PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın: Süresiz Sözleşmelilik Tarih Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sözleşmeli personele kadro düzenlemesi açıklamasının ardından Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 424 bin sözleşmeli personelin kadro ile buluşacaklarını söyleyerek “süresiz sözleşmelilik tarih olacaktır” dedi.

Sendika 29.11.2022, 00:12 29.11.2022, 02:07 Cansu Polat
Ali Yalçın: Süresiz Sözleşmelilik Tarih Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından kamuoyuna sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamanın ardından yetkili konfederasyon Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu.

Kamu personel sisteminde asli ve tek istihdamın kadrolu olması kararlılığını yıllardır yürüttüklerini ve 6. dönem toplu sözleşme ile hüküm altına alınan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi çalışmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandığını belirtilen Ali Yalçın, düzenlemenin en yakın zamanda meclise geleceğini ve 2011 ve 2013 yıllarında olduğu gibi sürecin tamamında Memur Sen olarak gösterdikleri katkı ve çabaları 424 bin sözleşmeli personelin kadro ile buluşmasında da göstereceklerini kaydetti.

4/B TARİH OLACAK!

Ali Yalçın 657 4/B statüsüne göre istihdam edilen süresiz sözleşmeliliğin tarih olacağını belirtirken kamuda sözleşmeli olarak belli dönemlerde kadroya geçirilme beklentisinin de son bulacağını kaydetti.

Süresini tamamlayan yaklaşık 227 bin sözleşmeli personelin doğrudan kadroya kavuşacaklarını ifade eden Ali Yalçın, kadro için önemli adım atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkür etti.

KADROYA GEÇİŞLE GELECEK HAKLAR!

Sözleşmeli personele kadro düzenlemesi sonrasında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına girebileceğini, izin haklarında iyileşmeler olacağını, aile bütünlüğü kaygılarının son bulacağını ve çalışma barışının sağlanacağını söyleyen Yalçın, Memur Sen olarak kamuda asli istihdam türünün tek ve kadrolu olması yönündeki ısrar ve mücadelelerinin süreceğini söyledi.

Yorumlar (7)
112 personeli 2 ay önce
Hükümet seçimin hatırına veriyor kadroyu buçuk Ali senlik bir durum yok kendini nimetten sayma seni ciddiye alıpta yapılan bir iş değil bu.
sonsağlıkcı 2 ay önce
İnşAllah sizde tarih olursunuz, en kısa sürede
taklacı seni 2 ay önce
KIVIRTMA ALİ ALİ herkesi kandırırsın bizi asla tarih olan sen olacaksın önce metni bir oku sonra konuş taklacı seni
yusuf 2 ay önce
Lütfen şeçim öncesi sağlık bakanlığında çalışan Y.H.S da gündeme getirin unutulduk
Efkan security 2 ay önce
90 bin taşeron mevzusu ne oldu lafı sözü geçmiyor bile
alibey 2 ay önce
sen vekil olamayacaksın boşuna ugraşma milleti memuru kandırma
4b li iyi okuuuuuuuuuu 2 ay önce
Ek gösterge, 2008 öncesi göreve başlayan memurların emekli ikramiyesi ile EMEKLİ MAAŞLARINI aylıklarını, 2008 sonrası göreve başlayanların ise SADECEE EMEKLİ ikramiyelerini etkiliyor. YANİ 2008 SONRASI emekli maaşı az alacak nekadar az 3000 tl inanmayanlar sgk sorsun ve kandırıldınız uyuyun
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.