Ali Yalçın: Yardımcı Hizmetler Sınıfına Fazla Mesai Ücreti Ödenmeli!

TVNet kanalına konuk olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yardımcı hizmetler sınıfına fazla mesai ücreti verilmesi gerektiğini belirtti.

Sendika 15.10.2020, 13:22 Güler Sağlam
Ali Yalçın: Yardımcı Hizmetler Sınıfına Fazla Mesai Ücreti Ödenmeli!

Yardımcı Hizmetler Sınıfına Fazla Mesai Ücreti Verilmeli

TIKLAYIN

Yayında Yalçın, okullarda bu süreçte hijyen konusunun sağlanması noktasında okullarda tek dayanaklarının ‘Yardımcı Hizmetler Sınıfı’ndaki çalışanların olduğunu ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu arkadaşlarımız gün aşırı çalışıyor şu an.

Okul başlamadan, okul esnasında, okul bittikten sonra da bu arkadaşlarımız çalışıyorlar. Toplu Sözleşme sürecinde Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki arkadaşlarımıza ilişkin, biz fazla mesai uygulamasını ısrarla istemiştik. Ancak fazla mesai yerine izin kullandırmak gibi bir yönteme gidilmişti. Bu süreçte net olarak söylüyorum bu arkadaşlarımızın mesaileri oldukça fazla ve bu arkadaşlarımızın izne gidecek halleri yok. Bu arkadaşlarımızın çalıştıkları süre içinde mesaileri mutlak surette verilmeli.”

Yorumlar (6)
HMT HAKAN 3 ay önce
OKULLARDA ÇALIŞAN HİZMETLİLER OKUL AÇILMADAN 1 YADA IKI SAAT ONCE GELİR SINIFLARI SUPURÜR.TUVALETLERİ TEMİZLER.GÖREVİ OLMAMASINA RAĞMEN KALORİFER KAZANINI YAKAR.MESAİ BİTTİKTEN SONRA TEKRAR SINIFLARI TEMİZLER.EĞER ÇAY YAPAN KİMSE YOKSA ÇAYDA YAPTIRIRLAR.YANİ İŞ YÜKÜ FAZLA.MESAİSİ FAZLA.AMA MESAİ ÜCRETİ YOK
troya 3 ay önce
tabi ya yazın 3 ay, sömesterde 15 gün de bunları yapıyor değil mi? peki hastanede olsaydı bu millieğitimde çalışan arkadaş, hasta altı temizlerdi, eline iğne batardı aidis midir nedir korkusuyla. hamallık yaptırılır. ve bunu yılın 12 ayı yapar.
Birol 3 ay önce
Sayın başkanım sözünüz vardı yine unuttunuz hani eğitim durumları tutanların gih kadrosuna geçmesi söylüyordunuz yine olmadı sözde olmuyor özde olmuyor bari üyelerimize sahip çıkın hep gündeme kamu sen getiriyor bari kamu sen ne destek olun köstek olmayın
özdemir mercankaya 3 ay önce
ali yalçın 3600 ek gösterge hususunda sınıfta kaldı.hiçbir girişimi yok.ancak kuru laflar la gününü gün ediyor.iki sene oldu yetkililere sormuyor.ancak yalakalık yapıyor.bir milyon üyem var diye övünüyor ama ortaya koyduğu bir şey yok.
Naapcan 3 ay önce
Sözde kaldirilacakti ya hani verdiğin söz nerde agzimiza bi parmak bal calip oyala bakim
SAĞLIK SEN 3 ay önce
Editör: aynı yorumu farklı haberlere kopyala yapıştır yaptığınız için yorumlarınız kaldırılmıştır.
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?