PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekim Doktorları Para İle mi Tehdit Etti

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekiminin hastane görevli hekimlerinin bulunduğu WhatsApp grubu üzerinden yayınladığı mesajlarla “hekimleri para ile tehdit ettiği” öne sürüldü.

Sendika 10.08.2022, 14:42 Cansu Polat
Başhekim Doktorları Para İle mi Tehdit Etti

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Çağlar Yıldırım WhatsApp mesajlarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak “Turgutlu devlet hastanesi Başhekiminin hekimleri para ile tehdit ederek engellemeye çalıştığını” öne sürerek Başhekimi kınadı.

YILDIRIM: BİLGİNİZ DAHİLİNDE Mİ?

İl sağlık Müdürlüğü’nü de etiketlediği paylaşımında başhekimin yayınladığı mesajların bilgileri dahilinde olup olmadığı sorusunu yönelten Genel Başkan Yardımcısı Çağlar Yıldırım, hekimlerin robot, hastaların makine olmadığını vurgulayarak “hastaya belli bir süre ayrılması tıbbın gereğidir” diyerek Sağlık Bakanı Koca’ya seslendi.

Manisa Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Murat ÖZŞAHİN tarafından WhatsApp grubunda yayınladığı öne sürülen mesajlarda, poliklinikte bakılmayan, geri çevrilen hastaların acil servislerde oluşan yoğunluğa katkısı olduğunu belirtildi. Başhekim mesajlarında ayrıca “döner düşük diyorsunuz, Manisa il geneli ilçelere baktığımız zaman hekim sayısına göre en az ayaktan hasta bakılan, en az hasta yatırılan, en az ameliyat yapılan, hastane dışı sevk oranı en çok olan hastane bizim hastanemiz” diyerek hekimlere sitem etti.

"HASTA BAKMIYORSUNUZ" DİYEREK HEKİMLERİ SUÇLADI

Çevre ilçelerdeki hastanelere göre kendi hastanelerinin en az fatura kesilen hastane olduğunu belirten Başhekim Özşahin, bakanlıktan döner sermaye anlamında direk gönderilen bir para olmadığını belirterek “çalıştığımız performans kadar döner alıyoruz” dedi.


* Op.Dr.Murat ÖZŞAHİN - Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi

“İyi çalışan, çok ameliyat yapan, çok hasta Bakan, çok hasta yatıran doktorlarımızda var” diyen Başhekim Murat Özşahin, “ama ciddi anlamda hasta bakmamak, hasta yatırmamak, ameliyat yapmamak için direnen arkadaşlarımız var diyerek nöbetlerde hastanede ameliyatı yapılabilecek olan hastaların bile sevk edildiğini gördüğünü” belirterek hekimleri suçladı.

Yorumlar (17)
Bahele 2 ay önce
İşine geliyorsa. Doktorlarla inatlaşmayacaktı. Giderse gitsinler derken, çok şükür İsveç gibi inşaat işçisiyle doktor yakın para alacak derken düşünecekti. Salla başı al maaşı memurla aynı alım gücüne çalıştırmaya çalışıyordu. Ev alamayacaksa araba alamayacaksa adam ne diye okudu ? Ne diye ameliyat yapacak la ? Babasının hayrına mı okudu ? Memlekette kimse babasının hayrına bir iş yapmıyor doktor niye yapsın ?
kursad 2 ay önce
başhekim doğru söylemiş.
vicdan ile 2 ay önce
doğru bizdede var o doktorlardan
Mustafa 2 ay önce
Adam doğru söylemiş son 4 -5aydır özellikle yapılanlar var kusura bakmayın ama muhalefetim devlete millete düşmanlığa gitmez akpartiyi sevmiyorum ama böyle vatandaşı kendimize düşman ediyoruz hasta bakmadığı gibi hastaya bunu aleni söyleyen de var şiddeti kendi elimizle körüklüyoruz bi yere kadar tamamdı tepkimizi ortaya koyduk haklıydık ama artık başkalarının hakkını gaspetmeye gidiyor iş
Bencil boğuk 2 ay önce
Bre cahil hasta bakmıyor dediğin şu ülkede, en az çalışan hekim dünya ortalamasının 3 katı hasta bakıyor günde. Her gelene neden bakacak, niye baksın köle mi ? Bitmiyorsa bitmiyordur. Hasta bitireceğiz diye bir garanti mi verildi? Mhrs sayısı bile fazla. Günde 40 hasta bakılan aklı başında ülke yok. Her vatandaşın bir hakkı ve sorumluluğu var. Dr da bir vatandaştır, hakkı vatandaştan geri değildir. Sırf hastanede işiniz görülmüyor diye bencilce her mecrada Dr a saldırıyorsunuz, atıp tutuyorsunuz, zalim hak hukuk bilmez insanlarsınız. Umarım hakettiğiniz gibi de yaşarsınız.
bilge kağan 2 ay önce
hayat bir bumerang gibidir. söylediğiniz,yaptığınız herşey dönüp dolaşıp yine size gelir.bazen hemen,bazen yıllar sonra.... kimse kimseyi küçümseyecek kadar BÜYÜK değildir...
44 2 ay önce
Acil servisin hasta yoğunluğu karşısında ezildiğine katılıyorum
...... 2 ay önce
Turgutlulu bir vatandaş olarak yazıyorum, bashekim bey çok haklı, acilde ateşli cocuklari, hamileleri ve yaslilari bekleterek iş yavaşlatmak, acil hastasi üzerinden hak aramak ne kadar etik, ayrıca başhekim bey haftada 2 gün bizzat poliklinik ve ameliyat gerçekleştiren sahada olan bir hekimdir.
küçük dağlar.... 2 ay önce
hastanenin cerrahları, kardiyologları,kadın doğumcuları neden siz göreve başlayınca gittiler acaba...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?