hafta önce
BUNUN GİBİ BAŞHEKİM MÜDÜR VS. HAKKIYLA GELİP HAKKIYLA YÖNETİCİLİK YAPSIN DİYE KISACASI TÜM YÖNETİCİLERE ÖĞRETMELERDE OLDUĞU GİBİ HASTANE YÖNETİCİ SEÇME SINAVI GETİRİLMELİ ARTIK
Ekrem-Sen 2 hafta önce
Binbir türlü hile ve komplolarla Dr.Doğan Bey'in başını yediniz. Ekrem ve avaneleri huzur vermiyorlar. Huzuru kaçıranın birgün elbet huzurunu kaçırırlar. Etme bulma dünyası. Kimbilir yerine kimi koyacaksınız. Binbir türlü entrikalarla hastane yönetimini de ele geçirme derdindesiniz. Memur düşük maaş zammı almış bunlarla ilgileneceğinize. Özür dilesinmiş. Men dakka men dukka....
Nerede sağlık-sen, Orada Zulüm 2 hafta önce
Niye,sizin referansınızla gelmedi mi bu zat?Sahip çıkmanız gerekmiyor mu bu "kibir abidesine"?
hakkı 2 hafta önce
Yahu bu durumun en büyük müsebbibi sizsiniz.Gidin kurumlara; sizin yarattığınız kibir abideleri ile dolu her yer.
Ebru 2 hafta önce
Özür yetmez sendikaniz üyesi olan sahsi disiplin kuruluna gondermelisiniz
DOBRA 2 hafta önce
İYİDE BİRADER BU BAŞHEKİMİ KİM ATAMIŞ,ONLARLA HERGÜN BERABERSİN MAKAMINDA ZİYARET EDİYORSUN TEBRİK EDİYORSUN TEŞEKKÜR EDİYORSUN...
TABİ MODA OLDU YA MEMELEKETTE İNSANLARIN AKLIYLA DALGA GEÇMEK SENDE ONA AYAK UYDURUYON,DEVAM ET.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?