PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Artan Enflasyon Sonrası Memur Sen, Eşel-Mobil Uygulamasında Israrlı

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından sabit geliri olan memurların alım gücünün korunması amacıyla devletin eşel mobil uygulamasını hayata geçirmesinin zorunluluk olduğunu açıkladı.

Sendika 07.05.2022, 16:27 08.05.2022, 16:02 Cansu Polat
Artan Enflasyon Sonrası Memur Sen, Eşel-Mobil Uygulamasında Israrlı

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada eşil mobil uygulamasının hiper enflasyon dönemlerinde olacağını söylemesine rağmen Memur Sen Genel başkanı Ali Yalçın memurların alım gücünün korunması için eşel mobil uygulamasının artık bir zorunluluk olduğunu dile getirdi.

Ali Yalçın'ın açıklaması:

ENFLASYONUN ALIM GÜCÜMÜZÜ DÜŞÜRMEMESİ İÇİN EŞEL-MOBİL ŞART!

1-TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon verilerine göre; Nisan enflasyonu %7,25, Ocak-Nisan enflasyonu %31,70, yıllık enflasyon %69,97 oldu. Nisan ayı itibariyle ise enflasyon farkı %22,51 olarak gerçekleşti.

2- Pandemiye bağlı olarak gelişen ve devamında bölgesel ve küresel düzlemde oluşan siyasi krizlerin yansımasıyla enflasyon oranları; gerek aylık gerekse yıllık olarak son yıllarda görülmeyen düzeyde artış göstermiş ve yüksek enflasyon rakamlarına maruz kalmamıza neden olmuştur.

3- Özellikle enerji,yakıt,emtia ürünleri başta olmak üzere bütün tüketim ürünlerinde yaşanan fiyat artışları,başta kamu görevlilerimiz olmak üzere sabit gelirlilerin alım gücünü ciddi oranda düşürdü, gelir dağılımında adaletsizliği artırdı.
Eşel-mobil sistemi devreye girmelidir.

4-Memur-Sen olarak;fiyat istikrarını gerçekleştiren devlet, devletini her koşulda destekleyen millet şeklinde enflasyonla topyekun mücadele olmalı diyor, bu mücadelede başta kamu görevlileri olmak üzere sabit gelirlilerin alım gücünün korunması gerektiğini bir kez daha yineliyoruz.

Yorumlar (3)
Sağlıkçı 2 hafta önce
Söylemek yetmiyor sadece gaz alıyorsunuz Memur adına sözleşme yaparken bunu öngörmeniz gerekirdi samimi değilsiniz......
PISLİK SİNIZ 2 hafta önce
MASADA SAT... SIMDIDE YALANDAN KONUŞ. IPLERINIZ KIMIN ELINDE
Ruhsuz 1 hafta önce
Sen yaşıyonmu ya ? Hayırdır
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?