Bakanlık, MEB’e Hekimlik Onurunu Zedeleyen Yayınlar İçin Yazı Gönderdi!

Geçtiğimiz yıl içerisinde yayınlanan bazı ders kitaplarında hekimlik mesleğine dair yanlış ifadelerin kitaplarda yer almasının ardından Sağlık Bakanlığı Hukuk Komisyonu Başkanı Harun Atmacaoğlu tarafından, Hekimlik onurunu zedeleyen yayınlar için Milli Eğitim Bakanlığınca yasal işlem başlatılması yönünde resmi yazı yazıldığı öğrenildi.

Bakanlık, MEB’e Hekimlik Onurunu Zedeleyen Yayınlar İçin Yazı Gönderdi!

Konuyla ilgili Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Hacı Yusuf Eryazgan’ın Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonuç vererek, bir yayın şirketinin yayınladığı hikaye kitabı ve devletin verdiği okul kitaplarında hekimlere karşı yazılan yanlış cümlelere karşı MEB’e yazı gönderildiği öğrenildi.

RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

TIKLAYIN

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Hacı Yusuf Eryazgan’ın Bakanlık nezdindeki girişimi sayesinde Hukuk Komisyonu başkanı Harun Atmacaoğlu tarafından hazırlanan yazı ile  Hekimlik onurunu zedeleyen yayınlar için Sağlık Bakanlığına yapılan başvuruda Milli Eğitim Bakanlığınca yasal işlem başlatılması yönünde resmi yazı yazıldı.

ŞUAHED konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; '' Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Hacı Yusuf Eryazgan’ın Bakanlığımız nezdindeki girişimi sayesinde Hukuk Komisyonu başkanımız Harun Atmacaoğlu tarafından hazırlanan yazı ile Vizyonumuz ve Misyonumuz gereği, Hekimlik onurunu zedeleyen yayınlar için Sağlık Bakanlığına yaptigimiz başvurunun incelenmesi sonucu ilgili yayın şirketi hakkında Milli Eğitim Bakanlığınca yasal işlem başlatılması yönünde resmi yazı yazılmıştır. ŞUAHED olarak bugün de yarın da Hekimlik onurunu zedeleyecek her eyleme karşın dik duracağımızın bilinmesini istiyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 18:25

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER