Bakanlık KİK Toplantısında, Sağlık Personelinin Refekat İzni, Kreş Sorunu ve İl İçi Tayin Dönemleri Konuşuldu!

Salgın nedeniyle zamanında yapılmayan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Nisan 2020 Kurum İdari Kurul (KİK) Toplantısı, Sağlık Bakanlığı’nda yapıldı.

Bakanlık KİK Toplantısında, Sağlık Personelinin Refekat İzni, Kreş Sorunu ve İl İçi Tayin Dönemleri Konuşuldu!

KİK toplantısında, Sağlık-Sen’in gündeme taşıdığı bazı talepler değerlendirildi. Bu taleplerden biri olan sağlık çalışanlarının bakmakla yükümlü olduğu birinci derece yakınlarına refakat etmeleri gerektiğinde izinlerinin yıllık izninden değil, mazeret izninden verilmesi üzerinde duruldu.  Bunun yanında sağlık çalışanlarına yönelik kurumların kreş açması hususunda hassasiyet göstermesi için Bakanlık tarafından kurumlara yazı gönderilmesi konusu ele alındı.

TIKLAYIN

Toplantıda, gündem konusu olan şehir hastanelerine servis konulması hususunda da ilgili birimin çalışma yapması kararlaştırıldı. Ayrıca “Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönergesi” de masaya yatırıldı. Sağlık-Sen heyeti, il içi yer değişikliklerinin yönetmelikte ön görüldüğü gibi Mayıs ve Kasım aylarında düzenli olarak yapılmasını gündeme getirdi.

Toplantıya Sağlık-Sen adına Genel Başkan Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ve Sağlık-Sen Hukuk Müşaviri Av. Özlem Titrek Yıldırım katılırken, Bakanlık adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ve ilgili bürokratlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 4 ay Önce

Konuşulan mevzuya bak, il içi açsan nolcak , 10 kişi basvursa 9 una red veriliyor zaten, sosyal haklar konuşulmuyor, görevlendirmeler iptal edilmiyor, üzerine yenileri ekleniyor, mazeret tayini ile gelenleri farklı ilçelerde baslatiyorlar, ve sendika bunları ve maddi konuları konuşmuyor, iki yıllık toplu sözleşme yapıldı kazanılan hakları aciklayabilen var mı? Yok çünkü

Sağlık
Sağlık - 4 ay Önce

İl dışı tayinleri neden konuşmuyorlar

Birol
Birol - 4 ay Önce

Sayın başkanım sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari hizmetler kadrosuna geçmesi için gündeme getirmemişsiniz hepsi idari birimlerde görev yapmaktadırlar sınav olmadı sözünüz vardı bir defaya mahsus genel idari hizmetler kadrosuna geçmesini söylemiştiniz sözde kaldı özde olmadı bari üyelerimize verdiğiniz sözü tutsaydınız mutlu motivasyon olurdu ama boş da kaldı saygılarımla

Hemsire
Hemsire - 4 ay Önce

Kırşehir'de il içi tayin nezaman açılacak.

Volkan Uysal
Volkan Uysal - 4 ay Önce

İl dışı tayinler neden konuşulmadı...

Alperen ...
Alperen ... - 4 ay Önce

4D lilerin tayin hakkı gündemde deil hakları iyilestirilmesi aralarında lisans mezunu atanamayan hemşire bilgisayarcı disteknikeri ağız vetus sağlığı mezunu ve branşlardan olan 4d kadrosunun liyakatli adaletli haklarının verilmesini istiyoruz emektar cefakar risk altında ki temizlik kadrosunda olup adaletin sağlanmasını istiyoruz.

SIRADAKİ HABER