Ali Yalçın: Toplu Sözleşme Masasındaki Rakamları Kabul Etmedik

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yetkili konfederasyon olarak 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde hükumet kanadının getirdiği rakamları kabul etmediklerini açıkladı.

Sendika 23.04.2021, 22:01 26.04.2021, 09:05 Güler Sağlam
Ali Yalçın: Toplu Sözleşme Masasındaki Rakamları Kabul Etmedik

Akit Tv'de yayınlanan Haber 15 programına katılan Yalçın, ""5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde hakem, hakemlik değil noterlik yaptı. Hakem dediğimiz elini vicdanına koyarak iş yapar. O süreçte kamu görevlilerine öngörülen rakamlar kabul edilebilir değildi. Kabul etmekdik."

"4688 sayılı Kanunda tadilata ihtiyaç var. Masadaki oturma düzeni, toplu görüşme süresi, tutanak tutma, dayanışma aidatı gibi başlıklarda değişiklik yapılmalı." açıklamasında bulundu.

Sözleşmeli Kamu çalışanları hakkında da açıklamalarda bulunan Ali Yalçın, ""Sözleşmelilik ciddi bir sorun hâline geldi ve katsayısı büyüyor. Biz daha da büyümemesi için tüm görüşmelerimizde konuyu devamlı gündemde tutuyoruz. Kamuda istihdam biçimi sürdürülebilir değil."Kamuda istihdam biçimi çok fazla çeşitlendi ve bu artık sürdürülebilir değil. 39 farklı sözleşmeli mevzuatı türetildi ve kamu tam bir keşmekeşe sürüklendi. İnsanlar mutsuz." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
Lab tek Uğur 5 ay önce
O halde neden sahada üretimden gelen gücünüzü kullanıp en ufak bir itirazda bile bulunmadan suskun kaldınız üç buçuk zamma razı oldunuz...
lab.tek 5 ay önce
TRİBÜNLERE OYNAMALAR BAŞLADI
Drabaküs 5 ay önce
Bundan önceki başkan nerde bununda bir amacı var...personelin sorununu çözmek için değil kendi menfaatleri için o koltuklara oturup üyelerini de kendilerine basamak yapıp onlarin üzerlerinde yükseliyorlar..asıl olması gereken sendikalardan istifa edip tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir sendika kurup istediğini masada alamayınca secimde hükümeti desteklemeyecek bir mantıkla bu işi yapmak...örneğin şimdi bu sözleşmede zam verilmezse memurun yapacağı secimde zam alamadığı siyasileri desteklememek olmalı tıpkı işçi sendikaları gibi...sonuçta memur sayısı ülkede secim sonuçlarına kesinlikle etki eder diye düşünüyorum...yani bunlara ihtiyaç yok boşuna bunlara üye parası veripte şovmenlik yaptırmayın.
Emir 5 ay önce
Ali efendi... Ali efendi...
Sonun başlayan ayak seslerini mi duydunuz.
Bay vayyy.
Kabul etmedin 5 ay önce
Eee sonuç?
METEHAN 5 ay önce
YÜRÜ BE ARTİST ROL YAPMA. ALLAH YALAN SÖYLEYENLERİ AFFETMEZ.ALLAH'TSN KORK SU AZİZ MÜBAREK GÜNLERDE BARİ İKİ YÜZLÜ DAVRANMA.
Ayşegül 5 ay önce
UTANMAZ ADAM BARİ SUS DA ADAM SANSINLAR.
3.5 5 ay önce
3.5 unutuldu sanma....
Calisan 5 ay önce
VAllaha mı benim gibi inanmiyan da varmı ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?