Bakanlık Duymuyor Ama Yine de Soralım: Hastanelerde Yöneticilerinin Yanında ki Sekreter Sayısı Kaçtır?

İdari birimlerde çalışan kaç tane sürekli işçi personel vardır? İdari birimlerde çalıştırılan sürekli işçi personeller, personel eksikliği bahane ettiğiniz Hasta kabul birimlerinde görevlendirdiği takdirde personel eksikliğiniz giderilmiş olur mu? sorularını yönelten Öz Sağlık Sen Sendikası Genel Başkanı Fatih Öksüz, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimini eleştirdi. Bilindiği üzere hastanelerde Başhekimlikler başta olmak üzere müdür ve yardımcılarının yanında çifter bilgi işlem, temizlik personeli gibi çalışanlar görevlendirilerek saltanat sürülmektedir.

Sendika 15.04.2021, 20:32 15.04.2021, 20:39 Güler Sağlam
Bakanlık Duymuyor Ama Yine de Soralım: Hastanelerde Yöneticilerinin Yanında ki Sekreter Sayısı Kaçtır?

Öksüz açıklamasında “Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 salgını ile etkin mücadele ve sağlık tesislerinin personel eksikliğini kapatmak amacı ile her ay diğer sağlık kurum ve kuruluşlarından geçici görev ile içerisinde Sendikamız üyesi de bulunan sürekli işçi kadrosunda çalıştırılan personeller görevlendirilmektedir. Sendikamız olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bazı eksiklikler tespit edilmiş olup bu konularda hastane yönetiminin Kamuoyunu aydınlatmasını bekliyoruz.

 # İdari birimlerde çalışan kaç tane sürekli işçi personel vardır? İdari birimlerde çalıştırılan sürekli işçi personeller, personel eksikliği bahane ettiğiniz Hasta kabul birimlerinde görevlendirdiği takdirde personel eksikliğiniz giderilmiş olur mu?

 # Hastane yöneticilerinin yanında çalışan sekreter sayısı kaçtır?

 # Birim sorumlularının kaç tane yardımcısı vardır?

 # Geçici görevlendirme ile çalıştırılan personeller hastalandığı takdirde muayene olma ve bunun sonucunda rapor alma hakkı yok mudur?

 # Bu personeller Hastalık sonucu rapor aldığı zaman hekim tarafından verilen rapora inanılmayıp idareniz tarafından doğruluğu incelenmesi için hakem hastanesine gönderildiği doğru mudur?

 # Kendi personellerinizden rapor alan olduğunda inanmayıp incelenmesi için hakem heyetine gönderiyor musunuz?

 # Bu zamana kadar kaç personelinizin hastalık raporunu incelenmesi için hakem hastanesine gönderdiniz?

Geçici görev ile Teyyaredüzü yerleşkesindeki ana binaya görevlendirmek için talep ettiğiniz işçileri SEKA yerleşkesindeki yeni hizmet binasına görevlendirmeniz sonucunda 4 vasıtaya çıkan yol gidiş geliş ücret mağduriyeti tarafınızca karşılanıyor mu?

Geçici görev ile görevlendirilen sürekli işçi personellerin işe ve kuruma uyumlarının sağlanması amacı ile verilmesi gereken oryantasyon eğitimi verilmeden göreve başlatıldığı doğru mudur?

 # Geçici görevlendirilen personellerin çalıştıkları ortamın fiziki koşulları Covid-19 Pandemisi ile mücadeleye uygun mudur?

 # Çalışanların Covid-19 pandemisinden etkilenmemesi adına Hasta kabul bankolarında hasta ve çalışan arasında bariyer görevi görecek camekân gibi önleyici tedbirler alınmış mıdır?

 # Mevcut çalışma koşulları nedeni ile geçici görev ile görevlendirilen personellerden Covid-19 hastalığına yakalanan oldu mu?

 # İdareniz tarafından kurumunuzda görev yapan hekimlere “geçici görevlendirme ile gelen personellere rapor vermeyin” şeklinde telkinde bulunulduğu doğru mudur?

Bundan sonra yapılacak olan görevlendirmelerde bu hususlar dikkate alınarak ileride yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilmelidir. Sendikamız olarak bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 4 ay önce
Ne oldu o soruyu önce kendine sor. senin yanında yokmu sekreter.
Bedirhan-Nazlıcan ve Ben 4 ay önce
Sağlık müdürlüklerinide sorun.Samsun'dan başlayalım. Müdürün 2 sekreteri,2 çaycısı,2 temizlik personeli var.başkanların 2 sekreteri,1 çaycısı, 1 temizlik personeli.sekreterlerin bazılarıda tıbbi sekreter.sen,ben filyasyona giderken onlar çaylarını içiyor.ne güzel dünya
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?