PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Başhekim, Ambulansı Sağlık Sen’in Hizmetine Sundu İddiası

Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen’in Osmaniye Şube başkanlığı 5. Olağan genel kurulu delege seçimlerine katılacak üyeler Ambulanslarla seçim merkezlerine taşındığı iddia edildi.

Sendika 01.07.2022, 14:13 01.07.2022, 14:23 Cansu Polat
Başhekim, Ambulansı Sağlık Sen’in Hizmetine Sundu İddiası

Osmaniye İl Ambulans Servisinde görev yapan Sağlık-Sen sendikasının üyeleri delege seçiminde oylarını kullanabilmeleri için başhekimin bilgisi, onayı ve yönlendirmesi ile A1/A2 tipi İstasyonlarda 112 Acil Ambulansı olarak kullanılan araçlar tahsis edildiği iddia edildi. Üyeler oylarını kullanmalarının ardından aynı ambulanslarla bekleme noktalarına ( ASHİ ) intikallerinin sağlandığı ise bir başka iddia oldu.

HÜRRİYETÇİ SAĞLIK SENDİKASI genel merkezi konuyla ilgili Sağlık Bakanlığına bir yazı yazarak gerekli araştırma-inceleme ve soruşturmanın yapılmasını talep etti.

HÜRRİYETÇİ SAĞLIK SEN Genel Başkanı Muhammet Birinci’nin konu hakkında yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanlığına konuyla ilgili yazı yazdıklarını ifade ederek, Osmaniye İl Ambulans Servisi Başhekiminin makam mevki ve nüfuzunu kullanmak sureti ile TCK’nın 257/1. ve 266. Maddelerine, öte yandan 657 sayılı DMK’nın 125. Maddesinin ilgili fıkrasında yer verilen hükümlere göre açıkça suç işlediğini belirtti. Birinci, gerekli hukuki işlemlerin tesis edilmesini istediklerini belirtti.

Yorumlar (3)
Sağlık-sen'den tiksinen memur 2 ay önce
Sağlık-sen'den ve torpilist kadrodan tiksinmem için bir neden daha.eger böyle birsey yapıldıysa Allah sizleri kahretsin
az kaldı 2 ay önce
BUNLAR her şeyi yapar buna inanın bu adamlar çok tehlikeli yarın hepsi iyi partiye chp geçer görürsünüz ozaman ne demek istediğimi
Hemşire 2 ay önce
Sağlık sen in yaptıklarına alıştık ta bu muhammet birinci olacak zat kendi kişisel hırsı için tüm sendika şubelerinden habersiz seçim yapıp bi nevi darbe yle sendikayı ele geçirmiş bi pişkin dir
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?