Basına servis edilen sağlık personelinin görüntülerine bir tepki daha: Olayın arka yüzünde öç alma duygusu yatıyor!

"Masumiyet karinesi göz ardı edilerek insanlarin direkt suçlanması ve itham edilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Olayın arka yüzünde koltuk, suçluluk psikolojisi ile öç alma duygusu yattığı tarafımızca bilinmektedir." diyen Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, geçtiğimiz gün basına servis edilen görüntülerde haksız yere suçlanan sağlık personeli hekime sahip çıkarak önemli iddialarda bulundu.

Basına servis edilen sağlık personelinin görüntülerine bir tepki daha: Olayın arka yüzünde öç  alma duygusu yatıyor!

Değerli Basın mensupları;

Ülkemizin ve dünyamızın zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte sağlık çalışanlarının moralini bozup motivasyonunu engelleyecek  davranışlara şahit olmak hepimizi üzmüştür. 

Başarılı ve çalışkan ,sevilen bir hekimize sosyal medyada linç kampanyası ve yargısız infaz yapılmıştır.

Ordu ve görev aşkı ile çalışan hekimimiz ordu için bir değerdir.

 üyelerimiz üzerinden olayın aslının ne olduğu araştırmadan yapılan yazılar ve yorumlar tüm sağlık çalışanlarını üzüntüye sevk etmiştir.
Siyasetçilerin bu olayı siyasete alet etmesini doğru bulmuyoruz.

Bu konu da düşüncelerimizi açıklama gereği duyulmuştur. 

öncelikle masumiyet karınası göz  ardı edilerek insanlarin direkt suçlanması ve itham edilmesi kabul edilebilir bir durum değildir.  olayın arka yuzunde koltuk , suçluluk psikolojisi ile öç  alma duygusu yattığı tarafımızca bilinmektedir. 

Ordu Eğitim Ve Araştırma  hastanesinde yaşanan olay 1 yıl önce olmuş ve olay sorusturularak sonuçlandirılmıştır.

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ DIŞARIYA NASIL SERVİS EDİLDİ?

Ancak kamu kurumu olan Ordu Eğitim Ve araştırma hastanesinin güvenlik kamera görüntüleri kişisel gizli veri kapsamında olmasına rağmen nasıl olup da dışarı servis edildiğinin araştırılması durumunda bu olayın gerçek yüzü ortaya çıkacaktır. 

Söz  konusu gizli görüntülerin dışarı sizdirilmasini engellemeye çalışması gereken idareciler bu olayda kabahatlidir.

Hangi konularda savcılık tarafından sorusturuldugu da tarafımızca bilinmekte ve bu olayın öç alma amaçlı olarak tezgahlandigi düşüncemiz çok kuvvetlidir. 

memuru masada satan ve il sağlık müdürlüğünde   yapılan her türlü atama vb. idari işlemde bencilce davranın kendi  eşi çocuğu ve saksakcilari dışında kimseye nefes alma şansı bile vermeyen sarı sendikacıların çıkıp ilgili personeli sahiplenmesi tarafımızca timsah göz yaşları olarak değerlendirilmektedir. 

TIKLAYIN

usulsüz yapılan atamalarda  geçici görevlendirmelerde, pandemi sürecinde  es dost akrabayi idare kısmında görevlendirilmesinde, mobbing ile ezilen çalışanların çığlıklarını duymayan sarı sendika başkanının yaptığı açıklamalar çalışanların gözünde yok hükmündedir.  
büyük türk sağlık sen camiası genel başkanından üyesine kadar haksızlığa uğrayan tüm meslektaşlarımızın yanındadır. tam destek olmaktadır. 

 milliyetçi Hareket Partisi ordu milletvekilimiz sayın cemal Enginyurt beyefendinin bize ve Hekimize olan desteğinin bizzat telefonla arayarak bizlere iletmesi gücümüze güç katmaktadır. 

Sayın vekilimiz Cemal Enginyurt beyefendiye göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı şahsım ve Türk sağlık sen Ailesi olarak Teşekkür ediyorum.

olayların takipçisi olacağımıza ve gizli  verilerin kurum dışına sizdirilarak adeta feto operasyonu gibi bir operasyonunun gerçek vatan sever kişilere yapılmasına dün  olduğu gibi bu günde karşı duracağız.

Fatih Galender ZENGİN 
Türk sağlık Sen ordu şube Başkanı

NE OLMUŞTU?

Olay yaklaşık 2 yıl kadar önce gerçekleşmişken, olayla ilgili hastane idaresinin soruşturma açtığı ve karara bağlandığı ortadayken bu konunun yeniden gündeme getirilmesi, üstelik bunu hastaneye ait güvenlik kamera kayıtlarının kullanılarak yapılması kafaları karıştırdı. 

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, adında sağlık personeli kelimesi olan sözde sağlık personeli sitesi haberi tekrar tekrar paylaşımda bulunarak, soruşturması tamamlanmış bir konu üzerinden, adeta halkın önüne attıkları sağlık personelinin linç edilmesini istemesi hangi maddi menfaatler karşısında yapmaktadır?  2 yıl önceki haberi tekrar tekrar gündeme getirerek kimlerin ekmeğine yağ sürmektedir? Sağlık Bakanlığı hastaneye ait güvenlik kamera kayıtlarının basına servis edilmesini araştıracak mıdır? 

Bu konudan kimler menfaat sağlıyor? Güvenlik kamera kayıtları hastane idaresinin bilgisi olmadan dışarıya bu kadar kolay servis edilebiliyor mu? 

Basına servis edilen sağlık personelinin görüntülerine bir tepki daha: Olayın arka yüzünde öç alma duygusu yatıyor! haberi için tıklayınız

HASTANE İDARESİ KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ SIZDIRANLAR HAKKINDA İŞLEM YAPTI MI?

Bisikletin bir personel tarafından çalınmasın diye kameralarda bulunan bölüme çıkartıldığı, bisikleti gören doktorun gayri ihtiyari deneme amaçlı bisikleti sürdüğü olaya şahit olan personellerin bilgisi dahilinde iken, olayla ilgili soruşturma açılarak doktora soruşturma sonucunda ceza dahi verilmemişken, bu kamera görüntülerini çoğaltarak basına servis edenler hakkında Sağlık Bakanlığı bir işlem yapacak mı merak ediliyor? 

ASD

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER