Ali Yalçın: Toplu Sözleşmede 300'e Yakın Kazanım Elde Ettik!

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Memur-Sen Toplu Sözleşmelerde 300'e Yakın Kazanım Elde Etti. 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler Konusu Karara Bağlandı." dedi.

Sendika 09.11.2021, 17:30 Zeynep Elmalı
Ali Yalçın: Toplu Sözleşmede 300'e Yakın Kazanım Elde Ettik!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Sivas Temsilciliğinin düzenlediği teşkilat buluşmasına katıldı. Burada teşkilata hitap eden Yalçın, Memur-Sen’in toplu sözleşmelerdeki kazanım sayısının 300’ü bulduğunu vurgulayarak sendikal örgütlülüğün büyümesi gerektiğini söyledi.

Sivas temsilciliği tarafından düzenlenen programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen olarak kamu görevlileri sendikacılığına eşik atlattıklarını belirterek “Sendikacılığı 2010 öncesindeki ‘toplu görüşme değil toplu gülüşme’ dediğimiz bir zeminden kurtarıp sendikacılığa toplu sözleşmeyi kazandıran bir teşkilatız. 6. Dönem Toplu Sözleşmeyle birlikte kazanım sayımız 300’ü buldu. Toplu Sözleşme ikramiyesini artırarak sendikacılığa itibar, sendikalılara ayrıcalık kazandırdık. 3600 ek gösterge ve sözleşmelilik konusunu karara bağladık. Bütün bu kazanımların altında yerimiz var, terimiz var, emeğimiz var” diye konuştu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplu sözleşme ikramiyesi ile birlikte sendikalı olmanın değerinin anlaşıldığını ifade eden Yalçın, “Kamu görevlileri sendikaları olarak bizim en büyük sorunumuz sendikalılığın değerinin anlaşılmamış olması. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim devam ederken ek ders ücretlerini almaya devam eden öğretmenlerimiz bunu bizim toplu sözleşmedeki kazanımlarımız sayesinde aldılar. Ama bunun farkında olmayanlar ‘sendika ne işe yarıyor?’ dediler. Bu sorunun altında dayanışma aidatının olmadan, bedel ödemeden bu kazanımlardan yararlanılması yatıyor. Sendikacılık emek, sendikalılık mücadele işidir. Biz emeğimizle, mücadelemizle 300 kazanım elde ederken, sendikalı olmayanlar da, sendikalara karşı duranlar da aynı kazanımlardan yararlanıyorlar. Bizim üyemiz olmayanların, üye olamayanların sorumluluğu da sırtımıza yükleniyor ve sadece bir ay içinde bunu bağıtlamamız isteniyor. Bu çarpık anlayış ancak dayanışma aidatı ile son bulur” şeklinde konuştu.

Memur-Sen’in son kazanımları ile birlikte sadece son 70 günde 36 binden fazla yeni üye kazandığını sözlerine ekleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen’in büyümesi kamu görevlilerinin büyümesi, sendikacılığın değer kazanması demek. Teşkilat olarak sizler sahada emek gösterdikçe mücadele ettikçe örgütlü gücümüz büyüyor. Örgütlü gücümüz büyüdükçe kazanımlarımız büyüyor. Bu mücadele hız kesmeden sürmeli, kazanımlarımız devam etmeli” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, program öncesinde ise Eğitim Bir-Sen Şube binasının açılışına katılarak burada yeni hizmet binasının kurdelasını kesti.
Açılışın yanı sıra sendikal temaslarda bulunan Yalçın, Sivas Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan'ı ziyaret ederek çeşitli konularda istişarelerde bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
Başkan adayı idris 4 hafta önce
Bu ülkede kamusal anlamda bedduayi en çok hakeden iki isim var.biri bu a.yalçın denilen zat,diğeri sağlık-sen başkanı semih durmuş
asgari ücret 4 hafta önce
asgari ücret 4000 tl çıkıyor. etkisiz sendika var git yoluna ....
Ele verir talkını, Kendi yutar salkımı. 4 hafta önce
Kazanım mış. Beleş kadro alan taşeronun yıllık geliri bile memurunkini geçmiş. 600 TL seyyanen zam nerede, %3,5'ların telafileri nerede, Bayram İkramiyeleri nerede, refah payları nerede, .... Seçimler yaklaşıyor.
Hekimler kaybetti 4 hafta önce
Hekimleri bitirdiniz kaybettik ne kazanması. Hekimsiz kalacaksınız bu gidişle. Hekim düşmanlığına devam edenler hekimsiz kalın.
PES 4 hafta önce
VAY BE BİZİM NİYE HABERİMİZ YOK MARSTA MI YAŞIYORUZ BİZ
Sağlıkçılar34 4 hafta önce
Nasıl bir mantık yapısı ki hala bu sendikaya üye olan kafası betonlaşmış memurlar olduğu sürece bu kadar az zam almaya gerçekten mahkumsunuz
Ruhsuz 4 hafta önce
Hala bu zatın peşinden giden binlerce üye var. Ahirette anlatırsın kazanımlarını
ALİ. 4 hafta önce
lozan anlaşması gibi gizli maddeler sadece ali efendi biliyor 2023 te herkes görecek maddeleri
Ka 4 hafta önce
O ellerinizi gögüslerinize götürüp sanki çok ahlaklı, çok babacan adam selamı vermeniz de ayrı bir yalan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?