Ali Yalçın: Sağlık-Sen'in Önerisi Meslek Hastalığı Hayata Geçiyor!

Memur Sen ve Genel Başkanı Ali Yalçın bugün attığı twitle Sağlık Sen'in önerisi olan öeslek hastalığı hayata geçiyor diyerek taleplerin karşılanması gerektiğini söyledi. Ancak twitin altına gelen onlarca cevapta sağlık çalışanları Ali Yalçın'a tepki gösterdi. Sağlık Sen'in önerisiyse öneri nerede diye sordular?

Sendika 22.11.2020, 15:41 22.11.2020, 15:48 Güler Sağlam
Ali Yalçın: Sağlık-Sen'in Önerisi Meslek Hastalığı Hayata Geçiyor!

Cuma günü çalışan anneleri ve sağlık çalışanı anne babaları sıkıntıya sokan kreş ve okul öncesi eğitim faaliyetinin devam edeceği duyurulan yeni genelgeyle ilgili açıklamasıyla sağlık çalışanlarının tepkisini çeken Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şimdi de meslek hastalığı önerimiz paylaşımıyla tepki topladı. "Öğretmenlerimiz Bakıcı Değildir" ( Haberi okumak için: Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Öğretmenlerimiz Bakıcı Değildir ) diyerek kreş ve okul öncesi eğitimin açılmasını eleştiren Ali Yalçın'a sağlık çalışanları büyük tepki göstermişti. 

Dün Türkiye'de ilk kez saglikpersoneliHABER.NET tarafından duyurulan Covid-19'un meslek hastalığı olarak yasalaşacağı haberimizin yankıları hala sürüyor. "COVID-19 Sağlık Çalışanları İçin Meslek Hastalığı Oluyor: TBMM'de Ortak Komisyon Kuruluyor!" haberimizi okuyan binlerce sağlık çalışanı çıkacak yasanın detaylarını merak ederken, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; "Sağlık-Sen'imizin bir önerisi daha hayata geçiyor. #Covid_19 ‘un “Meslek Hastalığı” sayılması TBMM Sağlık Komisyonu'nda kabul edildi. Bu başlangıç olmalı,sağlığımızı koruyanların sesi duyulmalı ve talepleri karşılanmalıdır." dedi.

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: Sağlık Çalışanlarımız Şehitlerin Sahip Olduğu Hakların Hepsine Sahiptirler! 

SAĞLIKÇILAR YALÇIN'A BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

TIKLAYIN

Yorumlar (12)
laborant 1 hafta önce
sağlık sen den istifa,hemen...
tereli 1 saniye önce
haha reel, karabağı sağlık sen kurtardı ha, süpersin güzel ironi olmuş :)
reel 6 gün önce
azerbaycan da karabağ'ı işgalden sizin sayenizde kurtardı değil mi. ah sağlık sen, sen sağlık sektörünün bir kanserisin biliyorsunuz değil mi!!!
Ünvan 1 hafta önce
Tek kalemde maaş mülakatsız ünvan nerede
Komiksiniz 7 gün önce
Sağlık-Sen’in önerisi mi? Herkesin önerisiydi bu. Hiçbir şeyi beceremeyen bir sendika olarak, henüz gerçekleşmemiş bir olayın mı üzerine yatmaya çalışıyorsunuz? Yapmayın.
Hadi ordan 7 gün önce
.........
ALİ 7 gün önce
slk yerine koyuyor
çst emrah 7 gün önce
milletin aklı ile dalga geçmekten bir adım öteye gidemiyorlar... bişey oldumu biz yaptık arasan tek evrak yok.... izinler verildi daha doğrsu ertelendi biz yaptık dedi sağlık sen evrak olrak haziran evrağı yayınladılar onlara hesaba katmadığı temmuzda izinler açıldı zaten evrrak yok yani...... iş ler güçler YERSEN.....
hüseyin 6 gün önce
boş şeyler.doğmayan çocuğa isim.
ramazan 6 gün önce
yasa komisyondan gecmedi mutabık kalınıldı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?