Ali Yalçın: Sağlık-Sen'in Önerisi Meslek Hastalığı Hayata Geçiyor!

Memur Sen ve Genel Başkanı Ali Yalçın bugün attığı twitle Sağlık Sen'in önerisi olan öeslek hastalığı hayata geçiyor diyerek taleplerin karşılanması gerektiğini söyledi. Ancak twitin altına gelen onlarca cevapta sağlık çalışanları Ali Yalçın'a tepki gösterdi. Sağlık Sen'in önerisiyse öneri nerede diye sordular?

Sendika 22.11.2020, 15:41 22.11.2020, 15:48 Güler Sağlam
Ali Yalçın: Sağlık-Sen'in Önerisi Meslek Hastalığı Hayata Geçiyor!

Cuma günü çalışan anneleri ve sağlık çalışanı anne babaları sıkıntıya sokan kreş ve okul öncesi eğitim faaliyetinin devam edeceği duyurulan yeni genelgeyle ilgili açıklamasıyla sağlık çalışanlarının tepkisini çeken Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şimdi de meslek hastalığı önerimiz paylaşımıyla tepki topladı. "Öğretmenlerimiz Bakıcı Değildir" ( Haberi okumak için: Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Öğretmenlerimiz Bakıcı Değildir ) diyerek kreş ve okul öncesi eğitimin açılmasını eleştiren Ali Yalçın'a sağlık çalışanları büyük tepki göstermişti. 

Dün Türkiye'de ilk kez saglikpersoneliHABER.NET tarafından duyurulan Covid-19'un meslek hastalığı olarak yasalaşacağı haberimizin yankıları hala sürüyor. "COVID-19 Sağlık Çalışanları İçin Meslek Hastalığı Oluyor: TBMM'de Ortak Komisyon Kuruluyor!" haberimizi okuyan binlerce sağlık çalışanı çıkacak yasanın detaylarını merak ederken, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; "Sağlık-Sen'imizin bir önerisi daha hayata geçiyor. #Covid_19 ‘un “Meslek Hastalığı” sayılması TBMM Sağlık Komisyonu'nda kabul edildi. Bu başlangıç olmalı,sağlığımızı koruyanların sesi duyulmalı ve talepleri karşılanmalıdır." dedi.

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: Sağlık Çalışanlarımız Şehitlerin Sahip Olduğu Hakların Hepsine Sahiptirler! 

SAĞLIKÇILAR YALÇIN'A BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
laborant 9 ay önce
sağlık sen den istifa,hemen...
tereli 9 ay önce
haha reel, karabağı sağlık sen kurtardı ha, süpersin güzel ironi olmuş :)
reel 9 ay önce
azerbaycan da karabağ'ı işgalden sizin sayenizde kurtardı değil mi. ah sağlık sen, sen sağlık sektörünün bir kanserisin biliyorsunuz değil mi!!!
Komiksiniz 9 ay önce
Sağlık-Sen’in önerisi mi? Herkesin önerisiydi bu. Hiçbir şeyi beceremeyen bir sendika olarak, henüz gerçekleşmemiş bir olayın mı üzerine yatmaya çalışıyorsunuz? Yapmayın.
Ünvan 9 ay önce
Tek kalemde maaş mülakatsız ünvan nerede
tereli 9 ay önce
sayfadaki yorumların beğeni durumlarına bakıyorum. Sağlık sen ile ne kadar olumsuz yorum var ise hepsinin beğenilmeme oranları çok yüksek. bu sayfaya giren ve beğenilere tıklayanlar ya sağlıkçı değil ya da sağlık sen sevdalıları sağlıkçılar. bugünlerde sağlık sen e sevdalı sağlıkçı pek kalmadığına göre bence birinci şık ;)
Hadi ordan 9 ay önce
.........
ALİ 9 ay önce
slk yerine koyuyor
çst emrah 9 ay önce
milletin aklı ile dalga geçmekten bir adım öteye gidemiyorlar... bişey oldumu biz yaptık arasan tek evrak yok.... izinler verildi daha doğrsu ertelendi biz yaptık dedi sağlık sen evrak olrak haziran evrağı yayınladılar onlara hesaba katmadığı temmuzda izinler açıldı zaten evrrak yok yani...... iş ler güçler YERSEN.....
hüseyin 9 ay önce
boş şeyler.doğmayan çocuğa isim.
Sağlık memuru 9 ay önce
Bu konunun sağlık sen ile hiçbir alakası yok.herseyi kendilerine mal ediyorlar...sağlık çalışanları bu süreçte yalnız bırakıldı.duyarli vekiller sayesinde oldu bu konu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?