Başkan #EvdeKal Kuralını Tanımadı: Hastane Hastane Portakal Dağıtıyor!

Ordu Sağlık Sen Şube Başkanı Ahmet Yılmaz'ın hastane hastane dolaşarak poşet poşet portakal dağıtması başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet yetkililerinin "KOVİD-19 tehdidi geçene kadar mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamaları" uyarılarını akıllara getirdi.

Sendika 20.03.2020, 18:11 22.03.2020, 20:47 Güler Sağlam
Başkan #EvdeKal Kuralını Tanımadı: Hastane Hastane Portakal Dağıtıyor!

Şube Başkanı Ahmet Yılmaz'ın niyeti iyi olabilir, ancak virüsü hastaneden hastaneye, servisten servise, manavdan kamuya taşıyor olma ihtimali hayli yüksek olduğu belirtiliyor.

TIKLAYIN

Hal böyle olunca Sağlık alanında yetkili sendika başkanının hastane hastane portakal dağıtması "Sokağa çıkmayın" uyarılarını boşa çıkarıyor.

Sitemize ulaşan sağlık çalışanları "şu an siyaset zamanı değil, ordu il sağlık müdürlüğünün bu dağıtımdan haberi ve izni var mı acaba? bir de ajanda dağıtılıyor aynı anda." yönünde mesajları ile tepkilerini dile getirdiler. 

Bir başka sağlık çalışanı ise mesajında; "koronavirus tedavisi takibi yapılan kata gelmiş Ahmet Bey. 2 üyesine portakal ile ajanda vermişler. Şube Başkanı diğer sendikaya üye hemsirelere selam bile vermemişler, çalışan arkadaşlar çok üzülmüş moralleri bozulmuş" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?